x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 61

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Sudan Vize Merkezi, Bursa

Bursa ve çevresi iller için hazırlanmış olan Euroasia Global Visa Services Bursa sayfasına hepiniz hoş geldiniz.

Bursa ve ilçeleri; Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir olmak üzere Sakarya, Kütahya ve Bilecik ili ve ilçeleri de bu sayfadan yararlanabilecektir. 

Sudan vizesi ilgi gerekli olan tüm bilgileri +90 (224) 322 01 61 numaralı telefondan bizleri arayabilir, bursa@eagvs.com adlı adresimizden bizlere e posta atabilirsiniz. Size en yakın şubelerimizle ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Bursa

Bursa ve çevresi olan illerden (Sakarya, Kütahya, Bilecik) Sudan’a yapmak istediğiniz ziyaret için başvuracağınız temsilcilik bulunmaktadır. İstanbul’da Sudan Başkonsolosluğu bulunur, Buralara vize almak için şahsen başvuruya gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services sizler için başvuracaktır. 

Euroasia Global Visa services sizler için vize başvurusu yapmak için sizlerin belgelerine ihtiyaç duyar. Biz bu belgeleri aşağıda sayacağımız maddelerde belirteceğiz. Verilen belgelerin doğru olması sizlerin vize almasını kolaylaştıracaktır. Vize başvurunuz için ek belge de istenebilir. Gerek görülürse mülakata da çağırılabilirsiniz. Gerekli yardımlar için Euroasia Global Visa services başvurmayı unutmayın.

Yapılan vize başvurusu sonrasında vizenizin kabul işlemini dış temsilcilikler yapacaktır. Vize merkezimizin buna müdahalesi olamamaktadır. 

Vize işlemleri süreniz 2 ile 5 gün arası sürer. Hafta sonu tatili olması, resmi tatillere denk gelmesi, konsolosluğun yoğunluğu, özel nedenler gibi nedenlerden bu süre uzayabilir. Vize başvurularıyla birlikte vize işlemlerinizin uzayabileceğini düşünüp seyahat planınızı ona göre planlamalısınız. Bu süreci planlamak için Euroasia Global Visa services başvurabilirsiniz.

 

Vize Çeşitleri - Bursa

 • Sudan turistik vize: Gezi amaçlı düzenlenen seyahatleriniz için almanız gereken vize
 • Sudan ticari vize: Ticari gelir elde etmek istediğiniz, toplantılarınızı yapacağınız, iş görüşmelerini gerçekleştireceğiniz vize
 • Sudan aile ziyareti vizesi: Sudan’daki yakınlarınızla görüşmek için yapacağınız vize

 

Sudan’da Vize Zorunluluğu - Balıkesir

 • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
 • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Sahibiyseniz Sudan’a gitmek için vize almak zorundasınız.

 • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahibiyseniz kısa sürreli ziyaretiniz için vize almak zorunda değilsiniz.

Kısa süreli ziyaretten kasıt 180 gün içinde 90 günü aşmamaktır. Diplomatik pasaport sahiplerinin de bu süreyi aşacak şekilde yapacakları ziyaret için normal uygulanan vize prosedürü uygulanır.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Sudan vize başvuru formu: kişisel bilgileriniz yer alır. Bilgilerinizin eksiksiz ve yanlışsız doldurulması gerekir.
 • Fotoğraf : biyometrik çekilmiş iki adet fotoğraf yeterlidir.
 • Davetiye : alacağınız vize türüyle değişir. Sudan tarafından yapacağınız ziyaret yeriyle alakalı bir istek kâğıdıdır. 
 • Dilekçe: çalıştığınız yer tarafından verilir. Nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili vize merkezimize başvurun.
 • Pasaport: son 10 yıl içinde yenilenmiş olmalıdır. Sudan pasaporta çok önem verir. Yenilenmiş ama hasar görmüş olması halinde pasaportunuzu geçerli saymaz. Pasaportta boş sayfa da istenmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: nüfus cüzdanınızın ve pasaportunuzun fotokopisi

Vize işlemleri için istenen evraklar bunlardır. Her yerde bu evraklar istenir. Ancak kişisel olarak da farklı evrak istenebilir. Evraklarla ilgili yardım için vize merkezimize başvurunuz.

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan’ın sınırda alabileceğiniz vize sistemi vardır. Bu işlem umumi, hususi, hizmet pasaportlular içindir. Vize ücreti normal işlemlerde ne kadarsa o kadardır. Kapıda vize işlemi yapmanız için belgeleriniz tam olmalıdır. Sınırda vize ücretini ödeyememeniz halinde sınır dışı edilebilirsiniz. Detaylı bilgi için vize merkezimize başvurunuz.

Sudan’la ilgili bilinmesi gerekilenler

Sudan’a alacağınız vizeyle Sudan’ın her yerine gidemezsiniz. Uran’ın Darfur bölgesi ve doğu bölgeleri için özel izin almanız şarttır. Sudan’a giderken alkol almamalısınız, yanınızda da alkol bulundurmamalısınız. Sudan yasal olarak giriş yaptığınız tarihten bir hafta içinde havalimanı ya da polis merkezine kayıt yaptırmanız istenmektedir. 

 

Ek hizmetlerimiz - Bursa

Vize merkezimiz sadece vize ile ilgili işlemler için değil seyahatinizle ilgili sağlık sigortası, ulaşım, konaklama gibi hizmetler de sunmaktadır. Her türlü destek ve bilgi için +90 (224) 322 01 61 numaralı telefonumuzu arayabilir, bursa@eagvs.com adlı adresimize e posta atabilirsiniz. Euroasia Global Visa Service Bursa şubesi olarak iyi seyahatler dileriz.

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES