x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Trabzon

Bütün Schengen üyesi ülkelerde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz’de de 90 günden kısa sürecek olan ziyaretler için Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Dolayısıyla Portekiz Schengen vizesi almak zorunludur. Fakat bu konuda bazı istisnalar bulunuyor. Portekiz ve Türkiye arasında yapılmış olan anlaşmalar sonucunda 90 günden kısa sürecek olan Portekiz seyahatleri için Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Portekiz Schengen vizesi alması zorunlu değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaportlu vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Eğer Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız Portekiz’e 90 günden uzun süreli bir seyahat gerçekleştireceklerse Ulusal Vize almaları zorunludur. 

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Trabzon

Portekiz için kısa süreli Schengen vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasına ulaşmanızı öneririz. Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşıp yetkililerimizden vize alma süreci için danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda vize başvurusunda bulunacağınız vize türüne dair gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Başvuru için gerekli olan evrakları doldurup kargo yoluyla ya da bizzat şubemize ulaştırdığınızda vize başvuru sürecini sizin adınıza başlatıyoruz. Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize +90 462 215 60 10 numaralı telefondan ya da trabzon@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alabilirim? - Trabzon

Ülkemizin hangi ilinde olursanız olun, Portekiz Schengen vize başvurularınızı sadece İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’ndan ve Ankara Portekiz Büyükelçiliği’nden yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak için Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşıp yetkililerimizle iletişime geçmeniz sizler için yararlı olacaktır. Şubemize ulaşıp tarafımızdan danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde yetkililerimiz vize başvurusunu sizler adına gerçekleştirmektedir. Bütün vize sürecinde destek alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için şubemize ulaşmanız yeterli olacaktır. Gerekli olan başvuru belgelerini tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da bizzat teslim ettiğiniz takdirde başvuru süreciniz başlamaktadır.

Portekiz Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır? - Trabzon

Schengen üyesi olan ülkelerin kendi aralarında 2014 tarihinde yaptığı anlaşmayla birlikte Schengen üyesi olan bir ülkeye vize başvurusunda bulunacağınız sırada parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi verme işlemi için öncelikle yetkilendirilmiş olan merkezlerden randevu alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Randevu alma işlemi başvuru yapacağınız esnada yaşanabilecek olan yoğunluklar neticesinde oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz sizin adınıza sizler için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirmektedir. Ayrıntılı bilgi için Euroasia GVS Trabzon şubemize ulaşmanızı öneriyoruz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Trabzon

Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin en çok dikkat etmesi gereken nokta Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunun doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu vize memurunun başvuru yapan ziyaretçi hakkında gerekli bilgiyi almasını sağlamaktadır. Bu nedenle formu doldururken yanlış bilgiler vermek vize reddi alma ihtimalinizi artıracaktır. Formun İngilizce olarak, okunaklı bir biçimde doldurulması ve başvuru yapan kişi tarafından bizzat imzalanması gerekmektedir. Yanlış ve hatalı doldurulan formların başvuruların değerlendirmeye alınmayacağını belirtmek isteriz. Form doldurma konusunda kendinizi yetersiz hissettiğiniz takdirde Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunmanız sizler için hızlı bir çözüm olacaktır. Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık talebinde bulunmak için yapmanız gereken tek işlem Vize Takip Formunu doğru bir şekilde doldurup trabzon@eagvs.com adresine e-posta yoluyla göndermektir. Belirtilen formalara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Trabzon

Portekiz Schengen vize başvurularınızın değerlendirmesini Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu gerçekleştirmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan evraklar tamamlanıp yetkililere teslim edildiği takdirde vize başvurunuzun değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreçte vize memuru gerek gördüğü takdirde sizlerden ek belge talep edebilir ya da birebir mülakat isteyebilir. Vize başvurusu değerlendirme sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmadığı sürece Portekiz Schengen vize başvurularınızın değerlendirme süreci 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Lakin bu süreç o esnada yaşanabilecek olan yoğunluklar ve resmi tatiller sebebiyle değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurularınızı ziyaret tarihinden 1 ay önce yapmanızı öneririz. Vizeye acil bir şekilde ihtiyacınız olduğu durumlarda Portekiz VIP vizesini tercih edebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Portekiz’ gerçekleştirecek olduğunuz 90 günden kısa süreli seyahatleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız zorunludur. Vize başvurusu yaptığınız sırada vizenizin geçerlilik tarihi sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınızı gösteren belgeler sunmanız vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Daha önceden Portekiz’e ya da farklı ülkelere yaptığınız seyahatlerle ilgili vize kanıtlarını sunmak çok girişli ve uzun süreli Portekiz Schengen vizesi alma ihtimalinizi artıracaktır. Portekiz Schengen vizesi alma sürecinde tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşabilirsiniz. 

  • Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerle birlikte vize başvurusu yapmak istediğiniz vize türüne ait gerekli olan güncel evraklar listesine ulaşabileceksiniz. Belgelerinizi doldururken yetkililerimizden yardım isteğinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen başvurusu yaptığınız sırada parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek olan yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Yetkililerimize ulaştığınız takdirde yetkililerimiz sizler adına en uygun tarihe randevu almaktadır. 
  • Gerekli olan tüm evraklar tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan ve sonuç bildirildikten sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';