x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Adana

Sizler için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Adana Şubemize hoş geldiniz.

Adana ili ve ilçelerinden Seyhan, Yüreğir,Çukurova, Sarıçam, Ceyhan,Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ, Saimbeyli ilçeleri ve Mersin, Hatay, Niğde ve Osmaniye illeri ve ilçelerinden Sudan seyahatiniz için yapacağınız vize işlemleri için gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Adana‘da bulunan şubemizin iletişim için +90 322 245 01 04 numaralı numaradan ve adana@eagvs.com adresinden ulaşabilirsiniz. Buradan görevlilerimize istediğiniz zaman ulaşabilir, aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Size saydığımız şubelerden daha yakın şubenin olduğunu düşünüyorsanız tüm şubelerimizin bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır, Adana

Adana ve ilçeleri, Mersin, Niğde, Hatay ve Osmaniye illerinden ve ilçelerinden Sudan seyahati için yapacağınız vize başvuruları Sudan’ın Türkiye’deki resmi temsilcilikleri olan Sudan Başkonsolosluğu İstanbul veya Sudan Büyükelçiliği Ankara’ya yapılması gerekmektedir. Vize için şahsen başvurunuza gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services sizler için bu temsilciliklere başvurur. Vizeyle ilgili tüm işlemleri takip eder. Yapılan başvurunuz resmi temsilciliklerin sizin için olumlu dönmeleri halinde vizeniz kabul olur.

Sudan Vizesi almak için resmi temsilciliklerin istediği evraklar vardir. Bu evraklar yapacağınız vize başvurunuzun çeşidiyle alakalıdır. Bu evrakların doğru ve eksiksiz olması sizlerin Sudan Vizesi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Eksik ya da yanlış bilgi vize almanızın süresini uzatabilir ya da vize almanıza engel olacaktır. Sudan ek evrak isteyip duruma göre mülakata da çağırabilir.  Evraklarınızın hazırlanmasında ve olumsuz giden durumlarda destek için Euroasia Global Visa Services her zaman yanınızda olacaktır.

Vize ile ilgili son kararı Sudan dış resmi temsilcilikler verip, vize merkezimizin bir müdahalesi olamamaktadır.

Vize işlemleri süresi ortalama 2 ile 5 gün arası sürmektedir. Bununla birlikte özel durumların olması ile birlikte işlem süresi uzayabilmektedir. Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günü nedeniyle yapılan başvuruların süresinin uzamasına sebep olur. Vize işlemleri ile birlikte vize başvurusunun da zaman alacağını unutmayın ve seyahat planınızı ona göre planlayın. Vize merkezimize başvurunuzla birlikte bizler sizler için uygun zamanlamayı ayarlamak için hazırız.

Sudan Vize Zorunluluğu

Sudan’a gitmeyi planlayanların;

  • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
  • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
  • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Sahiplerinin kısa süreli ziyaretlerinde vize zorunluluğu bulunur.

  • Diplomatik pasaport (siyah pasaport) 

Sahiplerinin ise vize muafiyeti vardırDiplomatik pasaport sahiplerinin geçerli vize muafiyeti 180 gün içinde 90 gün olup, 90 günü aşacak seyahatler , seyahat kapsamına uygun olarak düzenlenen vize prosedürlerini içerir.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar? Adana

  1. Sudan vize başvuru formu: Gerçek bilgilerinizin bulunduğu bu form vize başvurunuzun ilk ihtiyacıdır.
  2. Fotoğraf: Biyometrik olarak çekilmiş iki adet fotoğraf 
  3. Davetiye: Sudan vizesi için davetiye almanız şarttır. Gerekli bilgilere vize merkezimizden ulaşabilirsiniz.
  4. Dilekçe: Çalıştığınız şirketten dilekçe yazısı almanız gerekmektedir. Nasıl yazılması gerektiği ile ilgili vize merkezimize başvurabilirsiniz.
  5. Pasaport: sudan için pasaportunuzun boş sayfaya sahip olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkmış olmalıdır ve eskimiş, hasar görmüş olmamalıdır.
  6. Kimlik fotokopisi: nüfus cüzdanınızla birlikte pasaportunuzun fotokopisi gerekmektedir.

Saydığımız bu bilgiler herkesten istenen evraklardır. Sizlerin yapacağı vize türüne veya herhangi bir duruma göre farklı evraklar da istenebilir. Her türlü durum için vize merkezimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Sudan ile ilgili bilinmesi gerekenler

Sudan’ın Darfur ve doğu bölgelerine seyahat etmek isterseniz özel izin almanız gerekecektir. Ayrıca Sudan’a alkollü içecek ile girmek ve alkollü içecek tüketmek yasaktır. Sudan’a yasal olarak giriş yaptıktan sonra bir hafta içinde Sudan’daki havalimanı ya da bir polis merkezine kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

 

Ek Hizmetlerimiz, Adana

EAGVS Adana şubesi Vize merkezimiz sadece vize hizmeti değil; sağlık sigortası, ulaşım, konaklama ve daha fazlasını hizmet olarak sunmaktadır. Faydalanmak istediğiniz ya da sormak istediğiniz her şey için +90 322 245 01 04 numarasını arayabilir ve adana@eagvs.com adresini kullanabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES