x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 19

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Sudan Vizesi, İstanbul

Vize merkezimizin İstanbul şubesi için hazırladığı Euroasia Global Visa Services İstanbul sayfasına hepiniz hoş geldiniz.

İstanbul ve ilçelerinden Sudan’a başvuracak olan siz değerli müşterilerimiz için vize bilgilerini bir başlık altında toplamaya çalıştık.

İstanbul Eyüp, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Maltepe, Çatalca, Esenyurt, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, BeylikdüzüBüyükçekmece, Beykoz, Çekmeköy, Esenler, FatihGüngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla,Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçelerinden Sudan’a başvuracak olan siz değerli müşterilerimize iletişim için verdiğimiz telefon +90 212 963 50 19 olup, bu numaradan gerek bilgi almak , gerek şubelerimizi öğrenmek için arayabilirsiniz. Aynı zamanda e posta yoluyla bizlere ulaşmak için e posta adresimiz help@eagvs.com olup, buraya e posta yollayabilirsiniz. İstanbul şubemizin adresi: Ulus mahallesi, Kör Kadı sok. No :6 D:4 34340 Beşiktaş / İstanbul dur. Bizlere bizzat gelip yüz yüze de görüşmelerimizi sağlayabiliriz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - İstanbul

Sudan vizesi için başvurunuzu İstanbul Sudan Başkonsolosluğuna yapmanız gerekir. Vize başvuruları için şahsi başvuruya gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services şahsi başvurularınızı halledecektir.

Sudan vize başvurunuz için gerekli evrakları getirmek sizin tek yapacağınız iş olacaktır. Aşağıda belirteceğimiz evrakların dışında da evraklar istenebilmektedir. Gerek görülürse mülakata da çağırılabilirsiniz. Sudan’la ilgili merak ettiğiniz her şeyi bizlere sorabilirsiniz. Yapılan vize başvurusunun sonucunu sudan’ın dış temsilcilikleri verecektir. Sonucuna vize merkezimizin müdahalesi olamadığı gibi sonucu değiştirememekteyiz. 

Vize işlem süreciniz ortalama 2 ile 5 gün sürecektir. Bu sürece etki edecek zamanlar hafta sonu tatili girmesi, resmi tatil olması, konsolosluğun yoğun olması, özel nedenlerin gelişmesidir. Lütfen vize başvurularınızı sonuçlanma tarihlerinin bu nedenlerden dolayı sarkabileceğini düşünüp seyahatinizi ona göre planlayınız.

 

Vize çeşitleri - İstanbul

 • Sudan turistik vize: İstanbul’dan Sudan’a yapacağınız turistik amaçlı gezi için alacağınız vize
 • Sudan ticari vize:  İstanbul’dan ticaret için Sudan’a gitmek isterseniz alacağınız vize
 • Sudan aile ziyareti: İstanbul’dan Sudan’daki yakınlarınızın yanına gitmek için alacağınız vize.

Sudan’da Vize Zorunluluğu

 • Umumi pasaport (bordo pasaport)
 • Hizmet pasaport (gri pasaport)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Sahipleri İstanbul’dan Sudan’a gitmek için vize almak zorundadır

 • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahipleri ise İstanbul’dan Sudan’a gitmek için vize almak zorunda kalmayacaklardır.

Kısa süreli vize süresi resmi olarak 180 gün içinde 90 gün olup, vize süresi bu sınırdır. Daha fazla süre vize almak için tekrar başvurmanız gerekir. Bu kısa süreli vize süresini aşacak olan siyah pasaport sahipleri de normal vize prosedürü ne ise onu yaparak vize almak zorundadır.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Sudan Vize Başvurusu: Sudan’a gitmek isteğinizin olduğu kişisel bilgilerinizi yazdığınız başvuru formudur.
 • Fotoğraf: biyometrik olarak iki adet fotoğraf gereklidir.
 • Davetiye: İstanbul’dan Sudan’a sizi davet edildiğinizi gösteren b davetiye şarttır. Orada nereye gidecekseniz karşı taraftan gelecek bir istektir.
 • Dilekçe: çalıştığınız yer tarafından alacağınız bir dilekçedir.
 • Pasaport: Vize işlemi için pasaport çok önemlidir. Öncelikle son 10 yılda yenilenmiş olmalıdır. Son 10 yılda yenilenmiş olsa bile eğer pasaportunuzda eskime, hasar, yırtık varsa ve boş sayfa kalmadıysa pasaportunuzu yeniden yenilemeniz gerekmektedir. 
 • Kimlik fotokopisi: Kimliğinizin fotokopisi ve pasaportunuzun fotokopisi gereklidir.

Herkes için istenen resmi evraklar bunlardır. Sudan yapacağınız ziyaret için ekstra evrak isteyebilir. Gerekirse konsolosluğa mülakata da çağırabilir. Bu tür durumlar sizlerin kişisel durumlarıyla alakalıdır. Gerekli bilgi ve yardımlar için vize merkezimiz sizlere yardımcı olacaktır.

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan’a farklı bir gidiş yöntemi olan kapıda vize işlemi diğer yöntemlerle aynı masrafa denk gelmektedir. Umumi, hususi, hizmet pasaportunuza sahipseniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Diplomatik pasaport sahiplerinin vize işlemine ihtiyacı yoktur. Bu durumla ilgili doğru bir şekilde yolculuk yapmak için belgelerinizin tam olması gerekir. Pasaportunuz yırtık olmamalı, yenilenmiş olmalı, boş sayfa olmalıdır. Vize ücretini kapıda ödeyebilmek için gerekli paranın yanınızda olması gerekir. Vize ücretini öğrenmek için vize merkezimize başvurunuz. Bu durumları sağlayamamanız halinde sınırdan geçemeyeceksiniz. Sizler için doğru ve güvenilir yolları göstermek için varız. Bu yüzden sudan seyahatinizle ilgili her konu için başvurabilirsiniz.

Sudanla ilgili bilinmesi gerekilenler

İstanbul’dan Sudan’ın Darfur şehrine ya da doğu bölgelerine gitmek isterseniz özel izin almak zorundasınız. Sudan girişte sizin alkollü olup olmadığınızı yoklayacaktır. Yanınızda alkol de getiremezsiniz. Bu şekilde yakalanırsanız sınır dışı edilebilirsiniz. Yasal olarak yaptığınız girişten bir hafta içinde ya polis merkezi ya da havalimanına kayıt yaptırmanız gerek. 

 

Ek hizmetlerimiz - İstanbul

İstanbul’dan Sudan’a gidecek olan siz müşterilerimiz için dilerseniz ulaşım, konaklama, sağlık sigortası gibi hizmetler de gerçekleştiriyoruz. Seyahatinizi en kusursuz bir şekilde planlamak için çalışıyoruz.  Bizlere +90 212 963 50 19 numaralı telefondan ulaşabilir, istediğinizi sorabilir, ya da help@eagvs.com adlı adresimize e posta atabilirsiniz. EAGVS İstanbul şubesi olarak iyi seyahatler dileriz.

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';