x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

+90 462 215 60 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Trabzon

Trabzon şubesi için hazırlanan Euroasia Global Visa services Trabzon ziyaretçilerini bilgilendirdiğimiz Sudan sayfasına hoş geldiniz.

Trabzon ve ilçelerinden Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerinde ve çevre illerden Sudan yolculuğunuz için gerekli bilgiler bu sayfada yer almaktadır. 

Merak ettiklerinizi sormak, farklı konular danışmak için numaramız +90 462 215 60 13 olup buradan bizlere ulaşabilirsiniz. Arayamadığınız durumlarda da bizlere yazarak ulaşabilirsiniz. Yazmak için adresimiz trabzon@eagvs.com dur. Ulaşmak istediğiniz farklı şubelerimiz için de bize bu iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Trabzon

Trabzon’dan Sudan’a gitmek için vize almak gerekir mi onu bilmek gerekir. Vize almanın şartları pasaport sahiplerine göre değişir. 

  • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport )
  • Hizmet pasaportu ( gri pasaport )
  • Hususi pasaport ( yeşil pasaport )

Sahipleri olarak Sudan’a gitme için vize başvurusu yapmak zorundasınız.

  • Diplomatik pasaport ( siyah pasaport )

Sahipleri ise vize başvurusu yapma zorunda değildir.

Vize başvurusu yapanların uyması gereken vize süresi kuralı vardır. Bu süre 180 gün içinde 90 günü geçmemesidir. Bu süreyi aşanlar vizelerini yeniler. Diplomatik pasaport sahipleri de bu süreyi aşarsa vize başvurusu yapmak zorundadır.

 

Nereden başvurularınızı gerçekleştireceksiniz?

Trabzon ve çevresinden Sudan’a gidecekler vize başvurularını İstanbul Sudan Başkonsolosluğuna yapacaktır. Şahsi başvuru gerekmemektedir. Vize merkezi aracılığıyla yapılacaktır. 

Vize başvurunuz için gerekli belgelerden aşağıda bahsedeceğiz. Sizlerden sadece gerekli belgeleri toplamak kalacak. Bu belgelerin dışında ek belge ya da mülakat gibi durumlarla da karşılaşabileceksiniz. Genel olarak istenen bu belgelerin dışında ek belge de istenebilmektedir. Bu durum kişiseldir, herkesten istenmez. Vize başvurunuz için mülakat görüşmesi de yaptırılabilir. 

Vize işlemleriniz ortalama 2 ile 5 gün arası sürer. Bu süreyi etkileyen bazı durumlar vardır. Bunlar hafta sonu tatili girmesi, resmî tatillerin başlaması, yoğunluk olması, özel nedenlerin gelişmesiyle bu süre sarkabilir. Tabi sizlerin de evrakları hazırlaması, ek belge istenirse belgeleri tamamlama, mülakata çağırılma gibi durumlarla karşılaşabileceğiniz için vize programınızı ve seyahat sürenizi ona göre planlamanız gerek.

Tüm bu süreçlerden geçtikten sonra yaptığınız başvuruyu dış merkezler sonlandırıp neticelendirecektir. Sonuca vize merkezimizin herhangi bir müdahalesi bulunamaz. 

 

Vize çeşitleri

Vize Almak İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru formu: Açıkça beyanınızın bulunduğu, vize türünü açıkladığınız formdur.
  • Davetiye: Sudan tarafından size gelmenizin uygun bulunduğunu gösteren yazı
  • Dilekçe: iş yerinizle bağlantılı bir yazıdır.
  • Fotoğraf: İki adet Biyometrik fotoğraf eklenmesi gerekir.
  • Pasaport: yenilenmelidir. Eski olursa veya eskimiş görünürse kabul edilmez. Boş sayfa bulunmalıdır. Son 10 yılda yenilenmiş olmasına rağmen bu olumsuzluklar varsa pasaportunuzu yeniden güncellemelisiniz.
  • Kimlik fotokopisi: bir kimlik ve bir pasaport sayfalarının fotokopisi istenir.

 

Sudan Kapıda vize - Trabzon

Havalimanında vize parasını ödeyerek, yanınızda gerekli belgelerinizi hazır ederek Sudan’a kapıda vize yöntemi ile gidebilirsiniz. Bu işlemi vize alması gereken bordo, yeşil, gri pasaportlular yapabilir. Siyah pasaportluların böyle bir işleme ihtiyacı yoktur. Bu konuda belgeleriniz tam ve eksiksiz olmalıdır. Vize ücretini tam olarak ödeyebilmeniz gerekmektedir. Vize ücret bu yöntemle diğer işlemlerden farklı bir miktar gelmez. Herhangi bir olumsuzlukta vizeniz kabul edilmez. Doğru ve hızlı işlemler için vize merkezimiz daima yanınızda olacaktır.

 

Sudan Hakkında bilinmesi Gerekilenler - Trabzon

Alacağınız vizeyle Sudan’a girdiğinizde Sudan’ın her yerine ulaşamayacaksınız. Çünkü Darfur bölgesi ve doğu bölgeleri özel izin istemektedir. Girişte alkollü de yakalanmamanız gerekmektedir. Yanınızda alkol de getiremezsiniz. Yasal olarak yapılan girişten en geç bir hafta sonra polis merkezi ya da havalimanına kayıt yaptırmalısınız.

 

Ek Hizmetler - Trabzon

Bizler vize ekibi olarak sadece vize hizmetleri için uğraşmıyoruz. Konaklama, sağlık sigortası, ulaşım gibi sıkıntılarınız için de bizlere ulaşabilirsiniz. +90 462 215 60 13 numaralı numarayı arayarak bir telefonla istediğiniz işlemi yaptırabilir, ya da trabzon@eagvs.com adlı adresimize e posta atabilirsiniz. İyi seyahatler dileğiyle

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES