x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vize Randevu 2020

Fatma 30/12/19, 11:56
iyi gunler, gurup halinde basvurular icin ayri ayri Romanya vize randevu almak gerekir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar Fatma hanım, Romanya'ya öncelikle grup olarak seyahat amacınıza göre başvuru türünüzü belirlenmesi gerekmektedir. Seyahatiniz ticari ise gelen davetiyeniz ile Romanya ticari vizesi için gereken evrakları tarafınıza ileteceğiz. Eğer Romanya turistik vize alınacaksa otel konfirmasyon belgelerinizle ile başvurunuzu işleme alabiliriz. Her iki durumda da  öncelikle tüm evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Romanya vizesi için hazırlamanız gereken evrakları Euroasia temsilciniz ile görüşüp mailinize talep edebilrisiniz. Romanya vize randevu için öncesinde tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Romanya'ya schengen vizeniz ile seyahat edebiliyorsunuz ancak Romanya vizesine başvuru yapacaksanız daha önce vermiş oldugunuz schengen vizesi için geçerli parmak iziniz sayılmamaktadır. Romanya vizesi kendi vizesini vermektedir. Romanya vizesi Romanya Başkonsolosluğu her vize başvurusu için kişileri şahsen görmek istemektedir. Gerekli parmak izi işlemi ve mülakat konsoloslukta yapılmaktadır. Romanya vizesinin başvuru merkezi bir aracı kurumu yoktur direkt olarak Romanya Başkonsolosluğu'ndan yapılmaktadır.

Romanya'ya tur olarak grup halinde gitmek isteyen yolcularımız için konsolosluğua Euroasia GVS temsilcilerinize bilgi verebilirsiniz. Romanya vizesi için aynı anda randevuya gelebilirsiniz ancak öncesinde Euroasia GVS olarak sizin adınıza randevu işlemlerinizi tarafımızca alınması gerekmektedir. Romanya vizeniz için tüm evraklarınızı eksiksiz olarak grubunuzdan bir kişi ofislerimize teslim edebilir veya herkes kargo yapabilir biz dosyalarınızı hazırlayıp Romanya vizesi için ikametinize göre baglı bulunduğunuz bölgeden randevu alınmaktadır. Romanya vize randevu alınabilmesi için tüm evrakları taratılıp online olarak sisteme yüklememiz gerekmektedir. Başvuru için online sisteme yükleme yapıldıktan sonra bir hafta içerisinde randevunuz gelir randevu günü Euroasia temsilcilerimiz sizi konsolosluk veya büyükelçilikte karşılayacaktır siz sadece geldiğinizde parmak izi ve görüşmenizi yapıyorsunuz bu görüşmeden sonra İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ortalama 3/5 iş gününde resmi tatiller haric Ankara Romanya Büyükelçiliği aynı gün veya ertesi gün vizenizi teslim etmektedir. Romanya vizeleri şahsen kişileri kendileri alabilir ancak ekstrem bir durum söz konusu olursa eğer biz sizin adınıza pasaportunuzu vekaletnameniz ile teslim alabiliriz. Romanya grup vizeleri için detaylı bilgilendirme için bizi arayabilirsiniz.T: +90 (212) 963 50 15

Saygılarımızla,

Serpil Kasap 

E. Duran 30/12/19, 12:10

Romanya'dan davetiye geldi konsolosluktan Romanya vize randevu nasıl alabilirim

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/12/19, 12:11

Merhaba Evren Bey, Romanya vize başvurularınız 2 aşamalı olarak ilerlemektedir. İlk etapta online formlarınızı doldurmanız ve evraklarınızı taratmanız, ikinci aşamada ise konsolosluktan gelecek tarihte randevuya katılmanız gerekmektedir. 2020 yılı Romanya vize işlemlerinizi Euroasia GVS aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Karmaşık bir süreç olduğundan danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

Yusuf Üzümcü

B. Sancak 30/12/19, 12:11

Merhabalar, sosyal sorumluluk projesi ile Romanya'ya gideceğim fakat yaklaşık bir aydır vize alamıyorum. Eksiksiz bir şekilde başvurmama rağmen Istanbul Başkonsolosluğuna başvurunuz tarzında geri cevaplı mailler aldim. Araştırmalarıma göre sadece bir link var ve o da başvurularımı dogrudan Ankara'ya iletiyor. İstaNbul Baskonsolosluguna online olarak nasıl başvurabilirim? Tesekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/12/19, 12:12

Romanya vize randevu almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES