x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 28 08

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com - ask@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru, İstanbul

Siz değerli ziyaretçilerimizin sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmesine yardımcı olmak için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Services İstanbul şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada sizlere vize başvuru sürecinde merak ettiğiniz konulara açıklık getirmeye çalışacağız.

Avrupanın batısında bulunan Portekiz bir Schengen ülkesidir. Dolayısıyla 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleriniz için Schengen vize prosedürleri uygulanmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu sayfada Portekiz Schengen vize başvurusu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır. Euroasia GVS İstanbul şubemiz İstanbul ilçeleri ve çevre illerden gelen başvurlarla ilgilenmektedir.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almalı Mıyım? - İstanbul

Portekiz bir Schengen ülkesidir, bu nedenle 90 günden kısa ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Türkiye ve Portekiz arasında 30 Nisan 2011 tarihinde yapılan anlaşma sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahiplerinden Portekiz Vizesi talep edilmemektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise 90 günden kısa sürecek olan seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekmektedir. 90 günden uzun sürecek olan eğitim, çalışma veya Avrupa Birliği projesi amaçlı seyahatlerinizde Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusu yapmak zorundadır.

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - İstanbul

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Sevgili ziyaretçimiz, sayfamızda Portekiz Schengen vizesi başvurusunu nasıl yapacağınıza dair sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sitesini ziyaret etmenizi, +90 (212) 963 28 08 numaramızı arayarak veya ask@eagvs.com adresinden İstanbul şubemize ulaşarak detaylı bilgi almanızı öneririz. Şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız konuşmalar doğrultusunda sorunsuz bir vize başvuru süreci geçireceğinizi temin ederiz.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alınabilir? - İstanbul

Türkiyenin hangi ilinden olursanız olun Portekiz Schengen Vize başvurularınızı İstanbul’dan Macaristan Konsolosluğuna, Ankara’dan ise Portekiz Büyükelçiliğine bizzat yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dünyanın her ülkesi için olduğu gibi Portekiz için de vize danışmanlık hizmeti veren Euroasia Global Visa Services şirketimiz sizlere her konuda yardımcı olmaktadır. İstanbul şubemize ulaşarak temsilcilerimizden vize başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz vize başvuru evraklarınızı bize yollayabilir, başvuruyu sizin adınıza gerçekleştirmemize olanak sağlayabilirsiniz. Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize yolluyoruz.

Portekiz ve Macaristan Büyükelçilikleri arasında 15 Mart 2011 tarihinde yapılan anlaşmaya göre; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu’ndan vize başvurusu yapabilmektedir. Ayrıca İstanbul’dan yapılacak olan Portekiz Schengen vize başvurusunun ücretini Macaristan Konsolosluğuna ödeyeceğinizi hatırlatmak isteriz. Portekiz Schengen Vizesi için gerekli olan evrakları Macaristan Konsolosluğu resmi internet sayfasından öğrenebilir ya da Euroasia GVS İstanbul şubemize ulaşarak yetkililerimizden öğrenebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu - İstanbul

2014 yılında alınan kararla birlikte Schengen ülkeleri vize başvurularında parmak izi alma işlemi yapmaktadır. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almamış olan her birey vize başvurusu sırasında parmak izi vermek zorundadır. Parmak izi işlemi için Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma süreci yaşanan yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir. Bu noktada Euroasia GVS İstanbul şubemizle iletişime geçip randevuyu sizin yerinize almamızı isteyebilirsiniz. Yetkililerimiz sizin için en uygun tarihe randevu alacaktır.

Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu - İstanbul

Portekiz Schengen Vize başvurusu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Vize memurunun başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi almasını sağlayan bu form doğru şekilde doldurulmadığı takdirde vize reddi alma ihtimaliniz artacaktır. Portekiz Schengen vize başvuru formu okunaklı bir şekilde, İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuruyu yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eksik bir biçimde doldurulan formlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca formda verilen bilgilerin doğruluğunun başvuru sahibi tarafından kanıtlanması gerekmektedir. Aksi halde vize reddi gerçekleşebilir. Başvuru formunu doldururken yaşadığınız sıkıntılar doğrultusunda Euroasia GVS İstanbul şubemizi arayabilir, form doldurma sürecinde destek alabilirsiniz. Şirketimizden danışmanlık servisi almak için Vize Takip Formunu doldurup ask@eagvs.com adresine e-posta yoluyla ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - İstanbul

Portekiz Schengen vizesinin karar mercii Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’dur. Başvuru süreci gerekli belgeleri tamamlayıp teslim etmenizle birlikte başlamaktadır. Vize memuru gerek gördüğü takdirde yüz yüze mülakat yapmak isteyebilir. Süreç boyunca herhangi bir aksaklık yaşanmadığı sürece başvuru 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat bu süre yaşanan yoğunluğa ve resmi tatillere göre değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı ziyaret tarihinizden 1 ay önce yapmak sizin yararınıza olacaktır. Vizeye acil ihtiyacınız olduğunda Portekiz VIP vize başvurusunu tercih edebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vize Alma Süreci - İstanbul

90 günden kısa sürecek olan Portekiz ziyaretlerinizde Portekiz Schengen vizesi başvurusu yapmak zorunludur. Başvuru sürecinde ziyaretiniz ya da vizeniz sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağınıza dair kanıt niteliğinde belgeler sunmak vize onayı almanızı kolaylaştıracaktır. Vize sürecinde danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Services İstanbul şubemizi arayabilir ya da ask@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda vize türünüze dair gerekli olan güncel evraklar listesine ulaşabileceksiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusu için başvuru sırasında parmak izi verme zorunluluğu vardır. Bunun için Portekiz Büyükelçiliği’ne veya yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerine gitmeniz  gerekmektedir. Gitmeden önce randevu alma gerekliliği bulunmaktadır. Randevu alma işlemi yaşanan yoğunluklar sebebiyle uzun sürebilmektedir. Bu noktada yetkililerimiz sizlerin adına en uygun tarihe randevu almaktadır.
  • Başvuru süreci sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize iletiyoruz.

Vize Reddi ve İtiraz Süreci - İstanbul

Portekiz Schengen vize başvurularınızın ret ile sonuçlanmasının birçok sebebi olabilmektedir. Evraklarınızda herhangi bir sorun olmasa bile Portekiz Schengen vizenizin olumsuz şekilde sonuçlanabileceğini hatırlatmak isteriz. Vize memuru başvuru evraklarının kontrolü sırasında ilgili kişinin ziyaretinin sebebinin ne olduğuna yönelik belgeler isteyebilmektedir. Ziyaret sebebinizi açık bir şekilde belirten sebepler olmadığı takdirde vize reddi alabilirsiniz. Ayrıca başvuruyu yapan kişi ziyareti sona erdiğinde ülkeden çıkış yapacağına dair kanıt göstermelidir. Aksi halde vize reddi alma ihtimali olacaktır. Portekiz Schengen vize başvurunuz reddedildiği takdirde verilen karara itiraz etme hakkınızın bulunduğunu unutmayınız. Ret alma sebeplerinizi gözden geçirip gerekçeleri düzelttiğiniz takdirde vize sonucunun bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde itirazınızı yapabilirsiniz.

Dikkat! -  İstanbul

  • Portekiz Schengen vize başvurusu sürecinde sunacağınız evraklar güncel olmak zorundadır. Resmi belgelerini başvuru yapacağınız tarihten 10 gün önce almanız gerekmektedir..
  • Reşit olan her ziyaretçinin bireysel olarak başvuru yapma zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Reşit olmayan bireylerin başvuru belgeleri bizzat ebeveynleri tarafından imzalanmak zorundadır.
  • Başvuru yapan kişi 12 yaşından küçükse başvuru sırasında parmak izi vermek zorunda değildir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren 12 yaşından büyük vatandaşlar için parmak izi vermek zorunludur.
  • Portekiz ziyaretinde bulunacak kişi 12 yaşından küçükse ve ziyareti tek başına gerçekleştirecekse başvuru sırasında ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi sunmalıdır.
  • Portekiz Aile/Arkadaş Ziyaret başvurularında en önemli belge davetiye mektubudur.  Bu belge Portekiz Belediyesi onaylı bir mektup olabileceği gibi, davet eden kişi tarafından Portekizce ya da İngilizce yazılmış bir mektup olabilir.
  • Daveti yapan kişi mektubu size e-posta ya da faks yoluyla ulaştırabilir. Davet mektubuyla birlikte kişi, kendisine ait Portekiz oturum kartının, Portekiz pasaportunun, kira sözleşmesinin ya da ev tapusunun fotokopilerini de göndermelidir.

Detaylı bilgi için Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';