x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Sudan Vizesi, İzmir

Sevgili müşterilerimiz , sizler için hazırladığımız Euroasia Global Visa services İzmir şubesi için hazırladığımız sayfasına hoş geldiniz.

EAGVS olarak bu sayfada İzmir ve ilçeleri: Bayındır, Dikili, Karşıyaka, Menemen, Torbalı, Bayraklı, Güzelbahçe, Foça, Karabağlar, Kınık, Karaburun, Bergama , Aliağa, Beydağ, Bornova, Narlıdere, Çiğli, Gaziemir, Kemalpaşa, Kiraz, Konak, Menderes, ödemiş, Urla, Seferihisar, Selçuk, Tire, Balçova, Buca ve Çeşme olmak üzere, aynı zamanda Muğla, Aydın, Manisa , Uşak gibi çevre illerden yapacağınız başvuru için bilgiler yer alacaktır.

İzmir ve çevresinden Sudan’a seyahat edecek müşterilerimizin bizlere daha kolay ulaşması, aklına takılanları sorması için numaramız +90 232 335 04 28 olup, bizlere buradan ulaşabilir, e posta adresimiz de izmir@eagvs.com olup buraya istediğiniz zaman e posta bırakabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - İzmir

Sudan ve çevresi illerden Sudan’a yapmak istediğiniz ziyaret için Sudan’ın Türkiye’deki temsilcilikleri olan İstanbul Sudan başkonsolosluğu başvurmanız gerekir. Euroasia Global Visa Service sizin şahsi başvurularınızı sizin yerinize yapacaktır. 

Sizlerin tek yapması gereken aşağıda belirteceğimiz vize evraklarınız tamamlamak olacaktır. Sudan vize evraklarının güvenilirliğine çok önem verir. Belirttiğimiz evraklar dışında ek evrak da istenebilir.  Gerekli görülürse mülakata da çağırılabilirsiniz. Vize merkezimize bu süreçle ilgili her şeyi sorabilirsiniz.

Yapılan bu hazırlıklar sonucu vizenizin başvuru onayını Sudan’ın dış temsilcilikleri onayladığı için vize merkezimiz vize sonucunuza herhangi bir müdahalede bulunamaz.

Sudan için yaptığınız vize işlem süresi ortalama 2 ile 5 gündür. Konsolosluğun yoğun olması, hafta Sonu tatili girmesi, resmi tatiller, özel nedenler gibi durumlarda vize işlemleri uzayabilir. Vize işlemlerine göre seyahatinizi ayarlamalısınız.  Sizlere daha fazla yardımcı olmak için vize merkezimize başvurunuz.

 

Vize Çeşitleri - İzmir

 

Sudan’da Vize Zorunluluğu

Üç çeşit pasaportluya zorunludur

  • Umumi pasaport (bordo pasaport)
  • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
  • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Bu pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

  • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahiplerinin vize almasına gerek olmayacaktır.

Kısa süreli vize süresi 180 gün içinde 90 gün olup, bu süreyi aşacak olan siyah pasaportlular da normal vize işlemi yaptırmak zorundadırlar. Bu vize işlemi normal prosedürlerce işlenen vize işlemidir.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Sudan Vize Başvurusu formu: Kişisel bilgilerinizi yazacağınız, vize başvurunuzun olduğu bir resmi metindir. Kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir.
  • Fotoğraf: iki adet biyometrik çekileceğiniz fotoğraf yeterli olacaktır.
  • Davetiye: vize başvurunuz için davetiye şarttır. Davetiyenizi yapacağınız vize türü de belirler. Sudan tarafından size gelecek bir davetiye şarttır. Gerekli bilgileri vize merkezimize danışınız.
  • Dilekçe: Çalıştığınız yer tarafından verilecektir.
  • Pasaport: Sudan’a giriş için pasaportunuzun sağlam olması gerekir. Yani kural olarak 10 senede bir yenilediğiniz pasaportunuzun hasar görmemiş olması, eskimemesi gerekir. Ayrıca boş sayfa da bulunması gerekir. Pasaport süreniz geçmese bile boş sayfanız kalmadıysa pasaportunuzu yenilemelisiniz. 
  • Kimlik fotokopisi: başvuru kağıdınıza eklenecek kimliğinizin ve pasaportunuzun fotokopisi gereklidir.

Sudan için herkesten istenen temel evraklar yukarıda saydığımız gibidir. Ancak sudan’a vize almak için karşınıza farklı evraklar da çıkabilir. Bu durum sizlerin kişisel durumlarınızla alakalıdır. Eğer gerek görürse Sudan sizleri mülakata da çağırabilir. Bilgi almak için vize merkezimiz her zaman yardımcı olacaktır. 

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan’a daha hızlı bir şekilde gitmek isterseniz Sudan’ın kapıda vize yöntemini seçebilirsiniz. Umumi, hususi , hizmet pasaportu olanlar bu yolu seçebilir.Hızlı olduğu kadar riskli durumlar da vardır. Sudan kapıda vize işlemi için ödeyeceğiniz ücret normal işlemler için ödeyeceğiniz ücretle aynıdır. Gerekli belgelerinizin tam olması gereklidir. Cebinizde vize ücretinizin nakit parası olması gereklidir. Bunları tamamlayamadığınız takdirde sınırdan içeri alınmazsınız. Her türlü başvuru ve yol için vize merkezimize başvurabilirsiniz.

 

Sudan’la ilgili bilinmesi gerekilenler

Sudan için alacağınız vize Darfur ve doğu bölgeleri için yeterli olmayacaktır. Şayet bu bölgelere gidecekseniz özel bir izin almanız gerekecek. Sudan’a girerken alkollü gelmemeniz şarttır. Ayrıca alkollü olamayacağınız gibi yanınızda alkol de getiremezsiniz. Sudan’a yasal olarak giriş yaptıktan bir hafta içinde de herhangi bir polis merkez ya da havalimanına kayıt olmanız da şarttır. 

 

Ek hizmetlerimiz

Euroasia Global Visa Services olarak bizler sadece vize işlemi yapmayıp, seyahatlerinizi daha kolay kılabilmek için hem ulaşım, konaklama, sağlık sigortası gibi hizmetlerimizi gerçekleştirip seyahat için gerekli ne varsa karşılamaya çalışıyoruz. Vize ve diğer hizmetlerimiz için +90 232 335 04 28 numaralı numarayı arayabilir, ya da izmir@eagvs.com adresimize e posta yollayabilirsiniz. İyi seyahatler!

 

 

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';