x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Portekiz Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçimiz 2023 yılı Portekiz vizesi ile alakalı güncel bilgileri esas alarak düzenlemiş olduğumuz, Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamız aracılığıyla Portekiz vizesi hakkında gerekli olan bilgilere ulaşarak vize başvuru işleminizi EAGVS Tekirdağ şube yetkililerimiz rehberliğinde yapabilirsiniz.

Portekiz’ e Seyahat Etmek İçin Vize Gerekli mi, Tekirdağ

Schengen üyesi ülkeleri arasında yer alan Portekiz’ e kısa süreli (turistik, aile ziyareti, ticari, transit) seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili vatandaşlarımızdan Türkiye- Portekiz vize muafiyeti anlaşmasından dolayı vize talep edilmemektedir. Yapacağınız seyahat 90gün üzerindeki konaklamalı bir seyahat ise Portekiz ulusal vizesine başvuru yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Portekiz uzun süreli vize işlemleriniz için Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımızın mutlaka Portekiz Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Yapacağınız vize başvuru işlemlerinizin en hızlı ve en doğru adımlarla ilerleyebilmesi oldukça önemlidir bu sebeple başvuru işlemlerinizi EAGVS bünyesi altında başlatmanızın yararlı olacağını belirtir, sizlere rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

Portekiz Vize Başvurusu Nasıl Yapılır, Tekirdağ

Portekiz seyahatiniz öncesinde yapacağınız vize başvurularında bir takım prosedürler bulunmaktadır. Yapacağınız kısa süreli seyahatlerde aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak yapacağınız başvurular, vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınmasında etkin rol oynayacaktır. Belli başlı işlemler şu şekildedir.

Pasaportunuzu hazırlayın: Geçerli süreli bir pasaport sahibi olmak tüm işlemlerin altın kuralıdır. Pasaportunuzun yıpranmamış olması ve güncel tarihli olması, vize başvurunuzda etkin rol oynayarak vizenizin olumlu sonuçlanmasına yol açacaktır.

Vize başvuru formunun doldurulması: Portekiz Büyükelçiliğinin resmi sitesinde bulunan vize başvuru formunu doldurarak başvuru dosyanızın iletilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formu dosyanızın ilk sayfasında bulunacaktır. Doldurmuş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması oldukça önemlidir.

Gerekli belgelerin hazırlanması: Hangi ülkeye vize başvurusu yaparsanız yapın mutlaka bir takım belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Pasaport, banka hesap dökümü, sağlık sigortası, otel rezervasyonu gibi belgeler her ne kadar güncel belgeler olsa da sizden istenilen belgeler mesleki durumunuza ve seyahat amacınıza göre farklılıklar gösterecektir. Gerekli evrak listesini Euroasia GVS Tekirdağ yetkilileriyle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Harç ücretinin ödenmesi: Vize başvuru dosyanızın Başkonsolosluğa iletilmesinden önce Başkonsolosluk adına bankalara ödenmesi gereken harç ücretini mutlaka ödemelisiniz. Ödeme sonucu sizlere teslim edilen banka dekontu başvuru dosyanızda yer alacak, ödeme yapmadıysanız başvurunuz değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Başvurunuzun yetkili mercilere iletilmesi: Eksiksiz bir şekilde hazırlamış olduğunuz başvuru dosyanız randevu yoluyla yetkili merciilere iletilmelidir.

Yukarıda yazılı olan işlemlerin tamamı Euroasia GVS Tekirdağ yetkilileri tarafından desteklenerek, yetkili mercilere iletilmesi sağlanacaktır. Sizlerin yapması gereken tek şey gerekli olan evrakları tarafımıza iletmektir. Evraklarınızın bizlere ulaştığı gün içerisinde başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız.

Portekiz Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmam Gerekiyor mu, Tekirdağ

Schengen ülkeleri biyometrik veri beyanı (parmak izi)’ ni zorunlu tutmuştur. Eğer son 5 yıl içerisinde schengen vizesi almadıysanız ve schengen ülkeleri için parmak izi vermediyseniz Euroasia GVS Tekirdağ yetkililerimiz eşliğinde parmak izi vermeye gitmeniz gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde geçerli bir parmak iziniz sistemde kayıtlıysa şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır.

Portekiz Vizesi Başvuru Noktaları, Tekirdağ

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Portekiz’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın başvurularını Ankara Portekiz Başkonsolosluğu veya İstanbul Portekiz Başkonsolosluğu kabul etmektedir. Başvuru işlemlerinizde yetkili acentelerden birisi olan Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak sizlere en yakın olan karar mercilere dosyanızı ileterek başvuru işlemlerinizi en kısa sürede başlatmaktayız.

Portekiz Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

EAGVS Tekirdağ şube yetkililerimiz rehberliğinde, eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılan başvurular 8- 15 gün içerisinde açıklanmaktadır. Zaman kaybı yaşamamanız için yetkililerime bilgi ve evraklarınızı tam bir şekilde iletmeniz oldukça önemlidir. Yanlış veya eksik bir işlemin söz konusu olduğu takdirde vize başvuru sonucunuz gecikebilir.

Portekiz Vize Ücreti, Tekirdağ

İçerisinde hizmet bedelimiz, konsolosluk harç ücreti ve işlem ücretlerinin toplam tutarı olan fiyat, mesleki durumunuza ve seyahat amacınıza göre farklılıklar gösterebilmektedir. Euroasia Global Visa Services Tekirdağ yetkililerimize ulaşıp bilgilerinizi ileterek 2023 yılı güncel tutarı e-mail yoluyla alabilirsiniz.

Euroaasia GVS Tekirdağ şubesi olarak sporun, sanatın, eğlencenin, tarihin zirve ülkelerinden biri olan Portekiz’ e yapacağınız seyahatlerde İyi Tatiller dileriz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';