x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Ankara

Sevgili ziyaretçilerimiz Sudan’a yapacağınız seyahatiniz için hazırladığımız sayfaya hoş geldiniz. Bu sayfa Euroasia Global Visa Service Ankara şubesi için hazırlanmıştır.

Ankara ili olarak, Antalya merkez, Keçiören, Mamak, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle den ve Eskişehir, Bolu, Çankırı illerinden Sudan’a gidecekler için bu sayfada nasıl Sudan’a gidebileceğinizi paylaşacağız.

Sudan’a gitmek için vize ile ilgili ya da başka merak ettiğiniz sorularımız için numaramız +90 312 963 0529 olan numarayı arayabilir ya da Ankara@eagvs.com adlı adresimize e posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Sizler için daha yakın olduğunu düşündüğünüz şubelerimize ulaşmak için de bizleri bu numaralardan arayabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Ankara

Sudan yolculuğunuzun ilk şartı vize alıp alamadığınızı öğrenmektir.

 • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
 • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Sahiplerinin Sudan’a gitmek için vize alması gerekir

 • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahiplerinin ise Sudan’a gitmek için vize almasına gerek yoktur.

Ankara ve çevre illerinde yaşayan bordo, gri, yeşil pasaport sahiplerinin vize alma işlemleri için Ankara’da bulunan Sudan Başkonsolosluğu başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Şahsi başvuru istenmediği için vize merkezimiz sizin adınıza başvuruda bulunacaktır.

Diplomatik siyah pasaportlu ziyaretçilerimiz eğer Sudan’da geçirecekleri süre zarfı 180 gün içinde 90 günü geçecekse sizler de normal prosedürdeki vize başvuru sürecinden geçmelisiniz

Sizin adınıza başvuru yapabilmemiz için sizlerin bize sunması gerekenler Sudan’ vize başvurusu için gereli olan belgelerdir. Bu bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği ile vize almanız kolaylaşacaktır. Eksik ya da yanlış belge doldurmamak adına vize merkezimiz daima yardımcı olacaktır.

Sudan’a yapacağınız vize başvurusunda Sudan sizden ekstra resmi evrak da isteyebilir. Bu durum kişiseldir, ekstra evrak istenecek diye bir durum yoktur. Başvuru sürecinde sizi mülakata da çağırabilirler. Bu süreçlerin hepsinde vize merkezimiz yanınızda olacaktır.

Vereceğiniz evraklarla birlikte vize başvuru süreci 2 ile 5 gün sürecektir. Bu sürece büyükelçilikteki yoğunluk, hafta sonu tatili girmesi, resmi tatillerin girmesi, özel nedenler gibi nedenlerden başvuru süreciniz uzayabilir. Bu sürelerin uzayabilme olanaklarını düşünüp lütfen seyahat tarihlerinizi ona göre ayarlayınız.

Yapılan vize başvurunuzun sonucunu Sudan’ın dış temsilcilikleri vereceği için Vize merkezimizin vize sonucunuza herhangi bir müdahalesi olamamaktadır.

 

Vize Çeşitleri - Ankara

 • Sudan ticari vize: Ankara’dan Sudan’a bir iş görüşmesi, ticaret anlaşması ya da seminer, toplantı gibi nedenlerden dolayı gitmek isterseniz almanız gereken vize
 • Sudan turistik vize: Sudan’a gezi amaçlı gitmek isterseniz almanız gereken vize
 • Sudan aile ziyareti vizesi: Ankara’dan Sudan’da ikamet eden yakınlarınızın yanına gitmek için almanız gereken vize

Vize Almak İçin Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu: Vize almak için yaptığınız isteğinizin bulunduğu bu forma kişisel bilgilerinizi doldurarak başvuru yapabilirsiniz
 • Davetiye: yapacağınız vize türüne göre değişen bu davetiyeler size Sudan’da gideceğiniz yer tarafından gönderilmelidir.
 • Dilekçe: çalıştığınız yer verir. Daha fazla bilgi almak için vize merkezimizi arayabilirsiniz.
 • Fotoğraf: Sudan sizden iki adet biyometrik çekilmiş fotoğraf ister.
 • Pasaport: pasaport süresi geçmiş olmayan yani son 10 yılda yenilenmiş pasaportlar gerekir. Pasaportunuz yenilenmiş ama yırtık ve hasarlı olabilir. Bu durumda da pasaportunuzu yeniletmeniz gerekecektir. Ayrıca pasaportunuzda boş sayfa da olması gerekir.
 • Kimlik fotokopisi: pasaport ve kimliğinizin fotokopisi istenmektedir.

Bu belgeler herkesten istenmektedir. Duruma göre sizden farklı evraklar da istenebilir. Duruma göre mülakata da çağırılabilirsiniz. 

 

Sudan Kapıda Vize

Bordo, umumi, hususi pasaport sahipleri olarak Sudan’a girerken vize alabilirsiniz. Bunun için belgelerinizin tam ve vize ücretinizi nakit ödeyebilmelisiniz. Bu durumun kötü yanı, belgelerinizin tam çıkmamamsı ya da fazladan istenebilecek belgeye sahip biri olmanız durumunda ve vize ücretini ödeyememeniz durumunda sınır dışı edilebilirsiniz. Hızlı ama riskli bir yöntem olduğu için vize merkezimize danışarak sizin için uygun olan vize çeşidini öğrenip Sudan’a o şekilde giriş yapmanızda fayda var.

Sudan Hakkında Bilinmesi Gerekilenler

Sudan’ın doğu bölgeleri ve Darfur bölgesi için vize alacaksanız özel izin de almanız gerekir. Sudan’a alkollü giremezsiniz, gelirken de yanınızda alkol getiremezsiniz. Yasal olarak giriş yaptıktan bir hafta içinde de polis merkezi ya da havalimanına kayıt yaptırmalısınız.

 

Ek Hizmetlerimiz - Ankara

Euroasia Global Visa Service olarak Ankara’dan Sudan’a gidecek olan ziyaretçilerimiz için sadece vize hizmetleriyle ilgilenmiyoruz. Yapacağınız ulaşım, yaptırmak istediğiniz sağlık sigortası, seyahat için konaklama istekleriniz de gerçekleştiriyoruz. Daha iyi ve güvenli seyahatleriniz için varız. Ulaşım için +90 312 963 0529 numaralı numarayı arayabilir, Ankara@eagvs.com adlı adrese de e posta atabilirsiniz İyi seyahatler dileriz.

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES