x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Ankara

Sayın ziyaretçimiz, vize alma sürecinde sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi sayfasına hoş geldiniz.

Avrupa’nın batısında bulunan Portekiz bir Schengen ülkesidir. Euroasia GVS Ankara şubemiz Ankara ilçeleri ve Ankara çevresinden yapacağınız Portekiz vize başvurularıyla ilgilenmektedir. Portekiz vizesi almak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladığımız bu sayfada Portekiz vize başvurusu için detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Ankara

Portekiz bir Schengen ülkesi olduğu için kısa süreli ziyaretlerde Schengen vizesi kriterleri uygulanmaktadır. Fakat bu konuda bir istisna var. 30 Nisan 2011 tarihinde taraflar arasında imzalanan anlaşmaya göre; Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahiplerinden Portekiz Vizesi talep edilmemektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise 90 günden kısa sürecek olan seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ayrıca Portekiz’de eğitim, çalışma ve Avrupa Birliği projesine katılım amacıyla 90 günden uzun süreli bulunacak olan Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusu yapmak zorundadır.

Portekiz Vize Türleri - Ankara

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Değerli ziyaretçimiz, yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sitesinden bilgi almanızı ve Euroasia GVS internet sitemizi okumanızı öneririz. Buna ek olarak +90 (312) 963 05 03 numaramızı arayarak ya da ankara@eagvs.com adresimizden bize e-posta ile ulaşarak Portekiz Schengen vizesi 2023 yılı güncel gerekli evraklar listesine ulaşabilir ve vize işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Nereden Portekiz Schengen Vizesi Alabilirim? - Ankara

Portekiz Schengen vizesi Türkiye’de bulunan Portekiz temsilciliklerinden alınabilmektedir. Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun Portekiz Schengen vize başvurunuzu Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne veya İstanbul’dan Macaristan Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Ankara şubemize ulaşarak vize başvurusu için gerekli olan belgeleri yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Vize başvurusu belgelerinizi Ankara şubemize kargo ile ulaştırırsanız yetkililerimiz Portekiz Schengen vize başvurusunu sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Portekiz Schengen Vizesi Randevusu - Ankara

2014 tarihinde alınan kararla birlikte bu tarihten sonra yapılan başvurularda Schengen üyesi tüm ülkeler parmak izi alma işlemi yapmaktadır. Bu nedenle son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almamış olan herkes Portekiz Schengen vizesi başvuru sürecinde parmak izi vermelidir. Parmak izi vermek için Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemleri yaşanan yoğunluk sebebiyle oldukça uzun sürebilmektedir. Eğer randevu almak için vaktiniz yoksa Euroasia GVS Ankara şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte evraklarınız incelendikten sonra yetkililerimiz sizin için en uygun tarihe randevu alacaktır.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Ankara

Portekiz Schengen vize başvurularında en çok dikkat edilmesi gereken konu Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Vize memurunun başvuru yapan kişi hakkında bilgi almasını sağlayan bu formu eksik doldurmak vize reddi ile sonuçlanabilir. Aynı zamanda formu doldururken aslı olmayan bilgiler verirseniz vize reddi alma şansınız artacaktır. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu okunaklı bir biçimde, İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuruyu yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eksik doldurulan formlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bunlara ek olarak başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğunu kanıtlamak gereklidir. Aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz. Başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması zorunludur. Eğer İngilizce hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız Euroasia GVS Ankara şubemize ulaşabilir, yetkililerimizden yardım alabilirsiniz. Şirketimiz tarafından danışmanlık hizmeti almak için Vize Takip Formunu doldurup ankara@eagvs.com adresine e-posta yoluyla göndermeniz yeterli olacaktır.

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkmaktadır? - Ankara

Portekiz Schengen vizesinin kararını Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vermektedir. Başvuru sahibinin evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp sunduğu zaman değerlendirme süreci başlar. Vize memuru ihtiyaç duyulduğu takdirde ek belge isteyebilir ya da yüz yüze görüşme talebinde bulunabilir. Süreç boyunca herhangi bir sorun yaşanmadığı sürece vize işlemleri 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süre yaşanan yoğunluğa veya resmi tatillere göre değişim göstermektedir. Bu yüzden vize başvurularınızı en az 1 ay önceden yapmanızı öneriyoruz. Acil vize ihtiyacınız olduğu takdirde Portekiz VIP vize başvurusundan yararlanabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

90 günden kısa sürecek ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vizenizin süresi bittiğinde ülkenize döneceğinize dair kanıt sunmak vize alma sürecini kolaylaştırmaktadır. Daha önceki seyahatlerinizle ilgili vizelerinizi gösterdiğinizde uzun süreli ve çok girişli Schengen Vizesi alma şansınız artacaktır. Eğer vize sürecinde şirketimiz tarafından danışmanlık servisi almak istiyorsanız Euroasia Global Visa Services Ankara şubemizi +90 (312) 963 05 03 numaramızdan arayabilir ya da ankara@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz.

  • Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda başvuru yapacağınız vize türüne dair hazırlamanız gereken güncel evrak listesine ulaşabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi vermek zorundasınız. Bunun için Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükelçiliğin yetki verdiği başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir. Gitmeden önce randevu almanız gerekmekte. Randevu alma işlemi yaşanan yoğunluklar sebebiyle uzun sürebilmektedir. Bu süreçte bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde yetkililerimiz sizin adınıza uygun tarihe randevu alacaktır.
  • Başvuru sürecinde gereken her adımı tamamladığınızda vize süreciniz başlamaktadır. Vize süreci sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi - Ankara

Portekiz Schengen vize başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanmasının birçok sebebi olabilir. Evraklarınız eksiksiz olsa bile Portekiz Schengen vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Vize yetkilisi evrakların kontrolü sırasında başvuru yapan kişinin hangi sebeple seyahat ettiğine dair belgeler isteyebilir. Seyahat nedeninizi açıkça belirten sebepler olmadığı takdirde vize reddi alabilirsiniz. Ayrıca başvuru sahibi vize süresi bittikten sonra ülkeden çıkış yapacağını, ülkesine geri döneceğini kanıtlamak zorundadır. Portekiz Schengen vize başvurunuz reddedilirse karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Neden ret aldığınıza dair sunulan gerekçeler düzeltildiği takdirde vize sonucunun alındığı günden itibaren 8 gün içerisinde Portekiz temsilciliklerine başvuru yapabilirsiniz.

UYARILAR -  Ankara

  • Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında sunulan evraklar güncel olmalıdır. Resmi belgeleriniz başvuru tarihinden 10 gün önce alınmış olmalıdır.
  • Reşit olan herkesin bireysel başvuru yapma zorunluluğu vardır.
  • Reşit olmayan başvuru sahiplerinin belgeleri ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır.
  • Başvuru sahibi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi verme zorunluluğu yoktur. 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e seyahat edecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına gidecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru sırasında sunmalıdır.
  • Portekiz Aile/Arkadaş Ziyaret başvurularında en önemli belge davetiye mektubudur.  Bu mektup Portekiz Belediyesi onaylı bir mektup olabileceği gibi, davet eden kişi tarafından Portekizce ya da İngilizce yazılmış bir mektup olabilir.
  • Davet eden kişi mektubu e-posta ya da faks yoluyla size ulaştırabilir. Ayrıca davet eden kişi kendisine ait Portekiz oturum kartının, Portekiz pasaportunun, oturduğu evin kira sözleşmesinin ya da tapusunun fotokopilerini de göndermelidir.

Daha fazla bilgi için Euroasia Global Visa Services Ankara şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';