x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Adres

İsmet Kaptan Mahallesi Gazi Osman Paşa Bulvarı D:No : 3/C, 35220 Konak

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 89

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru, İzmir

Siz değerli ziyaretçilerimizin yapacağı vize başvuru işlemleri için yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız Euroasia Global Visa Services İzmir şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızda Portekiz vizesiyle ilgili sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Portekiz vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services İzmir şubemizle iletişime geçmenizi öneririz.

Her Schengen ülkesinde olduğu gibi, bir Schengen ülkesi olan Portekiz için de 90 günden kısa sürecek olan ziyaretler için Schengen prosedürleri uygulanmaktadır. Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak her ülke için olduğu gibi Portekiz için de danışmanlık servisi vermekteyiz. Tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak vize sürecini sizler için oldukça kolaylaştırmaktadır.

Portekiz’e Giderken Vize Almak Gerekli Midir? - İzmir

Portekiz’e yapacağınız kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Fakat Türkiye ve Portekiz arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, 90 günden kısa sürecek bir ziyaret gerçekleştirecek olan Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri vize almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Buna ek olarak 90 günden uzun sürecek olan ziyaretlerde Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız Ulusal Vize başvurusu yapmalıdır.

Kısa Süreli Vize Türleri - İzmir

Portekiz Schengen Kısa Süreli Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Sayın ziyaretçimiz, yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Portekiz Schengen vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasından bilgi almanızı öneririz. Ayrıca Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize +90 (232) 335 03 89 numarasından ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerle birlikte Portekiz Schengen vize başvurusunda gereken bilgiye sahip olacaksınız. Danışmanlık servisi için bizi tercih ettiğiniz takdirde sizlerin adınıza vize başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Nereden Alınır? - İzmir

Türkiye’de nerede yaşıyorsanız olun Portekiz Schengen vizesi için başvurunuzu Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne, İstanbuldan ise Macaristan Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Vize sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşabilirsiniz. Şirketimizin danışmanlık hizmetinden yararlandığınız takdirde vize başvurunuz temsilcilerimiz tarafından sizin adınıza yapılmaktadır ve yetkililerimiz sizlere tüm süreç boyunca yardımcı olmaktadır. Başvuru belgelerinizi İzmir şubemize kargo yoluyla ya da bizzat iletebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Randevusu - İzmir

2014 yılından bu yana bütün Schengen üyesi ülkeler vize başvurusu sırasında parmak izi alma uygulaması ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapmaktadır. Parmak izi vermek için öncelikle yetkilendirilmiş merkezlerden randevu almanız gerekmektedir. Bu işlem yaşanan yoğunluklar nedeniyle uzun sürebilmektedir. Bu noktada Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talep edebilirsiniz. Şube yetkililerimiz sizin için uygun olduğunuz tarihe randevu  alacaktır. Daha detaylı bilgi almak için Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşmayı unutmayınız.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulmalı? - İzmir

Portekiz Schengen vizesine başvuru yaparken başvuru sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken konu Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu form vize memuruna sizler hakkında bilgi verdiği için oldukça önemli bir formdur. Bu sebeple başvuru formunu yanlış bir şekilde doldurmak vize reddi almanızla sonuçlanabilir. Formu doldururken yanlış bilgiler verdiğiniz takdirde vize değerlendirme süreci olumsuz sonuçlanabilmektedir. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu İngilizce dilinde doldurulmalı ve başvuru yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eksik ve hatalı doldurulan formlarla yapılan başvuruların kabul edilmediğini tekrar hatırlatmak isteriz. Eğer formu kendi başınıza doldurabileceğinizi düşünmüyorsanız Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz sizlere form doldurma sürecinde yardım edecektir. Tarafımızdan danışmanlık servisi almak istediğiniz takdirde Vize Takip Formunu eksiksiz bir şekilde doldurup izmir@eagvs.com e-posta adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Belirtilen formalara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Vize Takip Formu için tıklayınız

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - İzmir

Portekiz Schengen vize başvurusunda bulunduğunuzda vize onayınızı veya reddinizi verecek olan karar mercii Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Başvuru için gereken belgelerin doldurulup eksiksiz bir şekilde görevlilere iletildiği takdirde başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirmenizi yapan vize memuru gerektiği durumlarda sizden ek belge isteyebilir ya da birebir mülakat talebinde bulunabilir. Değerlendirme süreci boyunca herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı sürece Portekiz Schengen vize başvurunuzun değerlendirmesi 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu değerlendirme süreci yaşanabilecek olan yoğunluklara ve resmi tatillere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu noktada bizim önerimiz Portekiz Schengen vize başvurunuzu Portekiz seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız yönünde. Acil bir şekilde vizeye ihtiyaç duyduğunuz durumlarda Portekiz VIP vizesi başvurusu yapmanızı öneririz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa süreli seyahatleriniz için Portekiz Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız esnada vizeninizin geçerlilik süresi sona erdiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair kanıtlar sunmak vize alma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Daha önceden Portekiz’e ya da başka ülkelere gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatlerinize dair vize belgelerini sunmak çok girişli ve uzun süreli Portekiz Schengen vizesi almanıza yardımcı olacaktır. Vize alma sürecinde şirketimiz tarafından danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize +90 (232) 335 03 89 telefon numarasından veya izmir@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşıp yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmelerle birlikte vize başvurusu yapmak istediğiniz vize türüne dair hazırlamanız gereken güncel tarihli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca formları doldururken temsilcilerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurunuzu yaparken başvuru esnasında parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme işlemi için Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükleçiliklerin yetkilendirdiği merkezlere gitmeniz gereklidir. Bu sürecin öncesinde ise randevu almanız gerekmekte. Randevu alma işlemi yaşanabilecek yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Şubemize ulaşıp yetkililerimiz ile görüştüğünüz takdirde yetkililerimiz sizin için en uygun tarihe sizin adınıza randevu almaktadır.
  • Gerekli tüm evraklar tamamlandıktan sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Başvuru değerlendirmesi bitip sonuç bildirildikten sonra pasaportunuzu elinize ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi ve İtiraz Süreci - İzmir

Vize başvurunuz değerlendirmeye alınıp değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize başvuru sonucunuz bildirilmektedir. Portekiz Schengen vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının birçok sebebi olabilmektedir. Başvuru evraklarınız tam olsa bile vize reddi alabileceğiniz ihtimalini unutmayınız. Başvuru evraklarının kontrolü sırasında vize memuru sizlerden ek belge talebinde bulunabilmektedir ve bu süreçte birebir görüşme talebinde bulunabilir. Portekiz’e yapacağınız ziyaretin nedenini açık bir şekilde bildiren evraklarınızı sunmadığınız takdirde vize reddi alma ihtimaliniz artacaktır. Ayrıca size verilen vizenin geçerlilik süresi bittiğinde Portekiz’den çıkış yapacağınıza dair belgeler sunmazsanız vize reddi alabilirsiniz. Portekiz Schengen vize başvurunuz reddedildiğinde bu karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Belirtilen ret nedenlerini düzeltip vize sonucunun bildirildiği tarihten itibaren 8 gün içerisinde itiraz etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - İzmir

  • Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında sunacağınız belgelerin güncel tarihli olması zorunludur. Resmi belgelerinizi vize başvurunuzu yapmadan 10 gün önce almanız gerekmektedir.
  • Reşit olmuş olan her başvuru sahibi bireysel başvuru yapmak zorundadır.
  • 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin ise başvuru belgeleri ebeveynleri tarafından bizzat imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru yapan kişi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi verme işlemi yapmak zorunda değildir. 2014 yılında alınan kararla birlikte bu tarihten itibaren 12 yaşından büyük vatandaşlardan parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz seyahatinde bulunacak olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz seyahatini tek başına gerçekleştirecekse başvuru sahibinin ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onayı alınmış muvafakatnameyi başvuru esnasında sunmak zorundadır.

Portekiz Schengen vize başvuruları ve vize alma süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşabilir, yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES