x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Online Vize

S.A 11/10/20, 00:50
Pakistan online vize mi? Benim Pakistan'da bir arkadaşım var. Onu ziyaret etmek ve yaptığı iş ile ilgili görüşmek için oraya gitmek istiyorum. Turistik vizeye mi yoksa ticari vizeye mi başvurmam benim için daha iyi olur bilemedim. Sonuçta iş ile ilgili bilgi alıp uyarsa İthalat yapmayı düşünüyorum. Pakistan'da da onun evinde kalacağım. Bana davetiye yollayabileceğini de söyledi. Sizce hangi vize için başvuru yapmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Pakistan seyahatleriniz için Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişilerin seyahatlerinden en geç 2 hafta önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Pasaport sürelerinin seyahat dönüş tarihinden itibaren en az altı ay geçerli ve karşılıklı iki boş sayfasının bulunması zorunludur. Pakistan E-vize Pakistan sistemi üzerinden alınır ve sonuç pdf olarak gelir. Bu elektronik vizenizin çıktısını alıp seyahat etmeniz yeterli olacaktır. Ancak online vizeler Pakistan başkonsolosluğu üzerinden değil direkt olarak Pakistan dışişleri bakanlığından alınmaktadır. Pakistan Hükümeti Elektronik vize sistemine yeni geçtiği için yolcularımızın genellikle pasaporta basılan vizeyi tercih etmektedir. Pasaporta basılan vize minimum üç aylık ve otuz gün kalış süresi olan bir vizedir.

Pakistan Elektronik Vize

Pakistan elektronik vize başvuruları için öncelikle hazırlamanız gereken evraklar yüksek çözünürlüklü olarak scan edilmiş belgelerinizi EAGVS temsilcilerimize mail ortamında iletebilirsiniz. Evraklarınızın asıllarının gelmesi zorunlu değildir. Başvuru için seyahat amacınıza uygun vize türünüz belirlendikten sonra hazırlamanız gereken evrakları temsilcilerimiz tarafınıza mail olarak iletecektir. Başvuru için hazırladığınız evrakları mail atabilirsiniz. Başvuru için evraklarınız kontrol edilir ve online başvuru formunuz işleme alınır. Başvuru esnasında bazı dokümanlarınızı sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu yüklemeler konsolosluğun belirlediği format ölçülerinde olması gereklidir. Eğer evraklarınızda hatalı veya eksik belge varsa bu başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Elektronik vizelerde de alabileceğiniz minimum süre 90 günlük tek girişli vizedir. Vizeniz çıktığı gün tarihi itibariyle başlar ve 90 gün içerisinde vizenizi kullanmanız gerekmektedir. Ülkeye girince bu vizeniz ile maksimum 30 gün kalabilirsiniz.

Pakistan online vize başvurularınız için EAGVS temsilcilerimize ile görüşebilir gerekli bilgilere 0212 963 28 10 numaralarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil                      

pakistan online vize

 

 

Cevap Ver