x
Sudan

Vize İşlemleri

Sudan

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Sudan Vize Başvuru, Balıkesir

Euroasia Global Visa Service in Balıkesir şubesi için hazırlamış olduğu sayfasına hoş geldiniz.

Bu sayfadan bilgilenmek isteyen Balıkesir ili ve ilçeleri; Altıeylül, Karesi, Edremit, Bandırma, Gönen, ayvalık, Burhaniye, Bigadiç, Susurluk, Dursunbey, Sındırgı, Erdek, İvrindi, Havran, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Gömeç, Balya, Marmara yerleşim yerlerinden Sudan için yapacağınız vize başvurularınıza bu sayfadan ulaşabileceğiniz

Bizlere ulaşmak isterseniz +90 (266) 225 50 03 numaralı numarayı arayabilir, ya da  balikesir@eagvs.com adlı adrese e-posta atabilirsiniz. Diğer şubelerimize de ulaşmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sudan Vizesi Nasıl Alınır - Balıkesir

Balıkesir’den Sudan’a yapmak istediğiniz vize başvuruları için Sudan’ın Türkiye’deki temsilcilikleri olan İstanbul Sudan Başkonsolosluğu gerekmektedir. Şahsen başvuruya gerek yoktur. Euroasia Global Visa Service sizin adınıza başvuruda bulunacak ve size de sadece olumlu sonucu beklemek kalacaktır.

Sudan vizesi almak için tamamlamanız gereken gerekli evraklar vardır. Bu evraklar alacağınız vize türüyle ilgili çeşitlilik gösterebilir. Vereceğiniz evraklardaki bilgiler doğru ve gerçek olmalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu sizin vize almanızı kolaylaştıracaktır. Sudan vize verirken ek belge de isteyebilir. Gerekli görürse mülakata da çağırabilir. Herhangi zorlandığınız durumlar için vize merkezimize başvurabilirsiniz.

Yaptığınız vize başvurusu sonucunu vize kararını dış temsilcilikler verecektir ve vize merkezimizin bunun sonucuna bir müdahalesi olamamaktadır.

Sudan’la ilgili vize işlemleri 2 ile 5 gün arasıdır.  Bu süreye hafta sonu tatili girmesi, konsolosluğun yoğunluğu, resmi tatiller, özel nedenlerin girmesiyle işlem uzayabilir. Vize başvurunuzla birlikte vize işlemlerinin de uzayabileceğini düşünerek seyahatinizi ona göre planlamalısınız. Yardım istediğiniz tüm konular için vize merkezimiz daima yanınızda olacaktır.

 

Vize Çeşitleri - Balıkesir

 • Sudan turistik vize: Turistik amaçlı yapacağınız Sudan ziyareti için almanız gereken vize
 • Sudan ticari vize: İş toplantısı, iş gezisi, seminer, toplantı gibi nedenlerle yapacağınız seyahat için alacağınız vize
 • Sudan aile ziyareti vizesi: Sudan’da ikamet eden yakınlarınızı ziyaret etmek için alacağınız vize 

 

Sudan’da Vize Zorunluluğu - Balıkesir

 • Umuma mahsus pasaport (bordo pasaport)
 • Hizmet pasaportu (gri pasaport)
 • Hususi pasaport (yeşil pasaport)

Sahipleri Sudan’a gitmek için vize almak zorundadır.

 • Diplomatik pasaport (siyah pasaport)

Sahibiyseniz vize almak zorunluluğunuz yoktur.

Diplomatik pasaport sahiplerinin vize muafiyeti kısadır. Bu süre 180 gün inde 90 günü aşmamalıdır. Bu süre aşma halinde seyahat kapsamına uygun olarak düzenlenen vize prosedürleri uygulanacaktır.

 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Sudan vize başvuru formu: kişisel bilgilerin olduğu, bilgilerin eksiksiz doldurulduğu formdur.
 • Fotoğraf: Biyometrik olarak iki fotoğraf gerekir.
 • Davetiye: Sudan vizesi için davetiye şarttır. Almak istediğiniz vize çeşidiyle davetiyeniz de değişir. 
 • Dilekçe: Çalıştığınız şirketten dilekçe almanız gerekir. 
 • Pasaport :  pasaportunuzun eskimemiş olması, son 10 yıl içinde yenilenmiş olması, hasar görmemiş olması gerekir. Ayrıca Sudan pasaportlarda boş sayfa da istemektedir. Bu yüzden pasaportunuzu bu durumlara göre yapılandırmanız gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Nüfus cüzdanı ile pasaportunuzun fotokopisini çektirmelisiniz

Vize işlemleri için vermeniz gereken evraklar bunlardır. Bazı durumlarda farklı evraklar da istenmektedir. Farklı evraklarla ilgili durumlarda yardım için vize merkezimize başvurabilirisiniz.

 

Sudan Kapıda Vize

Sudan sınırına girdiğinizde kapıda da vize alabilirsiniz. Bu işlemi umumi, hizmet ve hususi pasaportunuzla yapabilirsiniz. Kapıda vize işlemi için normal işlemlerle aynı ücreti ödeyebilirsiniz. Ekstra bir ücret çıkmaz. Bu durum için gerekli belgelerinizin tam olması gerekir. Havalimanında da vize ücretini nakit olarak karşılayabilmeniz gerekir. Aksi bir durumda vizeniz kabul olmayacağı için sınır dışı edilebilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için vize merkezimize başvurabilirsiniz.

Sudan’la ilgili bilinmesi gerekilenler

Sudan’ın Darfur ve doğu bölgeleri için yalnızca vize almak yetmez, özel izin de alınması gereklidir. Ayrıca Sudan’a alkollü girilmemeli, yanınızda da alkol bulundurmamalısınız. Yasal olarak giriş yaptıktan sonra bir hafta içinde havalimanı ya da bir polis merkezine kayıt yaptırmalısınız. 

 

Ek Hizmetlerimiz, Balıkesir

Biz vize merkezi olarak sadece vize hizmeti değil, seyahatleriniz için daha yararlı olmak için konaklama, ulaşım, sağlık sigortası gibi hizmetler de vermekteyiz. Yapacağınız seyahatler için her konuda destek olma için +90 (266) 225 50 03 numaralı telefonla bizlere ulaşabilir, balikesir@eagvs.com adresinden bizlere e-posta atabilirsiniz. İyi seyahatler dileriz.

 

Sudan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES