x
Portekiz

Vize İşlemleri

Portekiz

RİZE'DEN YAPILACAK PORTEKİZ TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI

J. BAHAR 17/12/18, 08:45
Merhaba Ailemle birlikte sömestr tatilini geçirmek için Portekiz'e seyahat etmeyi düşünüyoruz.Ben eşim ve 13 yaşında ki oğlum birlikte seyahat edeceğiz. Hazırlamamız gereken evraklar konusunda yardımlarınızı rica ediyoruz. Bir de oğlum için muvafakat name almamız gerekiyor mu? Eşimle ben özel bir şirkette çalışıyoruz. Oğlumda ilk okula gidiyor. Ne yapmamız gerekiyor ? Başvurumuzu rize den yapabilecek miyiz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba 

Öncelikle EuroAsia GVS'ye ulaştığınız için çok teşekkür ederiz. Aşağıda sorularınızı en detaylı şekilde yanıtlamaya çalışacağız. Sorularınıza yanıt bulamadığınız veya cevaplayamadığımızı düşündüğünüz bir kısım olursa lütfen bizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

Sayın Yazıcı öncelikle üzülerek belirtmek istiyoruz ki Portekiz hükümetinin Rize de bir temsilcisi veya yetkili bir vize başvuru merkezi olmadığı için başvurunuzu Rize'den yapamayacaksınız. Size en yakın , başvuru yapabileceğiniz il olarak Ankara veya İstanbul'u önerebiliriz. Başvurunuzu gerçekleştirebilmek için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden  sizi bir günlüğüne Ankaraya veya dilerseniz İstanbul'a davet etmek durumunda kalacağız.

   Oğlunuz reşit olmayan 18 yaşından küçük  ve  Anne yada Babadan sadece biri ile seyahat ediyor ise, yani anne baba olmadan 3. bir kişi ile seyahat ediyor ise seyahat edebileceğine dair noter tastikli muvafakatname ve çocuğun kimlik fotokopisi gerekmektedir.Son 3 ay içerisinde alınan muvafakatnameler geçerlidir. Ama hali hazırda oğlunuz sizinle seyahat edeceğinden muvafakatnameye ihtiyacı yoktur. Oğlunuzun seyahat boyunca masraflarını karşılayacağına dair bir sponsor  göstermesi gerekecektir. Ve oğlunuza sponsor olacak kişinin birinci derece akraba olma zorunluluğu vardır. Bu durumda siz veya eşiniz bunun için en uygun kişilersiniz. Oğlunuza sponsor olacağınızı, seyahati boyunca onu finanse edeceğinize dair bir dilekçe yazmanız gerekecektir. Onun dışında oğlunuz için hazırlayacağınız dosyaya sponsor olacak kişinin evraklarının konulması gerekecektir.

Eşiniz ve siz özel bir şirkette çalışan olarak gözüktüğünüz için başvurunuzu yaparken kendinizi nasıl finanse ettiğinizi ispatlamak adına şahsi evrakların yanında şirket evraklarına da ihtiyacınız olacaktır. Sunulacak olan şirket erakları kişinin  çalıştığı pozisyon , çalışma şekline göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple hazırlamanız gereken evrakları en detaylı şekilde öğrenebilmek adına sizden ricamız web sayfamızın ilgili bölümünden detaylı bir inceleme yapmanızdır. Bu incelemeler neticesinde yeteri kadar tatmin olmazsanız eğer iletişim bilgileri bölümünden müşteri temsilcilerimizi arayarak durumunuza göre en detaylı bilgiyi edinebilirsiniz . 

Umuyoruz ki size bu yazımızda yardımcı olabilmişizdir. Başta da belirttiğimiz gibi dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilir en detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

 

Cevap Ver