x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 31

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu yazımızda Portekiz vize işlemleri hakkında sizlere yardımcı olacağız. Daha detaylı bilgi için Euroasia Global Services Bursa şubemizle iletişime geçmenizi öneririz.

Schengen ülkelerinden biri olan Portekiz’de 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleriniz için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak her ülkede olduğu gibi Portekiz için de danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sorunsuz bir vize alma süreci için yetkililerimizle iletişime geçmek başvuru sürecini ve sonrasını oldukça kolaylaştıracaktır.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Bursa

Portekiz’e yapacağınız kısa süreli seyahatleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gereklidir. Ancak Portekiz ve Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre 90 günden kısa sürecek seyahat gerçekleştirecek olan Hususi(Yeşil) ve Hizmet(Gri) pasaporta sahip vatandaşların vize alma ihtiyacı yoktur.  Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi olan vatandaşların ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Ayrıca 90 günden uzun sürecek olan Portekiz ziyaretlerinde Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusunda bulunmalıdır.

Portekiz Schengen Kısa Süreli Vize Türleri - Bursa

Portekiz Schengen Kısa Süreli Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Değerli ziyaretçimiz, sayfamızın ilerleyen bölümlerinde Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Portekiz Schengen vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasına göz atmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize +90 (266) 255 50 03 kodlu numaradan ulaşabilir, bursa@eagvs.com adresinden ise e-posta gönderebilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda Portekiz Schengen vize başvurusu için gerekli olan güncel evraklar listesine ulaşabilecek, danışmanlık hizmeti talep edebileceksiniz.

Peki Portekiz Schengen Vizesi Nereden Alınır? - Bursa

Portekiz Schengen vize başvuruları Türkiye’de iki yerde yapılmaktadır. Bunlardan biri Ankara Portekiz Büyükelçiliği, diğeri ise İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’dur. Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize ulaşarak başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Şirketimizden danışmanlık hizmeti almanız durumunda yetkililerimiz vize sürecinin her aşamasında sizlere yardımcı olmaktadır. Belgelerinizi bizzat veya kargo yoluyla Euroasia GVS Bursa şubemize ilettiğiniz takdirde yetkililerimiz vize başvurusunu sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Portekiz Schengen Vizesi Randevusu - Bursa

2014 yılında yapılan düzenlemeyle birlikte Schengen bölgesine dahil olan her ülke vize başvurusu sırasında parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapmaktadır. Tabii bunun öncesinde Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı uzun sürebilmektedir. Burada şirketimizden danışmanlık hizmeti alarak randevuyu sizin adınıza en uygun tarihe almamızı sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Bursa şubemizle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Bursa

Portekiz ziyaretinde bulunacak olan vatandaşlarımızın en çok dikkat göstermesi gereken konu Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunun doğru bir şekilde doldurulmasıdır. Doldurup yetkililere teslim ettiğiniz bu form vize memurunun bilgi almasını sağlamaktadır. Bu formu doldururken yapacağınız en ufak hata sizi Portekiz ziyaretinizden mahrum bırakabilir. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin doğru olmaması maalesef başvurunuzun. Peki bu formu nasıl doldurmalısınız? Form okunaklı bir biçimde İngilizce olarak doldurulmalıdır. Ardından başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.  Formu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Eksik şekilde doldurulmuş olan formlar kabul edilmemektedir. Kendinizi formu doğru bir şekilde doldurma konusunda yeterli bulmuyorsanız Euroasia Global Visa Services Bursa şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde formu doldurmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak için Vize Takip Formunu doldurup bursa@eagvs.com adresine e-posta yoluyla bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Portekiz Schengen Vize Başvuruları Ne Kadarda Sonuçlanır - Bursa

Belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp yetkililere iletmesiyle birlikte başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu konudaki kararı Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vermektedir. Vize memuru ihtiyaç duyduğu takdirde ek belge isteyebilir ya da yüz yüze görüşme talebinde bulunabilir. Değerlendirme sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması durumunda başvurular 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak değerlendirme süreci yaşanabilecek yoğunluklar ve resmi tatiller sebebiyle farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinizden 1 ay önce yapmak sizlerin yararına olacaktır. Vize alma konusunda aciliyetiniz varsa Portekiz VIP vize başvurusu yapmanızı öneririz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - Bursa

90 günden kısa sürecek olan ziyaretleriniz için Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında vize tarihiniz sona erdiğinde ülkenize döneceğinize dair belgeler sunmak vize almanızı kolaylaştıracaktır. Daha önceden yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerine dair vize belgeleri sunmak ayrıca uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almanızın yolunu açacaktır. Vize işlemleri sırasında tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak istediğiniz takdirde Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize +90 (266) 255 50 03  numaralı telefondan ulaşabilir ya da bursa@eagvs.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

  • Euroasia GVS Bursa şubemize ulaştıktan sonra yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler doğrultusunda başvuru yapmak istediğiniz vize türüne dair gereken güncel tarihli evraklar listesine ulaşabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunurken parmak izi verme zorunluluğunuz vardır. Fakat son 5 yıl içinde bir Schengen vizesi almışsanız parmak izi vermenize gerek kalmadan şubemiz tarafından başvurularınız gerçekleştirilecektir. Diğer durumlarda Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir. Bunu yaparken de randevu almalısınız. Randevu süreci yaşanan yoğunluklar nedeniyle uzun sürebilmektedir. Bu noktada yetkililerimiz sizin adınıza size en uygun tarihe randevu almaktadır.
  • Başvuru belgeleri eksiksiz bir şekilde düzenlenip yetkililere iletildikten sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Süreç sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize teslim ediyoruz.

Portekiz Vize Reddi ve İtiraz Süreci - Bursa

Vize başvurunuzun değerlendirilmesi sona erdiğinde sonuçlar bildirilmektedir. Vize başvurunuzun ret alması birçok nedene bağlı olabilir. Başvurunuzu eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olsanız bile vize reddi ile karşılaşma ihtimalinizi olduğunu unutmayınız. Evrakların değerlendirilmesi sürecinde vize memuru sizden ek belge isteyebilir ya da ne sebeple ziyaret edeceğinizi sorgulayabilir. Ziyaret nedeninizi açıkça belirten belgeler sunmadığınız takdirde vize reddi alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak vize süreniz bittikten sonra ülkeden ayrılacağınızı bildiren belgelere de ihtiyacınız olacaktır. Aksi halde vizeniz ret ile sonuçlanabilir. Portekiz Schengen vizeniz ret ile sonuçlandığında verilen karara hukuki olarak itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Ret nedeni olarak gösterilen gerekçeleri düzelttiğiniz takdirde vize sonucunuzun bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde karara itiraz edebilirsiniz. İtirazlarınızı Portekiz Temsilciliklerine yapabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bursa

  • Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında vereceğiniz evraklar güncel olmalıdır. Resmin belgeleri vize başvuru tarihinizden en az 10 gün önce almanız gereklidir.
  • 18 yaşını doldurmuş vatandaşların bireysel başvuru yapmaları gerekir..
  • Reşit olmayan başvuru sahiplerinin belgeleri ebeveynleri tarafından imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru sahibi kişi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi verme zorunluluğu yoktur. 2014 tarihinden bu yana 12 yaşından büyük kişilerden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e seyahat edecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına gidecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru sırasında sunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize ulaşarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.