x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Antalya

M. Öcal 29/10/19, 15:13
Sayın Yetkili, Nişanlım ile ben Romanya' da kısa bir tatil yapmak istiyoruz. Motorsiklet ile seyahat etmeyi planlıyoruz. Size 2 sorum olucak. 1. Antalya nın kaş ilçesinde yaşıyoruz. Bu nedenle başvuru yerimiz hangi il olabilir? 2. Şu anda ben çalışmıyorum. İşsizlik maaşı almaktayım. Bu sorun olur mu? Ben daha önce bir sürü vize aldım. Halen devam etmekte olan Ingiltere ve Amerika vizelerim bulunmaktadır. Bilgi verebilirseniz memnun olurum, Saygılarımla
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Romanya için bölge farkı vardır. Başvuru yapacağınız konsolosluk Ankara'da bulunmaktadır. Romanya seyahatiniz için motorsiklet ile gideceğinizi dilekçelerinizde belirtmeniz ve buna dair ruhsatlarınızı eklemekte fayda var. İşsizlik maaşı aldığınızı kanıtlayan belgeleri de dosyanıza eklemelisiniz. Mailinize gerekli evrak ve Romanya vize ücreti bilgisini yönlendiriyorum. İstediğiniz zaman bizlerden destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Okan Eser

D.R. 12/06/20, 14:46

Merhaba, Romanya Vizesi Antalya ili üzerinden alınabiliyor mu? Antalya’da narenciye üretimi yapan bir kurumuz. Civar illerden, yerli üreticilerden topladığımız narenciyeleri hem yaş olarak hem de kuru olarak yurtdışına ihraç ediyoruz. Şimdi Romanya’da bir iş ortağı edindik ve orada ki firmaya narenciye ihracatı planlıyoruz. İhracat işlemlerine başlamadan önce; Şirket sahibimiz ve bir sigortalı çalışanımız beraber Romanya’daki iş ortaklarımızla ticari iş görüşmeleri yapmak için vize almak durumundalar.

Kendilerine vize almamız için ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Her birinin evrakları aynı mı olacak? Yoksa çalışma durumlarına göre farklı evraklar mı hazırlamamız mı gerekiyor? Bundan önce şirket sahibimiz yurt dışına gitmişti ama şirket çalışanımız hiç seyahat etmemişti. Şimdi ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/06/20, 14:50

Merhaba, Antalya Romanya Vize başvuruları için; Başvuru Merkezi bulunduran illerden biri değil ne yazık ki. Bugün itibariyle Romanya Hükümetinin İstanbul’da yetkilendirdiği iki adet başvuru yapacağınız kurum bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; İstanbul Romanya Başkonsolosluğu, ikincisi; Romanya Ankara Büyükelçiliği’dir. Bu başvuru merkezleri başvuruları alırken, kişilerin ikamet ettiği illeri referans almaktadır. Bugün, Romanya’ya Turistik, Ticari veya Aile Ve Akraba Ziyareti adı altında vize başvurularını Antalya ili üzerinden yapacaksanız eğer, dosyalarınız Ankara ilinde bulunan Ankara Romanya Büyükelçiliği üzerinden işleme konulması gerekmektedir.

Romanya Vize İşlemleri Antalya ikametli şirket sahibiniz ve sigortalı çalışanınız için yürütülecekse, öncesinde kişilerin çalışma durumlarını, vasıflarını referans alarak tarafımıza çalışma evraklarını göndermeniz gerekmektedir. Çalışma evrakları kişilerin çalışma durumlarına göre ( Sigortalı Çalışan, İşveren ve benzeri ) değişiklik gösterdiğinden durumlarıyla alakalı olarak tarafımıza ulaşbilir, gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Antalya

Romanya Vize Başvurusu Antalya ilinden yapılamadığı için; tarafınızın kişiler adına hazırladığı evrakları tarafımıza ulaştırması gerekmektedir. Evraklar tarafımıza ulaştırıldıktan sonra; Tarafımızdan incelenir ve eksikleri için sizinle iletişime geçilir. Eksikler tamamlandıktan sonra Romanya Yetkili Kurumlarının işaret ettiği web portal üzerinden Konsolosluktan randevu alabilmek için kişiler adına başvuru formları doldurulur ve bu işlem yapıldıktan sonra kişilerin evrakları taratılarak sisteme yüklenir. Konsolosluktan kişiler adına vize başvurusu için randevu almadan önce Konsolosluğun belirlediği prosedür uygulanmalıdır.

Romanya Vizesi Antalya  başlıklı yazımızda umuyoruz ki sorularınızın cevaplarını bulabilmişsinizdir. Farklı konularda soru ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

(0212) 963 50 15

Romanya Vizesi Antalya

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES