x
 • Sudan

  Sudan

  Sudan vizesi Euroasia GVS uzmanlarına ilettiğiniz evraklarınız ile daha kolay yürümektedir.

 • Sudan

  Sudan

  Sudan vizesi başvurularınız için 2 ile 5 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Sudan Vize İşlemleri

Tüm Dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatlerde, vize işlem süreçleri ve vize mevzuatına uygun adımların takibini sağlayarak, seyahat planlarınızın gerçekleşmesine olanak tanıyan Euroasia Global Visa Services, ihtiyaç duyduğunuz vize işlemlerini hızlı ve kolay adımlarla yerine getiriyor. Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlemleri, seyahat planlarınıza en uygun vize sürecini, hızlandırılmış vize işlem hizmet sayesinde, bulunduğunuz yerden gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatleriniz için gerekli olan vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak ve EAGVS hızlandırılmış vize işlem hizmetinin sağladığı avantajlardan hemen yararlanmaya başlamak için bulunduğunuz ile en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle EAGVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sudan Vize Zorunluluğu

Doğu Afrika Ülkeleri arasında bulunan Sudan’a seyahat etmeyi planlayan;

 • Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )
 • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) ve
 • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport )

sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştireceği kısa süreli ziyaretlerde vize zorunluluğu bulunurken,

 • Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport ) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize muafiyeti bulunmaktadır.

Diplomatik Pasaport ile Sudan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan vize muafiyeti, 180 gün içerisinde toplam 90 gün ve daha kısa süre konaklamalı seyahatleri kapsamakta ve 90 günü aşacak olan seyahatler için, seyahat kapsamına uygun olarak düzenlenen vize prosedürleri aranmaktadır.

Sudan’a gerçekleştirilecek kısa süreli vize işlemleri, 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklamalı seyahatleri tanımlamakta ve kısa süreli vize işlemleri;

Sudan' a gerçekleştirmeyi planladığınız kısa süreli seyahatler için gerekli olan vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve EAGVS hızlandırılmış vize avantajlarından yararlanmak için Euroasia Global Visa Services yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Sudan’a seyahat etmeyi planlayan Umumi, Hususi ve Hizmet pasaportu hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de Sudan Devleti’ni temsil eden İstanbul Sudan Başkonsolosluğu üzerinden veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, akredite vize işlem merkezleri üzerinden gerekli vize süreçlerinin takibini sağlayabilmektedir.

Sudan’a 90 güne kadar konaklamalı seyahat olanağı sunan vize işlemleri, Sudan’a gerçekleşecek seyahat öncesinde tamamlanabilmekte veya Sudan kapıda vize uygulaması ile, Sudan Hartum Uluslararası Havaalanı’nda vize ücreti karşılığında tamamlanabilmektedir.

Sudan Sınırda Vize Uygulaması

2010 yılında alınan karar gereğince, Sudan’a seyahat edecek olan vizeye tabi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Sudan Hartum Uluslararası Havaalanı’nda, vize ücreti karşılığında sağlanan sınırda vize uygulamasından yararlanabilmektedir.

Sudan sınırda vize uygulamasının detayları ve seyahat kapsamınıza uygun vize işlem gereklilikleri hakkında bilgi almak için help@eagvs.com mail adresi üzerinden, yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Önemli: Sudan’ a giriş yapan tüm yabancıların, girişlerine dair kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Havaalanı veya polis merkezlerinde gerçekleştirilen kayıt işleminin, ülkeye giriş tarihinden itibaren 1 hafta içerisinde tamamlanması gerekmekte ve kayıt yaptırmayan yabancılar için işlem yapılabilmektedir.

Sudan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sudan’a gerçekleştirilmesi planlanan seyahatleri, kapsam ve içerik yönünden en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun vize evraklarının düzenlenmesinin ardından, vize başvurusu ile ilişkin belgeler, konsolosluk birimine teslim edilmekte ve başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır.

Sudan vize işlemleri ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, olası ek evrak talepleri ve dönemsel yoğunlukların neden olabileceği gecikmelerin seyahat planlarınızı aksatmaması için, vize işlemlerinizi planlanan seyahat başlangıç tarihinizi göz önünde bulundurarak başlatmanız önerilmektedir.

Sudan Vizesi Başvuru Formu?

Sudan seyahatleriniz için gerekli olan vize işlemlerinin ilk adımını oluşturan vize başvur formu, seyahat içeriğine bağlı olarak farklı ek evraklarla desteklenmektedir. Sudan vize işlemleri için gerekli olan evrak listesine EAGVS bilgilendirme kısımlarından ulaşabilir veya EAGVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sudan Vizesi Başvuru Formuna buradan erişebilirsiniz.

 

Sudan Vize Ücreti 2023

Sudan seyahatlerinde kullanılacak vize işlemlerinde talep edilen vize ücretleri; başvuru içeriği ve ek hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Sudan seyahati öncesinde alınacak vizeler için geçerli olan 2023 vize ücretleri ve Sudan havaalanında vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS yetkilileriyle iletişime geçerek, seyahat planlarınızı kapsayan vize ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Sudan Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevre illerden gerçekleşecek vize başvuru işlemleri için hızlandırılmış vize işlem hizmeti veren EAGVS Ankara vize işlem birimi, seyahat içeriğinizi en iyi biçime tanımlayan vize kategorisinde gerçekleşecek başvuru işlemlerini, hızlı ve kolay adımlarla yerine getiriyor. Bulunduğunuz yerden yürütülecek vize işlem takibi, konsolosluk ziyareti zorunluluğu bulunmadan, tüm sürecin takibine olanak sağlamaktadır. 

Seyahat planlarınızı aksatmayacak tarihlerde başlatacağınız Sudan vize işlemlerinde, EAGVS avantajlarından yararlanmak için Euroasia Global Visa Services Ankara ofisini ziyaret edebilir ya da help@eagvs.com mail adresiyle yetkilileriyle iletişime geçerek, seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

Sudan Vize İşlemleri Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa vize işlem birimi tarafından yürütülen vize takip hizmeti, başvuru sahipleri için konsolosluk ziyareti zorunluluğu olmadan, hızlı ve kolay vize işlem avantajı sağlamaktadır. Planladığınız Sudan seyahati için gerekli olan vize işlemlerinin, hızlandırılmış vize işlem standartlarında sürdürülmesi için, EAGVS Bursa ofisiyle iletişime geçebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle irtibat kurarak, hızlı ve kolay vize avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sudan Vize İşlemleri Edirne

Edirne ve çevre illerde yaşayan kişiler için vize işlem hizmeti sunan Euroasia Global Visa Services Edirne vize işlem ofisi, seyahat planınızı en iyi biçimde tanımlayan vize başvuru adımlarını, bulunduğunuz yerden yerine getirme olanağı sunuyor. Sudan seyahatiniz öncesinde EGVS Edirne ofisini ziyaret ederek veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden EAGVS yetkilileriyle iletişim kurarak, hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanabilir, planladığınız tarihlerde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sudan Vize İşlemleri Antalya

Antalya ve çevre Akdeniz İllerinde ikame eden kişiler için vize işlemlerinde hızlı ve kolay vize hizmeti veren Euroasia Global Visa Services Antalya vize işlem birimi, seyahat planınıza en uygun vize kategorisi için bulunduğunuz yerden süreç takibine olanak tanımaktadır. EAGVS hızlandırılmış vize hizmetinden yararlanmak için, Euroasia Global Visa Services Antalya yetkilileriyle iletişime geçebilir ya da help@eagvs.com mail adresi üzerinden vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulunduğunuz il ve bölgeden yürütülecek hızlandırılmış vize işlem hizmeti detayları için Euroasia Global Visa Services İstanbul merkez ofisiyle iletişime geçmeniz, işlem takibini olumlu yönde etkileyecektir.

Sudan Vize Reddi

Seyahat planınıza ilişkin vize gereklilikleri doğrultusunda düzenlenen vize başvuru evraklarının yetkili konsolosluk birimine tesliminin ardından, vize onay ve vize reddi karar yetkisi konsolosluk yetkililerine aittir. Olası vize reddi kararı sonrasında tekrarlayacağınız Sudan Vizesi işlemleri için önem arz eden ret kararına ilişkin gerekçelerin dikkate alınması, tekrarlanacak başvuruları olumlu etkileyecektir.

Daha önceden alınmış vize reddi kararları, ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek başka vize işlemleri için önem taşıyabileceğinden, vize reddine ilişkin kararı gösterir belgenin, başvuru sahibi tarafından saklanması önerilmektedir.

Sudan seyahat planlarınız için gerekli olan vize işlemlerinizde, seyahat detaylarınızla uyumlu vize kategorisinin gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmesi ve vize işlemlerinizin hızlı ve kolay adımlarla gerçekleşebilmesi için Euroasia Global Visa Services ofisleriyle iletişime geçebilir ya da help@eagvs.com mail adresi aracılığıyla hızlandırılmış vize işlem avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

daha fazla göster

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES