x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

0 342 255 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Gaziantep

Sizler için hazırlanan Euroasia Global Visa Service Gaziantep şubesinin sayfasına hoş geldiniz.

Bu sayfadan Gaziantep ve ilçeleri; Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslâhiye, Nurdağı, Araban, Oğuzeli, Yavuzeli, Karkamış olarak yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş illerinden de Sudan’a ziyaret edecekler bu sayfadan yararlanabileceklerdir.

Gaziantep şubemizin iletişim bilgileri +90 342 255 50 65 numaralı telefon olup, istediğiniz zaman bizleri arayabilir, e posta adresi ise gaziantep@eagvs.com olup istediğiniz zaman e posta atabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz diğer şubelerimize de buralardan ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Gaziantep

Gaziantep ve çevre illeri olan Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ‘tan Sudan’a vize almak isteyeler Sudan Türkiye temsilcilikleri olan İstanbul Sudan Başkonsolosluğudur. Vize başvurularınızı bu iki yerden birine yapmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızı şahsen yapmanıza gerek olmayıp Euroasia Global Visa Service sizin adınıza başvuruda bulunacaktır. Vize işlemlerinizin sonucunu sizler için takip edeceğiz.

Vize başvurunuzu yapabilmemiz için gerekli evraklar vardır. Yapacağınız vize başvuru çeşidiyle de alakalıdır. Sudan vize verirken güvenilirlik istediği için vereceğiniz evraklardaki bilgiler doğru ve güvenilir olmalıdır. Sizlerden vize sürecinde ek belge de istenebilir, mülakata da çağırılabilir. Vize işlemleri ile ilgili iyi araştırma yapmalı, vize merkezimize her şeyi danışmalısınız.

Yaptığınız vize başvurusu sonucunu dış temsilcilikler vereceği için vize merkezimizin vize kararına herhangi bir müdahalesi bulunamamaktadır.

Sudan’a gitmek için yapılan vize işlem süresi ortalama 2 ile 5 gün arasıdır. Bu süreye etki eden nedenler araya hafta sonunun girmesi, iş yoğunluğu, resmi tatil gelmesi, özel oluşan nedenlerdir. Vize seyahatinizi vize işlemlerinizin bitme durumuna göre planlayınız. Vize merkezimiz bu süreç için size yardımcı olacaktır.

 

Vize Çeşitleri - Gaziantep

 

Sudan’da Vize Zorunluluğu - Gaziantep

  • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
  • Hizmet pasaportu ( gri pasaport)
  • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Vize alması zorunlu olan pasaport sahipleridir.

  • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahiplerinin kısa süreli ziyaretleri için vize alamsına gerek yoktur.

Resmi olarak işlenen vize süresi (kısa süreli) 180 gün içinde doksan günü aşmamaktır. Diplomatik pasaport sahipleri de bu süreyi aşacak ziyaretleri için vize yaptırmak zorundadır. Yapılacak olan vize işlemi normal prosedürlerce gerçekleştirilecek vize işlemidir.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Sudan Vize Başvurusu: Vize isteğinizin yazılı olduğu, Vize başvurunuzun baş metni olan kağıttır.
  • Fotoğraf: İki adet fotoğraf gerekir. Biyometrik olması lazımdır.
  • Davetiye: Sudan tarafından gideceğiniz yerle ilgili yazılması gerekir. Alacağınız vize çeşidiyle içeriği değişir. Davetiye almak zorunludur.
  • Dilekçe: Çalıştığınız yer tarafından verilir. Nasıl alındığı ve nasıl doldurulduğuyla ilgili vize merkezimize danışınız.
  • Pasaport: sudan için pasaport çok önemlidir. Pasaportunuzun 10 yıllık yenilenmiş olması gerekir. 10 yıllık yenilenmiş olan pasaportlarda bile hasar varsa, eskimişse, yıpranma ve boş sayfa yoksa pasaportunuz kabul görmez. 
  • Kimlik fotokopisi: Nüfus kağıdınız ve pasaportunuzun fotokopisi gereklidir.

Her vize işlemi için herkesten istenen vize işlem evrakları yukarıda saydığımız gibidir. Ancak kişiden kişiye değişen, lazım olabilecek başka evraklar da istenebilmektedir.  Farklı evraklarla ilgili merak ettiğiniz durumları vize merkezimize sorabilirsiniz.

 

Sudan Kapıda Vize

Umumi, hizmet ve hususi pasaportunuzla, belgelerinizi de hazır ederek, yanınıza vize için yeterli nakit parayı da alarak tercihe göre Sudan’a giriş için kapıda vize de alabilirsiniz. Vize için ekstra fazla bir masrafınız olmaz bu yöntemde. Bu yüzden bu yolu da tercih edebilirsiniz. Ancak vize ücretini ödeyememeniz halinde ya da eksik bulunan evrak halinde Sudan’a alınamayacaksınız. Sizin için en güvenli yolu seçmek için vize merkezimize başvurunuz.

Sudan’la ilgili bilinmesi gerekilenler

Sudan için alacağınız vize ile Darfur ve Doğu bölgelerine giremeyeceksiniz. Buralara yapacağınız ziyaret için ayrıca özel izin almanız gerekir. Ayrıca Sudan’a alkollü girmemeniz gerekir. Yanınıza da alkol almamanız gerekir. Aksi halde sınır dışı edilebilirsiniz. Yasal olarak giriş yaptıktan bir hafta sonra da ya havalimanı ya da bir polis merkezine kayıt yaptırmanız gerekir.

 

Ek hizmetlerimiz - Gaziantep

Sizlere daha iyi hizmet vermek için sadece vize işlemi değil, ulaşım, konaklama, sağlık sigortası gibi işlemler de yapmaktayız. Daha iyi hizmet ve yardım için +90 342 255 50 65 numaralı numarayı tuşlayabilir, gaziantep@eagvs.com adlı adrese e posta gönderebilirsiniz. Hepinize iyi seyahatler dileriz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES