x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru , Adana

  Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin farklı noktalarından sizlere vize alma sürecinde danışmanlık servisi vermekteyiz. Euroasia Global Visa Services Adana şubesi olarak sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için hazırladığımız bu sayfada Portekiz vizesi hakkındaki sorularınızın cevabını bulabilir, detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Euroasaia Global Visa Services Adana şubesi olarak Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız vize başvurularında sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Her Schengen üyesi ülkede olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz için de 90 günden kısa süreli seyahatleriniz için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Vize alma sürecinde Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçerek danışmanlık servisi talebinde bulunabilirsiniz.

Portekiz’e Gitmek İçin Vize Almama Gerek Var Mı? - Adana

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz için de 90 günden kısa sürecek olan seyahatler için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Bu nedenle Portekiz Schengen vizesi almak zorundasınız. Ancak bu noktada bazı istisnalar bulunmaktadır. Türkiye ile Portekiz arasında yapılmış olan anlaşmaya göre 90 günden kısa sürecek olan Portekiz ziyareti gerçekleştirmek isteyen Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Portekiz Schengen vizesi almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaportu olan vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Bunlara ek olarak 90 günden uzun süreli Portekiz seyahati gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize almalıdır. 

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri - Adana

Portekiz için kısa süreli Schengen vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Sayın ziyaretçimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi alma süreciyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurusu yapmadan önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasını ziyaret etmeniz sizler için oldukça önemlidir. Euroasia Global Visa Services Adana şubemize ulaşıp yetkililerimizden vize süreci boyunca danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler doğrultusunda vize başvurusunda bulunacağınız vize türüne ait gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Gerekli olan belgeleri doldurup şubemize kargo yoluyla ya da bizzat ulaştırdığınız takdirde başvuru sürecini sizlerin adına başlatıyoruz. Euroasia Global Visa Services Adana şubemize+90 (322) 245 01 03  kodlu telefon numarasından ya da adana@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

Portekiz Schengen Vizesini Nereden Alabilirim? - Adana

Türkiye’nin hangi ilinde yaşadığınız fark etmeksizin Portekiz Schengen vize başvurularınızı İstanbul’dan Macaristan Başkonsolosluğu’na, Ankara’dan ise Portekiz Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Başvuru sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak için Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçmeniz sizin açınızdan oldukça yararlı olacaktır. Şubemize ulaşıp danışmalık servisi talep ettiğiniz takdirde yetkililerimiz Portekiz Schengen vize başvurusunu sizler adına gerçekleştirmektedir. Tüm vize alma sürecinde destek alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için şubemize ulaşmanız yeterli olacaktır. Gerekli olan başvuru evraklarını tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da bizzat ilettiğiniz takdirde başvuru sürecini sizin adınıza başlatmaktayız. 

Portekiz Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır? - Adana

Schengen üyesi olan ülkeler arasında 2014 yılında yapılan anlaşma doğrultusunda Schengen üyesi olan bir ülkeye vize başvurusu yapacağınız esnada parmak izi alma ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapılmaktadır. Parmak izi vermek için öncelikle yetkilendirilmiş olan merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi bu merkezlerde yaşanabilecek olan yoğunluklar nedeniyle oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada Euroasia Global Visa Services Adana şubemizle iletişime geçip danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde şube yetkililerimiz sizler için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıntılı bilgi edinmek için Euroasia GVS Adana şubemize ulaşmanızı öneririz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Adana

Portekiz Schengen vize başvurusu yapacak olan ziyaretçilerimizin en çok özen göstermesi gereken nokta Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmasıdır. Bu başvuru formu vize memurunun başvuru yapan kişi hakkında gerekli bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden başvuru formunu doldururken yanlış bilgiler vermek vize reddi alma ihtimalinizi yükseltecektir. Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin hatalı olması başvuru değerlendirme sürecinin olumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır. Başvuru formu İngilizce olarak, okunaklı bir şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eğer formu doldururken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız Euroasia Global Visa Services Adana şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talebinde bulunmanız sizin için güzel bir çözüm olacaktır. Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık servisi talebinde bulunmak için yapmanız gereken tek şey Vize Takip Formunu eksiksiz bir şekilde doldurup adana@eagvs.com adresine e-posta yoluyla göndermektir. Belirtilen formlar aşağıdadır:

Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Portekiz Schengen Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Adana

Portekiz Schengen vize başvurularının değerlendirmesini Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği yapmaktadır. Vize başvurusu için gerekli olan belgeler tamamlanıp yetkililere teslim edildiği takdirde vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreçte vize memuru ihtiyaç duyulduğu takdirde sizlerden ek belge talebinde bulunabilir ya da birebir mülakat yapmak isteyebilir. Vize başvurusu değerlendirme sürecinde herhangi bir sorun yaşanmadığı sürece vize başvurularının değerlendirilmesi 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre o dönemde yaşanabilecek olan yoğunluklara ve resmi tatillere göre değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden Portekiz Schengen vize başvurularınızı Portekiz’e gitmeden 1 ay önce yapmanızı öneriyoruz. Acil vizeye ihtiyacınız olduğu takdirde Portekiz VIP vizesini tercih edebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Adana

Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gereklidir. Vize başvurusu yaptığınız esnada vizenizin geçerlilik süresi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair evraklar sunmak vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Daha önceden yapmış olduğunuz ülke ziyaretlerine dair vize belgelerinizi sunmak uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesi almanıza kolaylık sağlayacaktır. Portekiz Schengen vizesi alma sürecinde şubemizden danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Adana şubemize ulaşabilirsiniz. 

  • Euroasia Global Visa Services Adana şubemize ulaşarak yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerle birlikte vize başvurusu yapmak istediğiniz vize türüne dair gerekli olan güncel evraklar listesine ulaşabileceksiniz. Belgeleri doldururken yetkililerimizden yardım isteğinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen başvurusu yaptığınız esnada parmak izi alma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek olan yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Yetkililerimize ulaştığınız takdirde yetkililerimiz sizler adına en uygun tarihe randevu almaktadır. 
  • Gereken tüm evraklar tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan ve sonuç bildirildikten sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Portekiz Schengen vizesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Euroasia Global Visa Services Adana şubemize +90 (322) 245 01 03

nolu telefon numarasından yada adana@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';