x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Sudan Vİze Başvurusu, Tekirdağ

Sudan’a yapacağınız başvurular için bilgilendirmek üzere sizler için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Bu sayfada Tekirdağ ve ilçeleri: muratlı, Çerkezköy, Çorlu, Malkara, Hayrabolu, Şarköy, saray, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Ergene, Kapaklı olmak üzere çevre iller de dahil Çanakkale, Kocaeli gibi illerden de Sudan’a yapacağınız başvurular için yardımcı olmaya çalışacağız.

Merak ettiğiniz sorularınız için +90 282 255 50 38 numaralı numarayı arayabilir, Tekirdag@eagvs.com adlı adresimize e posta atabilirsiniz. Diğer şubelerimize ulaşmak için de bu numarayı ve e postayı kullanabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır? - Tekirdağ

Tekirdağ’dan Sudan’a gitmek için vize alınıp alınmadığını öğrenmeniz gerekir. Sudan’ın vize istediği pasaport sahipleri;

 • Umuma mahsus pasaport ( bordo pasaport)
 • Hizmet pasaportu ( gri pasaportu)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport )

Sahipleridir.

 • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahipleri vize almadan Sudan’a gidebilir.

Tekirdağ ve çevresi illerde yayan ziyaretçilerimiz için Sudan’a yapacağınız ziyaret için başvuracağınız temsilcilikler İstanbul sudan Başkonsolosluğudur. Şahsi başvurunuz kabul olunmayacağı için vize merkezimiz buralara sizin adınıza başvuruda bulunacaktır. 

Diplomatik pasaport sahiplerinin de vizesiz girme süreleri vardır. Bu süre 180 gün içinde 90 günü geçmesi halinde normal vize başvuru işlemleri başlar. 

Vize merkezimizin sizin adınıza başvuruda bulunabilmesi için sizlere vereceğimiz bilgilerden yararlanarak bize vize başvuru belgelerinizi tam ve doğru getirmeniz gerekmektedir.

Sudan başvuru için ek belge de istemektedir. Duruma göre mülakata da çağırabilir. Bu durumlar kişiden kişiye değişebilen durumlardır.

Vize başvuru işlemleri 2 ile 5 gün arası sürer. Bu sürece etki eden mekanizmalar hafta Sonu tatili girmesi, yoğunluk, resmî tatilin gelmesi, özel nedenlerin yaşanması gibi durumlarda değişebilir.  Bunları dikkate alarak seyahatinizi planlayın ve başvuru tarihinizi seçin. Zorlandığınız durumlar için ise vize merkezimize başvurun.

Son kararı Sudan’ın dış temsilcilikleri onadığı için vize merkezimizin sonuca herhangi bir müdahalesi bulunamamaktadır.

 

Vize Çeşitleri - Tekirdağ

 • Sudan ticari vize: Ticari iş görüşmelerinizi yapmak için Sudan’a gitmek için alınan vize çeşididir.
 • Sudan turistik vize: Tekirdağ’dan Sudan’a yapacağınız turistik amaçlı gezi için almanız gereken vize
 • Sudan aile ziyareti vizesi: Sudan’da ikamet etmekte olan yakınlarınıza yapacağınız ziyaret için almanız gereken vize

 

Vize almak İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu: İçeriğinde kişisel bilgileriniz bulunur. Sudan’a gitme amacınızın olduğu formdur.
 • Davetiye:  vize için davetiye şarttır. Karşı taraftan gelecek olan isteği temsil ettiği için Sudan’a giderken size Sudan’dan davetiye gelmelidir.
 • Dilekçe: Çalıştığınız yer tarafından Sudan’a gitme isteğinizin olduğu bir yazıdır. Detaylı bilgi için vize merkezimizi arayınız.
 • Fotoğraf: Başvuru için iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Pasaport: sudan başvurularda pasaporta çok önem verir. Pasaportunuzun güncel yani son 10 yılda yenilenmiş olması gereklidir. Yenilenmiş olsa bile eğer yıpranmışsa ve hasarlıysa tekrar yeniletmeniz gerekecektir. Sudan pasaportlarda boş sayfa da istemektedir. Boş sayfanız olmadığı takdirde vizeniz kabul edilmeyebilir.
 • Kimlik fotokopisi: kimlik ve pasaport fotokopisi istenmektedir.

Bu belgeler herkesten istenen belgelerdir. Kişiden kişiye farklı evraklar da istenmektedir. Başvurunuz için bizzat mülakata da çağırılabilirsiniz.

 

Sudan Kapıda Vize 

Sınırda alabileceğiniz vize türüdür. Bordo, yeşil, gri pasaportluysanız belgeleriniz de tamsa kapıda vizeyle Sudan’a geçebilirsiniz. Kapıda vizenin ücreti normal işlemlerdeki vize ücreti ile aynıdır. Belgelerde eksik çıkması ve ücreti karşılayamamanız durumunda sınır dışı edilirsiniz. Sizin için en güvenli Sudan yolculuğu için lütfen vize merkezimize ulaşın.

 

Sudan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sudan’ın her yerine vizeyle giremezsiniz. Darfur ve doğu bölgeleri için özel izin gereklidir. Sudan’a girerken alkollü olmamamız gerek, ayrıca alkol de getiremezsiniz. Yasal olarak iriş yaptığınız bir hafta içinde de polis merkezi ya da havalimanına kayıt yaptırmalısınız. 

 

Ek hizmetler - Tekirdağ

EAGVS olarak sadece vize hizmeti değil ulaşım, konaklama, sağlık sigortası da yapmaktayız. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve seyahatinizi güzelleştirmek için buradayız. İletişim bilgilerimiz +90 282 255 50 38 numaralı telefonu arayabilir, tekirdag@eagvs.com adresine e posta atabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES