x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Kayseri

Sayın ziyaretçimiz, sizlerin sorunsuz bir vize alma süreci geçirmesi için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada Portekiz vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularıyla ilgili danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi Portekiz’de de 90 günden kısa sürecek olan seyahatleriniz için Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Vize başvurusu gerçekleştirmeden önce Kayseri şubemizle iletişime geçerek tarafımızdan danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almak Gerekli Mi? - Kayseri

Bir Schengen ülkesi olan Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız zorunludur. Fakat bu noktada bazı istisnalar var. Türkiye ve Portekiz arasında yapılmış olan anlaşmalar gereğince 90 günden kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Portekiz Schengen vizesi almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gereklidir. Ayrıca 90 günden uzun seyahat gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız Ulusal Vize almalıdır.

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Kayseri

Portekiz kısa süreli Schengen vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Sayın ziyaretçimiz, sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için hazırladığımız yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Portekiz Schengen vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sitesini ziyaret etmeniz sizler için önemlidir. Ayrıca Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşarak vize başvuru süreci ve daha sonraki süreçler için danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Yetkililerimiz sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyacaktır. Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler doğrultusunda Portekiz Schengen vize başvuru sürecinde gerekli olan evraklara ulaşabilirsiniz. Evraklarınız şubemize bizzat ya da kargo yoluyla ulaştırdığınız takdirde vize başvuru sürecini sizin adınıza başlatıyoruz. Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize +90 (352) 353 30 25 telefon numarası aracılığıyla ya da kayseri@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alınabilir? - Kayseri

Türkiye’nin hangi şehrinden olursanız olun Portekiz Schengen vize başvurularınız sadece Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’dan Macaristan Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Vize alma sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşmanız sizler adına oldukça yararlı olacaktır. Şubemize ulaşarak danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz Portekiz Schengen vize başvurusunu sizler adına gerçekleştirmektedir. Bütün vize sürecinde yardım alacağınız danışmanlık hizmetinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bizlere ulaşmak. Başvuru için gerekli olan evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da bizzat ulaştırdığınız takdirde Portekiz Schengen vize başvuru süreci sizler adına başlatılmaktadır.

Portekiz Schengen Vize Randevusu Almak - Kayseri

Schengen üyesi olan ülkeler arasında 2014 yılında yapılmış olan anlaşmayla birlikte Schengen üyesi olan ülkelere yapacağınız vize başvuruları esnasında parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi alma işlemi için öncelik olarak yapmanız gereken işlem yetkilendirilmiş merkezlerden randevu almanızdır. Randevu alma işlemi o dönem içinde merkezlerde yaşanabilecek yoğunluklardan kaynaklı olarak oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşıp danışmalık hizmetimizden yararlanmak istediğinizi belirttiğiniz taktirde şube yetkililerimiz sizler için size en uygun olan tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Daha fazla bilgi sahibi olmak için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşmanızı öneriyoruz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulmalı? - Antalya

Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin en çok önem göstermesi gereken konu Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu form vize memurunun başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi almasını sağlamaktadır. Bu sebeple başvuru formunu doldururken yanlışlık yapmak vize reddi alma riskinizi artıracaktır. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin gerçeği yansıtmaması başvuru değerlendirmesinin olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doldururken okunaklı bir biçimde İngilizce olarak doldurmanız gerekmekte ve en sonunda başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunu doldurmakta sıkıntı yaşayacağınızı düşündüğünüz noktada Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talebinde bulunabilirsiniz. Euroasia GVS Kayseri şubemize ulaşıp danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Vize Takip Formunu doldurup kayseri@eagvs.com adresine e-posta yoluyla ulaştırmaktır. Bahsi geçen formlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - Kayseri

Portekiz Schengen vize başvurularında değerlendirmeyi Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği gerçekleştirmektedir. Başvuru esnasında gerekli olan belgeler doldurulup eksiksiz bir şekilde yetkililere iletildiği takdirde Portekiz Schengen vize başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Vize memuru ihtiyaç duyulduğu takdirde başvuru değerlendirme sürecinde ek belge talebinde bulunabilir ya da yüz yüze görüşme isteyebilir. Değerlendirme sürecinde herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde vize başvurularının değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat değerlendirme süreci döneminde yaşanabilecek yoğunluklar ve resmi tatiller bu süreyi etkilemektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurunuzu Portekiz seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız gereklidir. Acil bir şekilde vizeye ihtiyacınızın olduğu durumlarda Portekiz VIP vizesine başvurabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınmaktadır? - Kayseri

Portekiz’e gerçekleştirmek istediğiniz 90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız zorunludur. Vize başvurusu yaptığınız esnada vizenizin geçerlilik süresi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Önceden yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerine dair vize belgelerini sunmak uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanıza yardımcı olmaktadır. Vize alma sürecinde şubemizden danışmanlık servisi almak için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize +90 (352) 353 30 25 telefon numarasını arayarak ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Euroasia GVS Kayseri şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerle birlikte başvuru yapmak istediğiniz vize türüne ait hazırlamanız gereken güncel tarihli evraklar listesine ulaşacaksınız. Başvuru belgelerini doldururken yetkililerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vizesine başvuru yaptığınız esnada parmak izi işlemi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma süreci yaşanan yoğunluklar sebebiyle oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada bizlere ulaşırsanız yetkililerimiz sizin adınıza sizin için en uygun olan tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir.
  • Vize başvurusu için gerekli olan bütün evraklarınız tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddine İtiraz Etmek - Kayseri

Portekiz Schengen vize başvurunuz değerlendirildikten sonra vize onayı alıp almadığınız tarafınıza bildirilmektedir. Eğer vize reddi almışsanız size bildirilen ret gerekçelerini düzelterek karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu itirazı ise vize kararının bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';