x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 02 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Sudan Vize İşlemleri, Edirne

Euroasia Global Visa Service Edirne ziyaretçileri için hazırlamış olduğu sayfada bulunmaktasınız. Sudan’a gitmek isteyen siz ziyaretçilerimize Sudan’a nasıl gideceğiniz ile ilgili bilgileri bu sayfada derledik.

Edirne ve ilçeleri Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu, Lalapaşa ve Kırklareli illeri olarak bu sayfadan sizlere uygun bilgilere erişeceksiniz.

Derlediğimiz bilgilerden anlayamadığınız konu ve sorularınız için şube numaramız +90 850 241 02 07 olup bu numaradan bizlere ulaşabilir, ya da Edirne@eagvs.com adlı adrese sorularınız e posta yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Edirne

Öncelikle Sudan’a giderken vize alıp almamanız gerekir mi onu bilmek gerekir. Sudan’a giderken vize alması gereken pasaport sahipleri aşağıdaki gibidir.

 • Umuma mahsus pasaport ( bordo pasaport)
 • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Bu pasaport sahipleri Sudan’a giderken vize alması gerekecektir. Vize almaması gereken pasaport sahibi ise;

 • Diplomatik pasaport ( siyah pasaport)

Sahibidir. Bu pasaport sahipleri Sudan’a giderken vize almak zorunda değildir.

 

Diplomatik pasaport sahiplerinin de uyması gereken vize kuralı vardır. O da vize süresini aşmamaktır. Vize süresi 180 gün içinde 90 günü aşmamaktır. Diplomatik pasaport sahipleri de bu süreyi aşacak şekilde kalacak olurlarsa normal yollardan vize başvuru işlemleriniz gerçekleştirmek zorundadır.

Peki nereden vize başvurusunda bulunacaksınız?

Edirne ve çevresinden Sudan’a gidecek olanların başvuruları İstanbul Sudan başkonsolosluğuna yapılacaktır. Bu başvuruları sizin adınıza biz yapacağız. Şahsi başvuruya gerek olmayacaktır. 

Bu başvuru merkezleri sizlerden belgeler isteyecektir. Bu belgeleri bize sağlamanız gerekecektir. Hangi belgelerin lazım olduğundan aşağıda bahsedeceğiz.

Aşağıda bahsedeceğimiz belgelerden farklı belgeler de istenebilmektedir. Hatta belge yetmeyip mülakata da çağırılabilirsiniz. Bu durumlar kişiden kişiye farklılık gösterdiği için sizlere her konuda yardımcı olacağız.

Yapacağınız vize başvuru süreleri 2 ile 5 gündür. Bu süreyi aştıran nedenler olacaktır. Bunlar hafta sonu tatilinin girmesi, resmi tatilin olması, konsolosluğun yoğun olması, özel nedenlerin olmasıdır. Bu nedenlerin yaratacağı sebeplerden kaçınmak için başvurularınızı ve seyahat planınızı ona göre planlamalısınız. Bu konuda yardım için destek ekiplerimizden yardım talep Edebiliriz.

Yaptığınız vize başvuru sonucunu dış merkezler verecektir. Bu yüzden sonucuna vize merkezimizin herhangi bir müdahalesi olamamaktadır.

 

Vize çeşitleri - Edirne

 • Sudan ticari vize: Sudan’a para kazanmak için yapmak istediğiniz ziyaret için almanız gereken vizedir.
 • Sudan turistik vize: Sudan’da gerçekleştireceğiniz turistik gezi için almanız gereken vize.
 • Sudan aile ziyareti vizesi: Sudan’daki ikamet etmekte olan yakınlarınıza yapacağınız ziyaret için almanız gereken vize.

Bu vize türleri sizin Sudan’a gidiş amalarınızı oluşturan gruplardır.

 

Vize Almak İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu: Sudan’a hangi niyetle gitmek isteğinizin yazılı olduğu beyandır.
 • Davetiye: Sudan’a nereye gideceğinizin karşıdan isteğidir.
 • Dilekçe: Çalıştığınız yer verir. Sudan’a gitmek için gereklidir.
 • Fotoğraf: Başvuru için iki adet gereklidir. Biyometrik olmalıdır.
 • Pasaport: Sudan’a gitmek için güncellenmiş, boş sayfası olan, temiz, yıpranmamış, pasaport gereklidir.
 • Kimlik fotokopisi: Kimliğinizin ve pasaportunuzun fotokopisi istenir.

 

Sudan Kapıda Vize

Normal başvuru sürecini bekleyecek zamanınız yoksa Sudan’a vize alması zorunlu olan yeşil, gri ve bordo pasaport sahipleri olarak Sudan’da kapıda vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için gerekli belgeleriniz tam olmalıdır. Sudan Vize ücreti kapıda nakit alınır. Kapıda vize ücretinin diğer normal vize ücretlerinden farkı yoktur. Vize almanızı gerektirecek işlemlerden herhangi birinin olumsuz sonuçlanmasıyla vizeniz kabul olmayacağı için sınır dışı edilebilirsiniz. Detaylı ve daha iyi bilgilenme için vize merkezimize başvurunuz.

Sudan Hakkında Bilinmesi Gerekilenler

Diplomatik pasaport sahibi olsanız dahi vize başvurusu yapsanız da giremeyeceğiniz yerler vardır. Sudan’ın Darfur bölgesi ve doğu bölgeleri özel izin gerektirir. Sudan’a girerken alkol kontrolünde de geçersiniz. Bu yüzden girerken alkollü olmamalı, yanınızda da alkol taşımamalısınız. Sudan yasal olarak yapılan girişten bir hafta içinde polis merkezi ya da havalimanına kayıt istemektedir. 

 

Ek Hizmetler, Edirne

Biz vize merkezi olarak sadece vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için çalışmıyoruz. Seyahatinizi tam amaçlı ulaşım, konaklama, sağlık sigortası hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Bizlere ulaşıp detaylı bilgi almak için +90 850 241 02 07 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da Edirne@eagvs.com adlı adrese e posta atıp, istediğiniz soruyu bizlere sorabilirsiniz. Seyahatinizi anlamlandırmak için buradayız. Mutlu seyahatler dileriz.

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES