x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Kayseri

Sudan’a gitmek isteyen siz sevgili ziyaretçilerimiz için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Kayseri sayfasındasınız. Bu sayfadan Sudan’la ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Kayseri ve ilçeleri Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi, Yahyalı, Bünyan, Pınarbaşı, İncesu, Tomarza, Yeşilhisar, Sarıoğlan, Hacılar, Sarız, Felahiye, Akkışla, Özvatan olarak sizlerin Sudan’la ilgili vize başvurularınız için yardımcı olacağız. İletişi için tel numaramız +90 322 225 40 20 e posta adresimiz kayseri@eagvs.com dur. Merak ettiğiniz her şey için buradan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl alınır? - Kayseri

Öncelikle size vize gerekiyor mu onu öğrenmeniz gerekir.

  • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
  • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
  • Hususi pasaport ( yeşil pasaport )

Sahipleri vize almak zorundadır.

  • Diplomatik pasaport ( siyah pasaport) 

Sahiplerinin böyle bir zorunluluğu yoktur.

Sudan için vize süresi 180 gün içinde 90 gün olup herkes için geçerlidir. Diplomatik pasaport sahipleri de şayet bu süreyi aşacak süre geçirecek olurlarsa vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Yapılacak olan vize işlemleri normal prosedürlerdeki gibidir. 

Vize başvurunuzu İstanbul Sudan Başkonsolosluğu alacaktır. Vize merkezimiz sizin adınıza başvuruda bulunacaktır. Sizin adınıza da takip edilecektir. Takip sürecinde bizlerle irtibat halinde olabilirsiniz.

Yapmanız gereken aşağıda sizlere bahsedeceğimiz evrakları getirmektir. Evraklarla ilgili sorularınız da bizlere sorabilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz evraklar herkes için gerekli evraklardır. Ekstra evrak da istenebilir. Gerek görürlerse sizi mülakata da çağırabilirler. Vize merkezimize her şeyi danışabilirsiniz. 

Yapılacak vize başvurusunun kararsını dış temsilcilikler vereceği için vize merkezimizin herhangi bir müdahalesi olamamaktadır.

Yapılan vize işlem süresi 2 ile 5 gün arası sürer. Bu sürece etki eden hafta sonu tatilinin girmesi, işlerin yoğunluğu, resmi tatillerin girmesi, özel nedenlerdir. Bu süreçler girdiği zaman vize alma süreniz uzayabilir. Başvuru sürecinizin uzama ihtimalini düşünüp seyahatinizi ona göre planlayınız. Bu süreçte vize merkezimize danışarak yapınız.

 

Vize Çeşitleri - Kayseri

Sudan’a giriş nedenlerinizdir.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Sudan Vize Başvurusu: Vize isteğinizin olduğu, kişisel bilgilerinizin yazıldığı, hangi vize türüyle ziyaret edeceğinizin yazıldığı belge.
  • Fotoğraf: başvuru için iki adet biyometrik fotoğraf
  • Davetiye: Sudan tarafından gelecek bir isteği gösteren belge
  • Dilekçe: çalıştığınız yer tarafından verilen vize isteğinizin olduğunu gösteren belge
  • Pasaport: son 10 yılda yenilenmiş olmalıdır. Eskimemiş, yıpranmamış, hasar görmemiş pasaportlar ancak işlemden geçer. İşlem yapılabilmesi için de pasaport defterinin boş sayfası olmalıdır. Yeni güncellenmişse bile hasarlıysa pasaportunuzu lütfen yeniden yenileyiniz.
  • Kimlik fotokopisi: kimliğinizle birlikte pasaportunuzun fotokopisi

Bu evraklar dışında kişisel olarak farklı evrak da isteyebilirler. Gerek görürlerse mülakata da çağırabilirler. Her türlü soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan’ın kapıda vize işlemi de vardır. Yapacak başvuru zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, kapıda vize uygulanasıyla ilgili güzel bilgilenip bu yolla Sudan’a giriş yapabilirsiniz. Belgeleriniz tam olmalıdır. Vize ücretini de nakit ödeyebilmelisiniz. Vize ücreti diğer işlemlerde olduğu kadar size masraf çıkaracaktır. Bu yolu vize koşulu olan umumi, hususi, hizmet pasaportu olanlar seçebilir. Vize işlemleri ile ilgili karşılanamama durumlarında vize işleminiz geçersiz sayılacağı için sınırdan geçirilemeyebilirsiniz.

 

Sudan’la ilgili Bilinmesi gerekilenler

Sudan’ın her yerine giriş izni yoktur. Sudan’a vize alıp Sudan’a girdiğinizde Darfur ve doğu bölgelerine girmek isterseniz özel izin alamanız gerekecektir. Sınırdan geçerken alkol kontrolü yapılır. Şayet alkollü iseniz ve yanınızda alkol varsa sınırdan geçemeyeceksiniz. Yasal olarak yapılan girişlerde de bir hafta içinde polis merkezi ya da havalimanına kayıt yaptırmanız gerek.

 

Ek Hizmetler - Kayseri

Vize merkezi olarak sizlere daha yaralı olmak için sadece vize hizmetlerinizle ilgilenmiyoruz. Seyahatiniz için gereken ulaşım, konaklama, sağlık sigortası gibi hizmetlerimiz de mevcut. Seyahatiniz için gerekli gördüğünüz diğer hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen +90 332 225 40 20 numaralı numaradan bize ulaşın ya da kayseri@eagvs.com adlı adresimize e posta yollayın. İyi seyahatler dileriz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES