x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Konya

Euroasia Global Visa services olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinden sizlere vize alma sürecinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Euroasia GVS Konya şubesi olarak sizlere sorunsuz bir vize alma süreci sunmak için hazırladığımız bu sayfamızda Portekiz vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Çeltik, Cihanbeyli, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularınızda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Schengen üyesi olan her ülkede olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz için de 90 günden kısa sürecek olan ziyaretlerde Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Bu süreçte Euroasia Global Visa Services Konya şubemizle iletişime geçerek danışmanlık servisi talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almama Gerek Var Mı? - Konya

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz için de 90 günden kısa sürecek olan seyahatler için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Dolayısıyla Portekiz Schengen vizesi almanız zorunludur. Fakat bu noktada bazı istisnalar bulunuyor. Türkiye ve Portekiz arasında yapılan anlaşmalara göre 90 günden kısa sürecek Portekiz ziyaretinde bulunacak olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Portekiz Schengen vizesi alması gerekmemektedir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Portekiz Schengen vizesi almak zorundadır. Buna ek olarak 90 günden uzun sürecek Portekiz ziyareti gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize almak zorundadır.

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Konya

Portekiz için kısa süreli Schengen vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızın devamında Portekiz Schengen vize süreci hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ziyaret etmeyi unutmayınız. Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler sonrasında vize başvurusu için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Evrakları doldurup kargo yoluyla ya da bizzat şubemize ulaştırdığınız takdirde başvuru sürecini sizin adınıza başlatıyoruz. Euroasia Global Visa Services Konya şubemize +90 332 225 40 20 telefon numarasından ya da konya@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alabilirim? - Konya

Ülkemizin hangi şehrinde yaşadığınız fark etmeksizin Portekiz Schengen vize başvurularınızı sadece İstanbul’dan Macaristan Başkonsolosluğu’na ya da Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir sorun yaşamamak için Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşmanız sizler için yararlı olacaktır. Şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz Portekiz Schengen vize başvurusunu sizler adına gerçekleştirmektedir. Vize alma sürecinin tamamında yardım alacağınız danışmanlık hizmetinden şubemize ulaşarak yararlanabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da bizzat ulaştırdığınız takdirde başvuru sürecinizi sizin adınıza başlatmaktayız.

Portekiz Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır? - Konya

Schengen üyesi ülkeler arasında 2014 tarihinde yapılan anlaşmayla birlikte Schengen üyesi olan bir ülkeye yapacağınız vize başvuruları sırasında parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi verme işlemi için ilk önce yetkilendirilmiş merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi merkezlerde yaşanan yoğunluğa göre oldukça uzun sürebilmekte ve can sıkıcı hale gelebilmektedir. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşarak danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde şube yetkililerimiz sizler adına sizin için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi edinmek için Euroasia GVS Konya şubemize ulaşmanızı öneririz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulmalı? - Konya

Portekiz Schengen vize başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin en çok dikkat etmesi gereken nokta Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında gerekli olan bilgiyi almasını sağlamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken hata yapmak vize reddi alma ihtimalinizi artıracaktır. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin yanlış olması başvuru değerlendirmesinin olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına yol açacaktır. Eğer başvuru formunu doldururken sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız sizin için en hızlı çözüm Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talebinde bulunmanızdır. Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunmak için yapmanız gereken tek işlem Vize Takip Formunu doğru bir şekilde doldurup konya@eagvs.com adresine e-posta yolu ile ulaştırmaktır. Belirtilen formlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - Konya

Portekiz’e yapacağınız seyahatleriniz için başvuruda bulunduğunuz Portekiz Schengen vizesinin değerlendirilmesi Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Vize başvurusu için gerekli olan belgeler tamamlanıp yetkililere teslim edildiği takdirde vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreçte ihtiyaç duyulduğu takdirde vize memuru tarafından ek belge isteyebilir ya da birebir mülakat talebinde bulunabilir. Başvuru değerlendirme sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmadığı sürece vize başvurularının değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Lakin bu süre o dönemde yaşanabilecek olan yoğunluklara göre değişim göstermektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurularınızı Portekiz ziyaretinizden 1 ay önce yapmanızı öneririz. Acil bir şekilde vize ihtiyacınız olduğu durumlarda Portekiz VIP vizesini tercih edebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Konya

Portekiz’e gerçekleştireceğiniz 90 günden kısa sürecek ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvurusu yaptığınız esnada vizenizin geçerlilik süresi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Önceden yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerine dair vize kanıtlarını sunmak uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanızı kolaylaştıracaktır. Vize alma sürecinde şubemizden danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Konya şubemize +90 332 225 40 20 telefon numarasını arayarak ya da konya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

  • Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız görüşmeler doğrultusunda başvuru yapmak istediğiniz vize türüne ait hazırlamanız gereken güncel tarihli evraklar listesine ulaşacaksınız. Belgeleri doldururken yetkililerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen başvurusu yaptığınız sırada parmak izi işlemi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma süreci yaşanabilecek yoğunluklar yüzünden olarak uzun sürebilmektedir. Yetkililerimiz sizin adınıza sizin için en uygun olan tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir.
  • Gerekli olan bütün evraklarınız tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi ve İtiraz Süresi - Konya

Portekiz Schengen vize başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra vizenizin onay alıp almadığı sizlere bildirilmektedir. Portekiz Schengen vize başvurularınız reddedilirse verilen ret gerekçelerini düzelttiğiniz takdirde karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtirazınızı vize reddinin bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde yapmanız gerekmektedir.

Dikkat! - Konya

  • Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında sunacağınız resmi belgelerinizi vize başvurusu tarihinden 10 gün önce almanız gereklidir.
  • Reşit olan her başvuru sahibi bireysel başvuru yapmak zorundadır.
  • Reşit olmamış başvuru sahiplerinin başvuru belgeleri ebeveynleri tarafından bizzat imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru sahibi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi vermek zorunda değildir. 2014 yılından bu yana 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e gidecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına giriş gerçekleştirecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru esnasında sunmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Konya şubemize ulaşıp yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';