x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Bodrum

    Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin farklı illerinden sizlere vize alma sürecinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak sizlerin sorunsuz bir vize alma süreci geçirmesi için hazırlamış olduğumuz bu sayfada Portekiz vizesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, bizlere ulaşarak danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak Bodrum ve Muğla’nın diğer ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Her Schengen ülkesinde olduğu gibi Portekiz’de de Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Şubemize ulaşarak vize alma sürecinde danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almama Gerek Var Mı? - Bodrum

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi, Portekiz’de de Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Dolayısıyla 90 günden kısa sürecek olan Portekiz ziyaretleriniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Ancak bu konuda bazı istisnalar bulunmaktadır. Türkiye ve Portekiz arasında yapılmış olan anlaşmaya göre; Portekiz’e 90 günden kısa süreli ziyaret gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Portekiz Schengen vizesi almasına gerek yoktur. Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gereklidir. Ayrıca Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız 90 günden uzun süreli bir Portekiz ziyareti gerçekleştirecekse Ulusal Vize almak zorundadır.

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Bodrum

Portekiz için kısa süreli Schengen vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Değerli ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ziyaret etmeniz sizler için oldukça yararlı olacaktır. 

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talebinden bulunabilirsiniz. Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmelerle birlikte başvuru yapacağınız vize türüne dair gerekli olan evraklara ulaşabileceksiniz. Gerekli evrakları doldurup şubemize bizzat veya kargo yoluyla ulaştırdığınız takdirde vize başvurusunu sizler adına gerçekleştiriyoruz. Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize +90 (252) 275 01 04 telefon numarasından ya da bodrum@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alabilirim? - Bodrum

Türkiye’nin neresinde yaşıyorsanız olun Portekiz Schengen vize başvurunuzu sadece Ankara Portekiz Büyükelçiliği’nden ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’ndan yapabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize ulaşıp yetkililerimizden bilgi almanız sizler için önemlidir. Şubemize ulaşıp danışmanlık talebinde bulunduğunuz takdirde başvuru sürecinizi yetkililerimiz tarafından başlatılmaktadır. Vize sürecinin her adımında yardım alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için şubemizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gerekli olan başvuru evraklarını tamamlayıp tarafımıza kargo yoluyla ya da bizzat ulaştırdığınız takdirde başvuru sürecinizi başlatmaktayız.

Portekiz Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır? - Bodrum

Schengen üyesi ülkeler arasında 2014 tarihinde yapılan anlaşma gereğince Schengen üyesi olan bir ülkeye vize başvurusu yapacağınız esnada parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi vermek için ilk önce yetkilendirilmiş olan merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi bu merkezlerde yaşanabilecek olan yoğunluklardan kaynaklı oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemizle iletişime geçip danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuzda şube yetkililerimiz sizler için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıntılı bilgi edinmek için Euroasia GVS Adana şubemize ulaşmanızı öneririz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Bodrum

Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin en çok dikkat göstermesi gereken nokta Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunun doğru bir biçimde doldurulmasıdır. Bu başvuru formu vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında gerekli bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden başvuru formunu doldururken hatalı bilgiler vermek vize reddi alma ihtimalinizi yükseltecektir. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin yanlış olması başvuru değerlendirme sürecinin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Başvuru formu İngilizce dilinde, okunaklı bir biçimde doldurulmalı ve başvuru yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Formu dolduracağınız süreçte sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemizle iletişime geçip danışmanlık servisi talebinde bulunmanız sizin için hızlı bir çözüm olacaktır. Euroasia GVS Bodrum şubemizden danışmanlık hizmeti  talebinde bulunmak için yapmanız gereken işlem Vize Takip Formunu doldurup bodrum@eagvs.com adresine e-posta yoluyla göndermektir.

Belirtilen formlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Bodrum

Portekiz Schengen vize başvurularının değerlendirilmesi Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Vize başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar tamamlanıp yetkililere teslim edildiğinde vize başvurusu değerlendirme süreci başlayacaktır. Bu süreçte vize memuru ihtiyaç duyulduğu takdirde sizlerden ek belge isteyebilir ya da yüz yüze mülakat yapma talebinde bulunabilir. Vize başvurusu değerlendirme sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmadığı sürece vize başvurularının değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre o dönem yaşanabilecek olan yoğunluklara ve resmi tatillere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple Portekiz Schengen vize başvurularınızı ziyaret tarihinden 1 ay önce yapmanızı öneririz. Acil vizeye ihtiyacınızın olduğu durumlarda Portekiz VIP vizesini tercih edebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Bodrum

Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa sürecek olan ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız zorunludur. Vize başvurusu yaptığınız esnada vize sürenizin geçerlilik tarihi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmak vize alma sürecinin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Daha önceden yapmış olduğunuz seyahatlerinize dair vize kanıtlarını bildirmek uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanızı kolaylaştıracaktır. Portekiz Schengen vizesi başvuru sürecinde şubemizden danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize ulaşabilirsiniz. 

  • Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerin sonucunda vize başvurusu yapmak istediğiniz vize türüne dair gerekli olan güncel evraklar listesine ulaşabileceksiniz. Belgeleri doldururken yetkililerimizden yardım isteyebilirsiniz.
  • Portekiz Schengen başvurusu yaptığınız sırada parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için öncelikle randevu almanız gereklidir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek olan yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir ve can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Yetkililerimizle görüştüğünüz takdirde yetkililerimiz sizler adına sizin için en uygun tarihe randevu alacaktır. 
  • Gerekli olan tüm başvuru evrakları tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Schengen vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemize ulaşmanızı önerir, iyi yolculuklar dileriz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';