x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

0 342 255 50 30

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Gaziantep

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak sorunsuz bir vize süreci geçirmeniz için Türkiye’nin çeşitli yerlerinden sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak sizler için hazırladığımız bu sayfada Portekiz vizesi için gerekli bilgiye ulaşacaksınız. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz Gaziantep ilçeleri ve çevre illerden yapılacak olan vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Tüm Schengen ülkelerinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz’de de 90 günden kısa sürecek olan ziyaretler için Schengen kriterleri uygulanmaktadır. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemizle iletişime geçerek sorunsuz bir vize süreci geçirmek için danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Portekiz İçin Vize Almak Gerekiyor Mu? - Gaziantep

Bir Schengen ülkesi olan Portekiz için 90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gereklidir. Türkiye ve Portekiz arasında yapılan anlaşmalar sonucunda 90 günden kısa süreli ziyaret gerçekleştirmek isteyen Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Portekiz Schengen vizesi almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Ayrıca 90 günden uzun süreli bir ziyaret gerçekleştirmek isteyen Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusu yapmak zorundadır.

Kısa Süreli Vize Türleri - Gaziantep

Portekiz için kısa süreli vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Değerli ziyaretçimiz, sayfamızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sitesini ziyaret etmenizi öneririz. Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesine ulaşıp vize başvuru süreci ve daha sonraki süreçler için danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Yetkililerimizden gerekli evrakları öğrenebilir, daha sonra belgeleri kargo yoluyla veya bizzat bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştığında vize başvuru sürecini sizin adınıza başlatmaktayız. Euroasia GVS Gaziantep şubemize +90 (342) 255 50 30 numaradan veya gaziantep@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nereden Alınır? - Gaziantep

Türkiye’nin neresinden olursanız olun Portekiz Schengen vize başvurularınızı İstanbul’dan Macaristan Başkonsolosluğu’na ya da Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Vize başvurusu sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamamak için Euroasia Global Services Gaziantep şubemize ulaşabilirsiniz. Tarafımızdan danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde temsilcilerimiz başvurularınızı sizlerin yerine yapmaktadır. Tüm süreç boyunca destek alacağınız danışmanlık servisimizden bizlere ulaşarak yararlanabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı Gaziantep şubemize kargo yoluyla veya bizzat ulaştırdığınız takdirde süreç başlayacaktır.

Portekiz Schengen Vize Randevusu Almak - Gaziantep

Schengen üyesi ülkeler 2014 yılında alınan kararla birlikte vize başvurusu esnasında parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapmaktadır. Parmak izi vermek için öncelik olarak yapmanız gereken yetkilendirilmiş merkezlerden randevu almaktır. Bu merkezlerde yaşanan yoğunluk sebebiyle randevu almak oldukça uzun sürebilmektedir. Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talep ettiğiniz takdirde yetkililerimiz sizler için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Daha fazla bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize ulaşmayı unutmayınız.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formunu Doldurmak - Gaziantep

Portekiz Schengen vizesi başvurusu yaparken ziyaretçilerimizin en çok dikkat etmesi gereken nokta Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu form vize memurunun başvuru sahibi hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Bu sebeple başvuru formunu hatalı doldurmak vize reddi almanızla sonuçlanabilmektedir. Formu doldururken doğru olmayan bilgiler verdiğiniz takdirde vize değerlendirmesi olumsuz sonuçlanabilir. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu İngilizce olarak doldurulmalı ve en sonunda başvuruyu yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. Eksik ve hatalı doldurulan formlarla yapılan başvuruların kabul edilmediğini tekrar hatırlatmak isteriz. Kendinizi formu doldurma konusunda yetersiz hissettiğiniz takdirde Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize ulaşabilir, yetkililerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde form yetkililerimiz formu doldururken sizlere yardımcı olacaktır. Şirketimizden danışmanlık hizmeti almak için Vize takip Formunu doğru bir şekilde doldurup gaziantep@eagvs.com adresine e-posta yoluyla göndermeniz yeterli olacaktır. Belirtilen belgeler aşağıda listelenmiştir:

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - Gaziantep

Portekiz Schengen vize başvurularının değerlendirmesini Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yapmaktadır. Başvuru esnasında gereken belgeler doldurulup eksiksiz bir şekilde yetkililere iletildiği takdirde başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Vize memuru ihtiyaç duyulduğu takdirde değerlendirme sürecinde ek belge isteyebilir ya da birebir mülakat talebinde bulunabilir. Değerlendirme süreci boyunca herhangi bir aksilik yaşanmadığı sürece başvuruların değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat değerlendirme süreci yaşanabilecek yoğunluklara ve resmi tatillere göre farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden Portekiz Schengen vize başvurularınızı seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihten 1 ay önce yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Acil bir şekilde vize ihtiyacınız olduğu takdirde Portekiz VIP vizesine başvurmanızı öneririz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa sürecek olan seyahatleriniz için Portekiz Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız esnada vizenizin geçerliliği sona erdiğinde Portekiz’i terk edeceğinize dair kanıtlar göstermek vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Daha önceden başka ülkelere ya da Portekiz’e yapmış olduğunuz seyahatlerinizle ilgili vize kanıtlarını sunmak uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanıza yardımcı olabilmektedir. Vize alma sürecinde tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize +90 (342) 255 50 30  kodlu numaradan veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Euroasia GVS Gaziantep şubemize ulaşıp yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda vize başvurusu yapmak istediğiniz vize türüne dair doldurmanız gereken güncel tarihli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Formları doldururken yetkililerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusu yaparken başvuru esnasında parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Parmak izi verme işlemi için Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükelçilikler tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlere gitmek zorundasınız. Bu süreçte randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemi yaşanabilecek yoğunluklar sebebiyle uzun sürebilmektedir. Yetkililerimiz sizin için size en uygun tarihe randevu alacaktır.
  • Bütün evraklar tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi ve İtiraz - Gaziantep

Vize başvurusu değerlendirmeye alındıktan sonra vizenizin onaylandığı ya da ret aldığı size bildirilmektedir. Portekiz Schengen vize başvurularının vize reddi almasının pek çok sebebi olabilmektedir. Başvuru belgeleriniz tam olsa dahi Portekiz Schengen vize başvurunuzun red ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. Başvuru belgelerinin kontrolü sırasında vize memuru sizden ek belge isteyebilmektedir. Ayrıca bu süreçte birebir mülakat talebinde bulunabilir. Seyahat nedeninizi açık bir şekilde belirten evraklarınızın olmaması vize reddi alma ihtimalinizi artıracaktır. Bunlara ek olarak vize süreniz bittiğinde ülkenize dönüş yapacağınızı kanıtlamadığınız takdirde vize reddi alma riskiniz artacaktır. Portekiz Schengen vize başvurunuz reddedilirse verilen karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Neden ret verildiğine dair bildirilen gerekçeleri düzelterek vize sonucunun bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde itirazda bulunma hakkınız vardır.

Portekiz Vize Başvurusu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Gaziantep

  • Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında sunacağınız belgeler güncel tarihli olmak zorundadır. Resmi belgelerinizi vize başvurusu tarihinden 10 gün önce almanız gereklidir.
  • 18 yaşını doldurmuş olan her birey bireysel başvuru yapmak zorundadır.
  • 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru belgeleri ebeveynleri tarafından bizzat imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru sahibi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında parmak izi vermek zorunda değildir. 2014 yılından bu yana 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e gidecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına giriş gerçekleştirecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru esnasında sunmalıdır.

Daha detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize ulaşıp yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize alma sürecinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';