x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Konya

Konya şubemiz için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Sudan vizesi bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

Konya ve ilçeleri; Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak olarak sizleri bu sayfadan bilgilendireceğiz. Konya’dan Sudan’a gitmek isteyenler için bilgileri burada sizler için derledik. Merak ettiğiniz soruları +90 332 225 40 21  numaradan ya da Konya@eagvs.com adlı adresten ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl alınır - Konya

  • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
  • Hizmet pasaportu ( gri pasaport)
  • Hususi pasaport ( yeşil pasaport )

Sahibiyseniz Sudan’a gitmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

  • Diplomatik pasaport (siyah pasaport )

Sahipleri vize başvurusu yapmak zorunda değildir.

Vize başvurusu yaptığınızda 180 gün içinde 90 gün olacak şekilde vize verilir. Bu süreyi aşacak şekilde kalacak olan diplomatik pasaport sahipleri de vize almak zorundadır. Herkesin başvurduğu şekillerde başvurup vize almak zorundadır.Vize başvuru yerleri İstanbul Sudan Başkonsolosluğudur. Şahsi başvuru yapmanıza gerek olmayıp, başvurunuzu vize merkezimiz yapacaktır.  Süreci takipte kalmak için bizimle irtibat halinde olmalısınız.Sizlere belirteceğimiz evrakları getirerek sizin vize başvurunuzu yapabileceğiz. Vize başvurusu için istenen evraklar herkesten istenen evraklardır. Ancak vize başvurusu için gerekli görülürse sizlerden ek evrak da istenecektir. Mülakat için görüşmeye de çağırılabilirsiniz.

Vize başvuru onayını dış temsilcilikler vereceği için vize merkezimizin herhangi bir müdahalesi olamamaktadır.Vize işlem süresi 2 ile 5 gün arası sürer. Bu sürecin sonucunu konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatilin girmesi, hafta sonunun gelmesi, özel nedenlerin yaşanması belirler. Seyahat sürecinizi buna göre planlamalısınız.

 

Vize Çeşitleri - Konya

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Sudan Vize Başvurusu formu: kişisel bilgilerinizin olduğu başvuru kağıdınızdır.
  • Fotoğraf: biyometrik çekilmiş iki adet fotoğraf istenir.
  • Davetiye: Sudan tarafından gelir. Alacağınız vizeyle alakalıdır.
  • Dilekçe: çalıştığınız yer tarafından verilir.
  • Pasaport: pasaportunuz son 10 yılda yenilenmiş olmalıdır. Pasaportunuzun hasar görmemiş olması da gereklidir. Yenilendiği halde hasarlıysa yeniden yeniletmeniz gerekmektedir. 
  • Kimlik fotokopisi: kimlik ve pasaportun fotokopisi

Herkesten istenen resmi belgeler bunlardır. Kişiye göre değişebilen durumlarla birlikte sizlerden farklı belgeler de isteyebilirler. Mülakat görüşmesine de katılabilirsiniz. Bu durum vize başvurularınızın çeşitleri ile alakalıdır.

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan’a kapıda vize yöntemi ile geçiş yapabilirsiniz. Vize ücretini kapıda ödeyerek, belgelerinizi göstererek bu yöntemle geçiş yapabilirsiniz. Vize alma zorunluluğu olan umumi, hususi, hizmet pasaportlular için geçerlidir. Normal yöntemler için ne kadarsa o kadar masraf çıkacaktır. Vize ücretini ödeyememe durumlarında ya da pasaportla ilgili sorun yaşama gibi durumlarda ülkeye alınamazsınız.

Sudan’la İlgili Bilinmesi gerekilenler

Özel izin gerektiren topraklara sahip olan Sudan’ın Darfur ve doğu bölgelerine giriş için özel izin almanız gerekmektedir. Alkol yasağı olan bu ülkeye girerken kurallara uyarak alkollü bir şekilde sınırda yakalanmamalısınız. Ayrıca Sudan’a girişte alkol de yanınızda getiremezsiniz. Sudan gelen ziyaretçilerinden yasal olarak yaptığı girişten bir hafta içinde polis merkezine ya da havalimanına kayıt yaptırmanızı ister.

 

Ek Hizmetler - Konya

Vize merkezi olarak sadece vize hizmetleri ile ilgilenmiyoruz. Seyahat için gerekli olan konaklama, ulaşım, sağlık sigortası hizmeti gibi işlemleri de gerçekleştiriyoruz. İletişim için +90 332 225 40 21 numaralı numaradan ulaşabilir, Konya@eagvs.com adresinden e posta atabilirsiniz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES