x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Portekiz Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, sizlerin sorunsuz bir vize alma süreci geçirmeniz için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Edirne şube sayfasına hoş geldiniz. 

Avrupa’nın en batısında bulunan ülkelerden biri olan Portekiz aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Portekiz vizesi almak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladığımız bu sayfada Portekiz vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Euroasia GVS Edirne şubemiz; Edirne ilçeleri ve çevre illerinden yapılacak olan başvurularla ilgilenmektedir. 

Portekiz İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Edirne

Portekiz’i kısa süreli ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız Portekiz vizesi almalıdır. Taraflar arasında 30 Nisan 2011 yılında yapılan vize muafiyeti anlaşması ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahiplerinden Portekiz Vizesi talep edilmemektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise 90 günden kısa sürecek olan seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Portekiz’e 90 günden uzun süreli eğitim, çalışma ve Avrupa Birliği projesine katılım amacıyla seyahat edecek olan Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusu yapmak zorundadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz’de aktarma yaparken havaalanı dışına çıkmadıkları ve başka bir Schengen ülkesine girmedikleri sürece transit vize alma zorunluluğunda değildir.

Portekiz Vize Türleri - Edirne 

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Sayın ziyaretçimiz, sayfamızda Portekiz Schengen Vizesi hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Vize başvurusundan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sitesinden bilgi almanızı ve Euroasia GVS sitesini okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Portekiz Vize başvurusu için gerekli olan 2023 yılı güncel evrak listesine ve vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgiye ihtiyacınız olduğu takdirde +90 (850) 241 07 72 72 numaramızı arayabilir veya edirne@eagvs.com adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz size evraklarınızın hazırlanması sürecinde yardımcı olacaktır.

Portekiz Vizesi Nereden Alınır? - Edirne 

Portekiz Schengen vizesi Türkiye’de bulunan Portekiz temsilciliklerinden alınabilmektedir. Bu temsilciliklerin yetki alanında herhangi bir sınırlama yoktur. Türkiye’nin neresinden olursanız olun, Schengen vize başvurularınızı Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne ve İstanbul’dan Macaristan Konsolosluğu’na bizzat yapabilirsiniz. Bunu yanı sıra dünyanın her ülkesiyle ilgili vize işlemleri hakkında danışmanlık hizmeti veren Euroasia Global Visa Services siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaktadır. Yetkililerimizden başvurmak istediğiniz vize türüyle ilgili gerekli evrakların neler olduğunu öğrenebilir, belgelerinizi Edirne şubemize ulaştırabilirsiniz. Ayrıca son 5 yıl içinde almış olduğunuz bir Schengen vizesi varsa, büyükelçiliğe ya da konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.

Portekiz ve Macaristan Büyükelçilikleri arasında 15 Mart 2011 tarihinde imzalanan anlaşma ile birlikte, Portekiz Schengen vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu’ndan Portekiz Schengen vize başvurusu yapabilmektedir. Başvuru yapacak olan vatandaşlarımız Portekiz vizesi için gerekli olan evrakları Macaristan Konsolosluğu’nun internet sitesinden ya da ofisimizi arayarak yetkililerimizden bizzat öğrenebilirler. Başvuru belgelerinin Türkçe ya da İngilizce olmasını tavsiye ederiz. Ayrıca İstanbul’dan yapılacak olan Portekiz Schengen vize başvurularının ücretini Macaristan Konsolosluğu’na ödeyeceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Portekiz Vizesi Başvuru Randevusu - Edirne

2014 tarihinden bu yana bütün Schengen üyesi ülkeler parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapmaktadır. Bu sebeple son 5 yıl süresince Schengen vizesi almamış olan herkes Portekiz vize başvurusu sürecinde parmak izi vermek zorundadır. Parmak izi için Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezlerine randevu alarak gitmeniz gerekmektedir. Fakat randevu işlemleri yoğunluk nedeniyle uzun sürebilmektedir. Randevu almak için vaktiniz yoksa şirketimizle iletişime geçerek yetkililerimizler görüşebilirsiniz. Bu süreçte yetkililerimiz evraklarınızın kontrolünü sağladıktan sonra en uygun tarihe randevunuzu alacaktır.

Vize başvuruları yoğunluk dolayısıyla geç sonuçlanabilir. Vizenizin gecikmesini istemiyorsanız başvurularınız en az 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Portekiz Vize Başvurusu Formu - Edirne 

Portekiz Schengen vizesi başvurularının en dikkat edilmesi gereken noktası Portekiz Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi almasını sağlayan bu formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formda yalan veya yanlış bir beyanda bulunduğunuz takdirde vize reddi alma ihtimaliniz artacaktır. Portekiz Schengen Vize başvuru Formu okunaklı bir biçimde, İngilizce olarak doldurulmalı ve de başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olmalıdır. Eksik doldurulan formlar ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Bunlara ek olarak başvuru formunda beyan edilen bilgilerin, başvuru sahibi tarafından belgelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize reddi gerçekleşebilir. Başvuru formunun İngilizce doldurulması zorunludur. Kendinizi İngilizce konusunda yeterli hissetmediğiniz takdirde Euroasia Global Visa Services yetkililerimize ulaşabilir, form doldurma sürecinde destek alabilirsiniz. Şirketimiz tarafından danışmanlık hizmeti almak için Vize Takip Formunu doldurup edirne@eagvs.com adresine e-posta olarak atmanız yeterli olacaktır.

Portekiz Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar? - Edirne

Portekiz Schengen Vizesinde kararı Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vermektedir. Süreç başvuru belgelerinin tamamlanması ile başlamaktadır. Vize memuru gerek gördüğü takdirde başvuru sahibinden ek belge isteyebilir ve de yüz yüze mülakat talebinde bulunabilir. Süreç, herhangi bir aksaklık yaşanmadığı takdirde 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süre yoğunluğa ve resmi tatillere göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple vize başvurularınızı gideceğiniz tarihten en az 1 ay önce yapmanızda fayda vardır. Acil vize ihtiyacınız olduğu takdirde Portekiz VIP vize başvurusundan yararlanabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınmaktadır? - Edirne

Kısa sürecek olan Portekiz ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte ülkenize geri döneceğiniz doğrultusunda belgeler sunmak vize almanızı kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak daha önceki seyahatleri ile ilgili vize kanıtlarını gösterdiğiniz takdirde uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi alma imkanınız olabilir. Vize prosedürü ile ilgili aşamalar aşağıda tek tek açıklanacaktır. Eğer vize sürecinde profesyonel destek almak istiyorsanız Euroasia Global Visa Services ofisimizi arayabilir ya da edirne@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz.

  • Yetkilimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda başvuracağınız vize türüne dair hazırlamanız güncel evraklar listesini öğrenebilirsiniz. 
  • Portekiz vize başvurusu sırasında parmak izi verme gerekliliği bulunmaktadır. Bunun için Portekiz Büyükelçiliği’ne veya büyükelçiliğin yetki verdiği vize başvuru merkezine gitmeniz gereklidir. Randevu alma süreci yoğunluk nedeniyle gecikme gösterebilmektedir. Vize ücretinizi ödedikten sonra bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde yetkililerimiz sizin için randevu alacaktır.
  • 2014 yılından sonra alınmış VIS ibareli (Parmak izi alınmış) vizeniz yok ise parmak izi verme gerekliliği vardır. Hangi şehirde olursanız olun İstanbul’daki vize başvuru merkezine ve Ankara Portekiz Büyükelçiliğine gitmeniz gerekmektedir. Parmak izi vermek için gittiğiniz sırada size yetkililerimiz eşlik edecektir.
  • Portekiz vizesi onaylandığında pasaportunuzu başvuru sahibine ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi - Edirne

Başvurularınız pek çok sebepten dolayı vize reddi ile sonuçlanabilir. Evraklarınız tam olsa bile Portekiz Schengen vize reddi alma ihtimalini unutmayınız. Seyahat amacını belirten belgeler sunmadığınız ve ülkenize ne zaman döneceğinizi belirtmediğiniz takdirde vizeniz onaylanmayabilir. Başvurunuz reddedildiğinde karara itiraz hakkınız bulunmaktadır. Vize reddi için gerekçe olarak gösterilen maddelerle ilgili düzeltme yapıp 8 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz.

Uyarılar - Edirne

  • Portekiz Schengen vizesi başvurusu sırasında sunulacak olan evraklar güncel olmalı, resmi belgeler ise başvurudan 10 gün önce alınmış olmalıdır.
  • 18 yaşından büyük vatandaşlar bireysel başvuru yapmalıdır. Reşit olmayan bireylerin başvuru formları ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır.
  • Başvuran kişi 12 yaşından küçük ise parmak izi verme zorunluluğu yoktur.
  • 12 yaşından küçük başvuru sahibi Portekiz’e tek başına gidecek ise ebeveynlerinin imzaladığı noter onaylı muvafakatname başvuru sırasında mutlaka sunulmalıdır.

Portekiz Schengen vize işlemleri hakkında daha fazla bilgi için Edirne şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';