x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Portekiz Vize Başvuru, Balıkesir

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfasına hoş geldiniz. Sizlere vize alma sürecinde yardımcı olmak için hazırladığımız bu sayfada Portekiz vize işlemleri hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Balıkesir şubemizle iletişime geçmenizi öneririz.

Bir Schengen ülkesi olan Portekiz’e yapacağınız 90 günden kısa süreli seyahatlerinizde Portekiz Schengen vizesi alma zorunluluğu vardır. Şirketimiz vize alma sürecinde her ülke için olduğu gibi Portekiz vizesi için de danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Portekiz İçin Vize Gerekli Midir? - Balıkesir

Portekiz bir Schengen ülkesidir, bu nedenle 90 günden kısa ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Fakat Portekiz ve Türkiye arasında yapılan anlaşmayla birlikte 90 günden kısa seyahat gerçekleştirecek Hususi(Yeşil) ve Hizmet(Gri) Pasaport sahipleri Portekiz vizesi almak zorunda değildir. Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi olan ziyaretçilerin ise Portekiz Schengen vizesi alması gerekmektedir. Buna ek olarak 90 günden uzun sürecek olan seyahatlerde Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaport sahipleri Ulusal Vize başvurusu yapmak zorundadır.

Portekiz Schengen Vize Türleri Nelerdir - Balıkesir

Kısa Süreli Portekiz Schengen Vize Türleri aşağıda belirtildiği gibidir:

Sayın ziyaretçimiz, yazımızın devamında Portekiz Schengen vizesi hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Portekiz Büyükelçiliği resmi internet sayfasından bilgi almanızı ve Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemizi ziyaret etmenizi öneririz. Bizlere +90 (266) 255 50 03 numaramızı arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresine e-posta atarak ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz gerekli olan güncel evraklar listesini size temin edecek ve vize başvurusu hakkında danışmanlık hizmeti sunacaktır.

Portekiz Schengen Vizesi Nereden Alınır? - Balıkesir

Türkiye’nin neresinde olursanız olun Portekiz Schengen vizesi başvurunuzu Ankara’dan Portekiz Büyükelçiliği’ne, İstanbuldan ise Macaristan Başkonsolosluğu’na yapabilirsiniz. Sorunsuz bir vize başvuru süreci gerçekleştirmek için Euroasia GVS Balıkesir şubemize ulaşabilirsiniz. Şirketimizden danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde vize başvurunuzu temsilcilerimiz sizin adınıza gerçekleştirmektedir ve tüm süreç boyunca sizlere yardımcı olmaktadır. Belgelerinizi Balıkesir şubemize bizzat veya kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz.

Portekiz Schengen Vizesi Randevusu - Balıkesir

2014 yılından bu yana tüm Schengen ülkeleri vize başvurusu esnasında parmak izi uygulaması ve biyometrik fotoğraf çekme işlemi yapmaktadır. Parmak izi vermek için öncelikler yetkilendirilmiş merkezlerden randevu almak zorundasınız. Randevu süreci oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Yaşanan yoğunluklar nedeniyle randevu alma işlemi uzun sürebilir. Bu süreçte şirketimize ulaşıp danışmanlık hizmeti alarak yetkililerimizin sizin yerinize, uygun olduğunuz tarihe randevu almasını sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Euroasia GVS Balıkesir şubesiyle iletişime geçmeyi unutmayın.

Portekiz Schengen Vize Başvurusu Formu - Balıkesir

Portekiz Schengen vizesine başvuru yaparken en çok dikkat etmeniz gereken husus Portekiz Schengen Vize Başvuru Formunu doğru bir biçimde doldurmaktır. Bu form vize memurunun başvuru sahibi hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu hatalı doldurmak vize reddi alma riskinizi artıracaktır. Formu doldururken gerçeği yansıtmayan bilgiler verdiğiniz takdirde vize alma sürecinizde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu okunaklı bir şekilde İngilizce dilinde doldurulmalı ve başvuruyu yapan kişi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Eksik doldurulan formlarla yaptığınız başvuruların kabul edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Kendinizi İngilizce konusunda yeterli bulmuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubemize ulaştığınız takdirde formu doldurmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Şirketimiz tarafından danışmanlık hizmeti almak için Vize Takip Formunu doldurup balikesir@eagvs.com adresine e-posta yolu ile göndermeniz yeterli olacaktır.

Portekiz Schengen Vizesi Sonuçlanma Süresi - Balıkesir

Portekiz Schengen vize sonuçlarının kararını Portekiz Büyükelçiliği ve Konsolosluğu vermektedir. Başvuruyu yapan kişinin evraklarının eksiksiz bir şekilde tamamlanıp yetkililere iletilmesiyle başvuru sürecinin değerlendirilmesi başlamaktadır. Vize memuru gerek görüldüğü takdirde ek belge isteyebilir veya birebir görüşme talep edebilir. Değerlendirme süreci boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı sürece vize işlemlerinin sonuçlanması 15 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Fakat değerlendirme süreci yaşanan yoğunluklara ve resmi tatillere göre değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle Portekiz Schengen vize başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız gerekmektedir. Acil bir şekilde vizeye ihtiyacınız olduğu durumlarda Portekiz VIP vize başvurusundan yararlanmanızı öneririz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır? - Balıkesir

90 günden kısa süreli ziyaretleriniz için Portekiz Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında vizenizin süresi sona erdiğinde ülkenize döneceğinize dair kanıtlar göstermek vize alma sürecinizi kolaylaştırmaktadır. Geçmişteki ziyaretlerinizle ilgili vize belgeleri sunmak uzun süreli ve çok girişli Portekiz Schengen vizesini almanızı kolaylaştıracaktır. Vize alma sürecinde tarafımızdan danışmanlık hizmeti almak için Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemize +90 (266) 255 50 03 telefon numarasından veya balikesir@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

  • Şubemize ulaşıp yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda başvuru yapmak istediğiniz vize türüne dair hazırlamanız gereken güncel tarihli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
  • Portekiz Schengen vize başvurusu yaparken başvuru esnasında parmak izi verme zorunluluğunuz vardır. Bunun için Portekiz Büyükelçiliği’ne ya da büyükelçilikler tarafından yetki verilmiş olan başvuru merkezlerine gitmeniz gerekmektedir. Bu süreçte randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi yaşanan yoğunluklar sebebiyle uzun sürebilmektedir. Yetkililerimiz sizin adınıza en uygun tarihe randevu alma işleminizi gerçekleştirecektir.
  • Başvuru süreci eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Süreç tamamlandıktan sonra pasaportunuzu adresinize ulaştırıyoruz.

Portekiz Vize Reddi Süreci - Balıkesir

Vize başvurusu değerlendirme sürecinden sonra vizenizin onay alıp almadığı bildirilmektedir. Portekiz Schengen vize başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanmasının pek çok sayıda sebebi olabilir. Başvuru belgeleriniz eksiksiz ve hatasız olsa bile Portekiz Schengen vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabileceğini hatırlatmak isteriz. Evrakların kontrolü sırasında vize memuru sizden ek belge isteyebilir, ne sebeple seyahat ettiğinizi sorgulayabilir. Seyahat nedeninizi açık bir şekilde belirten evrakların olmaması vize başvurunuzun ret ile sonuçlanma riskini yükseltmektedir. Buna ek olarak vize süreniz bittikten sonra ülkenize döneceğinizi kanıtlamadığınızda vize reddi alma riskini artacaktır. Portekiz Schengen vize başvurunuzun reddedilmesi halinde verilen karara itiraz hakkınız bulunmaktadır. Verilen ret gerekçelerinin düzeltimesi halinde vize sonucunun bildirildiği günden itibaren 8 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz.

Portekiz Vize Başvurusu Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler -  Balıkesir

  • Portekiz Schengen vize başvurusu sırasında sunacağınız evraklar güncel tarihli olmalıdır. Resmi belgelerinizi başvuru tarihinizden 10 gün önce almanız gerekmektedir.
  • 18 yaşını doldurmuş herkesin bireysel başvuru yapma zorunluluğu vardır.
  • Reşit olmayan başvuru sahiplerinin belgeleri ebeveynleri tarafından imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru yapan kişi 12 yaşından küçük ise Portekiz Schengen vize başvurusu esnasında parmak izi verme zorunluluğu yoktur. 2014 tarihinden bu yana 12 yaşından büyük kişilerden parmak izi alınmaktadır.
  • Portekiz’e seyahat edecek olan kişi 12 yaşından küçükse ve Portekiz’e tek başına gidecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış olan noter onaylı muvafakatnameyi başvuru sırasında sunmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemize ulaşarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Portekiz ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';