x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Yunanistan Vize Başvurusu

M. Alptekin 13/12/19, 10:18
Yunanistan vize için başvuru sürecini merak ettim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Mehmet Bey, kısa süreli (90 günden az) Yunanistan vize başvurusu için seyahat edeceğiniz ülkenin Yunanistan ya da seyahat edeceğiniz Schengen ülkelerin içerisinde en fazla konaklamanızın olduğu ülkenin Yunanistan olması gerekir.Yunanistan vize başvurusu yapabilmeniz için seyahatinizin gidiş amacına ve çalışma şeklinize uygun Yunanistan Konsolosluğu'nun talep ettiği evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat planınıza uygun konaklama ve ulaşım belgelerinizi hazırlamalı ve en az  seyahat tarihlerinizi kapsayacak şekilde 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız.Vize başvuru formunuzu,hazırlamış olduğunuz evraklara, seyahat planınıza ve talep ettiğiniz vize türüne ve talep ettiğniz giriş sayısı ve süresine göre hazırlamalısınız. Başvuru formunuz hazırlandıktan sonra formunuzu teslim etmek ve biometrik işlemlerinizin yapılması için randevu almanız gerekir.Son 5 yıl içerisinde herhangi bir başka Schengen ülkesine vize başvurusunda bulunmuş ve vizeniz onaylandı ise tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.

Euroasia GVS vize danışmanlarını arayarak 2020 yılında yapacağınız Yunanistan vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.Euroasia GVS vize danışmanınız, size,talep ettiğiniz vize türüne uygun evrak listesini sunarak evraklarınızı daha kısa sürede ve doğru bir şekilde  hazırlamanızı sağlayacaktır.Seyahat planınıza uygun konaklama ve ulaşım için rezervasyonlarınız yapılıp,talep ettiğiniz süreye uygun seyahat sağlık sigortanız yapılacaktır. Yunanistan vize başvuru formu, seyahat planınıza uygun olarak hazırlandıktan sonra randevunuz alınarak, biometrik işlemlerinizi daha önce tamamlamış iseniz gelmenize gerek kalmadan vize danışmanınız aracılığıyla yapılacak, biometrik işlemleriniz eksik ise siz biometrik işlemlerinizi tamamlarken vize danışmanınız başvurunuzu yapacaktır.Başvurunuz yapıldıktan sonra Yunanistan Konsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirecektir.Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 15 iş günü öncesinden yapmanızda fayda vardır.Değerlendirme süresi, Yunanistan Konsolosluğu'nun yoğun olduğu dönemlerde,Türkiye'deki ve Yunanistan'daki resmi ve dini bayram tatillerin olduğu zamanlarda uzayabilmektedir.Başvurunuzu yapmadan önce bu dönemlere dikkat etmeli ya da tatil zamanlarını gözönünde bulundurarak seyahat planınızı oluşturmalısınız.Yunanistan Konsolosluğu'nun değerlendirmesi sonrası pasaportunuz teslim alınarak size teslim edilecektir.

Euroaisa GVS Schengen,

Gökhan Kartal

A.C. 04/09/20, 10:55

Selamlar. Yunanistan vize başvurusu işlemleri hakkında detayları öğrenebilir miyim? Ben freelance olarak çalışmaktayım. Genelde film prodüksyon şirketlerine uzaktan danışmanlık sağlıyorum. Bu anlamda yaptığım sözleşmeleri de evraklarıma ekleyebilirim. Banka hesaplarımda da bakiye bulunmaktadır. Genel detaylar hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/09/20, 11:11

Merhaba,

Yunanistan vize işlemleri pandemi döneminde de devam etmektedir. Evraklarınız bizlere ulaştıktan sonra ülke uzmanlarımız tarafından detaylı kontrolleri yapılır ve tarafınıza dönüş sağlanır. Randevular Yunanistan vize başvuru merkezi üzerinden haftanın belirli günlerine alınabilmektedir. Paylaştığınız iletişim bilgilerine özel olarak Yunanistan vizesi evrak listeniz mail ve sms yolu ile iletilmişir. Freelance çalıştığınız için danışmanlık yaptığınız şirketler ile olan sözleşmelerinizi dosyanıza mutlaka eklemeniz gerekir. Yunanistan vize başvuru formu üzerinde de bu durum belirtilecektir. 

Yunanistan vize başvurusu 2020 tüm işlemleri için ülke uzmanlarımız sizinle birebir ilgilenecektir. 

Buraya tıklayarak bizlere anında ulaşabilir ve başvuru planlamanızı temsilcimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Vize Bşavurusu

D.L. 04/11/20, 08:58

Merhaba. Önümüzdeki Haziran ayına sınır kapılarının açılma ihtimali nedir? Sizin tecrübeniz var veya duyum almışsınızdır diye soruyorum. Eşim ve çocuklarımla beraber 2021 Haziran başında Yunanistan vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ben kamu görevlisiyim, eşim ise kurumsal bir firmada müdürlük görevini yürütmektedir ve çocuklarımda öğrencidir. Toparlamamız gereken evraklar nelerdir şimdiden hazırlık yapmak istiyoruz, ayrıca schengen vize başvurumuzu ne zaman gerçekleştirsek bizim için daha rahat olacağını düşünüyorsunuz? Yanıtlarınız için teşekkür ediyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/11/20, 09:20

Merhaba

Schengen vize başvuruları Yunanistan için uzun bir süredir açıktır. Vize başvuruları yapılabilmekte ancak ülke sınırları kapalı olduğundan seyahat edilememektedir.

Geçmiş schengen vizeleri bulunan kişiler veya vize siciline güvenen, uzun süreli alabilecek kişiler bu dönemde uzun süreli vize başvurusu yaparak gelecekte yeniden vize prosedürleri ile uğraşmak istemediler.

Yunanistan vizesi başvurusu hizmetimiz için istenen gerekli evrak ve ücret bilgisi tarafınıza kamu personeli, öğrenci ve çalışanlar için mail ve sms yolu ile iletilmiştir. Hazırladığınız evrakları ofislerimize kargo, kurye ile veya elden teslim edebilirsiniz. Schengen ülkeleri için seyahat gününüzden en fazla 6 ay önce vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yunanistan'ın sınır kapılarını turistik seyahatlere ne zaman açacağını bizler maalesef bilemez veya tahmin edemeyiz. Seyahat gününüze 6 ay süre ile istediğiniz zaman vize başvurusu yapabilirsiniz.

Evraklarınızı hazırlama konusunda veya sormayı arzu ettiğiniz düşünceleriniz için ülke uzmanlarımıza whatsapp, mail veya telefon yolu ile ulaşabilir ayrıca ofisimizde de görüşmelerinizi kahveniz eşliğinde sağlayabilirsiniz.

Yunanistan'a vize başvurusu detaylarına sitelerimizden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sizinle ilgilenecek ülke uzmanınızla tanışmak için arayın.

Saygılarımla,

Okan Eser

Yunanistan Vize Başvurusu

 

 

H.V. 23/12/20, 09:29

İyi çalışmalar. Yunanistan vize başvurusu yapmak istiyorum. Yunanistan'da kız arkadaşım var, kendisiyle uzun süredir görüşmüyoruz pandemiden dolayı ayrı kaldık. Kendisi rahatsızlığından dolayı buraya gelemiyor. O yüzden sağlık raporlarını ve hazırladığı davetiyesini bana mail olarak attı. Ben de buradan nasıl başvuru yapabilirim. Sizin danışmanlık ücretiniz nedir? Daha önce aldığım vizeler bitti maalesef. Bazen özel izinle gidilebildiğini vesayre okudum internetten ama sicilimi bozmak istemiyorum. O yüzden destek almam lazım. Bir şeyi yanlış yapmak istemem. Ben Türkiye'de bilgisayar mühendisi olarak bir yazılım firmasında çalışıyorum. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/12/20, 10:29

Merhaba

Yunanistan turistik, aile ziyareti, ticari seyahetler için vize başvuruları kapalıdır. Ancak konsolosluk acil/özel durumlar için izin istenebilmektedir. 

Yunanistan Özel Vize

Aldığınız davetiye ve diğer evrakları doğrudan konsolosluğa mail atarak iletişim kurmayı deneyebilirsiniz. İzin aldığınızı kanıtlar belgeleri ve hazırlamanız için size ilettiğimiz çalışanlardan istenen vize evraklarını toparlayarak ofisimize kargo veya elden teslim edebilirsiniz.

Son 4 yıl içerisinde parmak izi beyanında bulunarak schengen vizesi aldıysanız sizlerin şahsen gelmesine gerek yoktur. Vize başvuru sürecinizi bizler yönetebiliyoruz.

Euroasia Gvs danışmanlık hizmeti ücreti 30€'dur. Uçak, seyahat sağlık sigortası, Yunanistan vize masrafları hariçtir. Bu harcamalar özel masraflarınız olduğundan bunları siz belirleyebilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası için ise anlaşmalı kurumlarımızdan sizin adınıza fiyat alabilir ve bu konuda destek sağlayabiliriz.

Önce almış olduğunuz Yunanistan vizelerinizin süresi ve sicilinize bakılarak vizenizi uzun süreli ve çok girişli alabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak niyet mektubunuz için yine ülke uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Niyet mektubunuz naif bir dil ile sade ve konu odaklı olmalıdır. Bu yüzden seçeceğiniz kelimeler son derece önemlidir.

Günümüz pandemi koşullarından dolayı Yunanistan temsilciliklerinin tam olarak ne zaman hizmet vermeye başlayacaklarını bilemiyoruz. Anlık gelişmeleri sayfalarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Vize başvurunuz işleme alındıktan sonra sürecinizi vize sorgula kısmından takip edebilirsiniz.

Yunanistan dahil vize isteyen tüm ülkeler hakkında iletişim sağladığımızı unutmayın.

Saygılarımla,

Okan E.

Yunanistan Vize Basvurusu

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES