x
Umman

Vize İşlemleri

Umman

Umman Havaalanı Transit Vizesi

R. Selman Yüksel 04/12/18, 10:48
01.01.2019 tarihinde OMAN AIR ile Umman üzerinden Singapur'a transit uçuşum vardır. Aktarım süresi yaklaşık 7 buçuk saattir. Bu süre içerisinde şehri gezip görmek istiyorum. 2 sorum var: Havaalanından vize alabilir miyim? Ayrıca transit uçuşlarda vize isteniyormu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rahmi Bey Merhaba,

Umman aktarması arasında ülkeyi gezmek için vize almanız gerekir.  Havaalanın’da vize itası uygulaması olsa da,  sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle Vizenin yolculuk öncesinde alınmasını öneriyoruz.

Havaalanı aktarmalarında transit alandan çıkılmadığı sürece Umman transit vizesine ihtiyacınız yok. İlgili bilginin geçerliliğini her yolcuğunuzda havaalanı firmanızdan teyit etmeniz, olası sorunların önüne geçecektir.

Aklınıza gelen tüm soruları evize@eagvs.com adresine mail atabilir, size en yakın şubemize iletebilirsiniz.

 

Melisa

 

 

G. Karakaş 23/04/19, 11:18
Malezya ya gitmek için aktarmalı uçuş yapılacaktır ve Umman üzerinden bunun için vize gerekli midir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/04/19, 11:20
Gönül Hanım Merhaba, Umman üzerinden yapılacak olan aktarmalar için transit bölgeden çıkılmadığı sürece Umman Transit Vizesi gerekmemektedir. Melisa
K.S 01/06/19, 01:25

İyi geceler, istanbul dan phuket e yolcuşuk yapmak istiyoruz. Uçuş iki aktarmalı. İstanbul-muskat Muskat - bangkok suvarnabhumi Bangkok-phuket Şeklinde. Bekleme süreleri sırası ile 2 saat 10 dakika diğeri 1 saat 45 dakika. Transit vize gerekir mi? 

C.Y 03/10/19, 02:25

Umman maskat üzerinden salale şehrine uçuşta ülkeye giriş vize kontrolü hangi şehirde yapışır,Maskatmı Salala mı?

H.O 03/03/20, 21:40

Kolay gelsin, Umman aktarmali Bankog ucusum var. Umman'in transitlerde vize istemediğini yazmissiniz cevaplarinizda ancak son yanıt 2019'da verilmis. Acaba bir değişiklik var mi? Hala vizesiz transit gecis yapabiliyir muyuz? Tesekkur ederim

H.D 09/03/20, 21:04

istanbuldan filipin malinaya gideceğim aktarmalı uçuşum Muscat (Muscat International Havalimanı) ile aktarmalıdır 1 saat 35 dakika muscat hava alanında bekleyeceğim transit vize istiyormusunuz ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/08/20, 10:53

Merhabalar,
Umman üzerinden seyahat etmek isteyen yolcularımızın öncelikle pasaport sürelerinin geçerlilik sürelerinin minimum 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Umman Hükümeti Türk vatandaşları için Umman transit vize zorunluluğu kaldırmıştır. Transit uçuşlar için havalimanından ayrılmadığınız sürece vizesiz seyahat edebiliyorsunuz. Ancak uçuşlarınızda ülke için havalimanı değişikliği olması durumu için elektronik Umman vizesi almanız  gerekmektedir. Umman elektronik vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan Euroasia temsilcilerimiz ile iletişime geçtiğinizde gerekli evrakları tarafınıza ileteceklerdir. tüm evraklarınız mail atmanız yeterlidir ortalama 2 iş gününde vizeniz sonuçlanır. Elektronik vizenizin çıktısını alıp seyahat edebiliyorsunuz.  Detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla         

Serpil 

Cevap Ver