x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 41

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin çeşitli noktalarından sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak sizlerin sorunsuz bir vize alma süreci geçirmeniz amacıyla hazırladığımız bu sayfada Portekiz vizesi hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik ilçeleri ve çevre illerden yapılacak olan vize başvurularıyla ilgilenmekteyiz.

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz’de de 90 günden kısa sürecek olan seyahatlerde Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemizle iletişime geçerek sorunsuz bir vize alma süreci geçirmek için tarafımızdan danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almak Zorunlu Mu? - Antalya

Tüm Schengen ülkelerinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz’de de 90 günden kısa süreli seyahatler için Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Dolayısıyla Portekiz Schengen vizesi almak zorunludur. Fakat bu noktada bazı istisnalar uygulanmaktadır. Portekiz ve Türkiye arasında imzalanan anlaşmalar sonucunda 90 günden kısa süreli Portekiz seyahati gerçekleştirecek olan Hususi(Yeşil) ve Hizmet(Gri) pasaport sahipleri vatandaşlarımız Portekiz Schengen vizesi almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahipleri ise Portekiz Seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almak zorundadır. Ayrıca 90 günden uzun süreli Portekiz seyahati gerçekleştirecek olan Hususi(Yeşil) ve Hizmet(Gri) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Ulusal Vize almak zorundadır.

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Antalya

Portekiz için kısa süreli vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Sayın ziyaretçimiz, yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ziyaret etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesine ulaşarak vize başvuru sürecinde şirketimizden danışmanlık servisi talebinde bulunabilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda gerekli evrakları öğrenebilir, daha sonra evrakları doldurup kargo yoluyla veya bizzat şubemize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız elimize ulaştığında sizlerin adına başvuru gerçekleştirmekteyiz. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize +90 (242) 255 01 41 kodlu numaradan ya da antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alabilirim? - Antalya

Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun Portekiz Schengen vize başvurularınızı Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne, İstanbul’dan ise Macaristan Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde yetkililerimiz Portekiz Schengen vize başvurularını sizlerin adına gerçekleştirmektedir. Tüm vize alma sürecinde yardım alacağınız danışmanlık hizmetimizden şubemize ulaşarak yararlanabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı Euroasia GVS Antalya şubemize ulaştırdığınız takdirde başvuru süreci sizin adınıza başlatılacaktır.

Portekiz Schengen Vize Randevusu - Antalya

Schengen ülkeleri arasında 2014 yılında alınan kararla birlikte Schengen üyesi bir ülkeye yapacağınız vize başvuruları esnasında parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi gerçekleştirilmektedir. Parmak izi vermek için öncelikle yetkilendirilmiş merkezlerden randevu alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Randevu alma işlemi dönem içinde yaşanabilecek yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşarak danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz sizler adına en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşmayı unutmayınız.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulmalı? - Antalya

Portekiz Schengen vize başvurusu yapacak olan ziyaretçilerimizin en çok dikkat etmesi gereken husus Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bahsi geçen form vize yetkilisinin başvuru yapan kişi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken hata yapmak vize reddi alma riskini yükseltecektir. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin yanlış olması vize başvurunuzun değerlendirilmesi sürecinde olumsuzluklara sebep olacaktır. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu doldurulurken İngilizce dilinde olmasına ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olmasına özen gösteriniz. Formu doğru bir şekilde dolduramayacağınızı düşündüğünüz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanmak sizin için hızlı bir çözüm olabilir. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşıp danışmanlık talebinde bulunmak için Vize Takip Formunu doldurup antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaştırmanız yeterli olacaktır. Belirtilen formlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadarda Sonuçlanır? - Antalya

Portekiz Schengen vize başvurularında değerlendirmeyi Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerçekleştirmektedir. Başvuru sırasında gereken belgeler doldurulup eksiksiz bir şekilde görevlilere iletildiği takdirde Portekiz Schengen vize başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Vize yetkilisi ihtiyaç duyulduğu takdirde başvuru değerlendirme sürecinde ek belge talebinde bulunabilir ya da yüz yüze mülakat isteyebilir. Değerlendirme sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı sürece vize başvurularının değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat değerlendirme süreci döneminde yaşanan yoğunluklar ve resmi tatiller bu süreyi etkilemektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurunuzu Portekiz seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız gereklidir. Acil bir şekilde vizeye ihtiyacınızın olduğu durumlarda Portekiz VIP vizesine başvurabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvurusu yaptığınız sırada vizenizin geçerlilik süresi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair kanıtlar sunmak vize alma sürecinizi kolaylaştırmaktadır. Önceden yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerine dair vize kanıtlarını göstermek uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanızı kolaylaştıracaktır. Vize alma sürecinde şubemizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunmak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize +90 (242) 255 01 41 numaralı telefondan ya da antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

  • Euroasia GVS Antalya şubemize ulaşıp yetkililerimiz ile yaptığınız görüşmeler sonucunda başvuru yapmak istediğiniz vize türüne dair hazırlamanız gereken güncel tarihli evrak listesine ulaşacaksınız. Formları doldururken yetkililerimizden yardım isteyebilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusu yaparken başvuru esnasında parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Parmak izi vermek için Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükelçilikler tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlere gitmeniz gerekmektedir. Bu süreçte randevu almanız gerekli. Randevu işlemi yaşanabilecek yoğunluklar sebebiyle uzun sürebilmektedir. Yetkililerimiz sizin adınıza sizin için en uygun tarihe randevu alacaktır.
  • Bütün evraklarınız tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi ve Sonrası - Antalya

Portekiz Schengen vize başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra vizenizin onay alıp almadığı sizlere bildirilmektedir. Portekiz Schengen vize başvurularının vize reddi almasının pek çok sebebi olabilmektedir. Bütün belgeleriniz tam olsa dahi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. Başvuru belgelerinin kontrolü sırasında vize yetkilisi sizden ek belge talebinde bulunabilir. Seyahat nedeninizin açıkça belirtildiği bir belge sunmadığınız takdirde vize reddi alma ihtimaliniz artacaktır. Portekiz Schengen vize başvurularınız reddedildiğinde verilen ret gerekçelerini düzeltip karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtirazı vize sonucunun bildirildiği tarihten en geç 8 gün sonra yapmanız gerekmektedir.

Portekiz Vize Başvurusu Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya

  • Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında yetkililere sunacağınız belgelerin güncel tarihli olması zorunludur. Sunacağınız resmi belgeleri vize başvurusu yapmadan 10 gün önce almanız gerekmektedir.
  • 18 yaşını doldurmuş olan her başvuru sahibi bireysel başvuru yapmak zorundadır.
  • 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru belgeleri ebeveynleri tarafından bizzat imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru yapan kişi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi vermek zorunda değildir. 2014 yılından bu yana 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e gidecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına giriş yapacaksa ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru esnasında sunmalıdır.

Daha detaylı bilgi için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşabilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';