x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Çalışma Vizesi

A.H 23/10/20, 00:03
Pakistan çalışma vizesi Türkiye’den alınıyor mu? Buradaki konsolosluğu aradım ama net bir bilgi alamadım nasıl işlem yapacağım. Normal vize ile gidip çalışma iznine mi çevireceğim daha önce Dubai’de çalıştım o zaman öyle yapmıştım ama Pakistan’ı anlayamadım sitelerinde de detaylı bilgi göremedim. Pakistan Pakistan’dan ne gerekiyorsa iletecek ama neler gerekli siz iletebilir misiniz? Bu işlemleri yapıyor musunuz? Ticari vize ile gitsem çalışabilir miyim orada? Hangi evrakları hazırlamam lazım aslında buradaki firmam beni gönderiyor bir süreliğine sözleşme yapıldı iki firma arasında onları da gösterebiliriz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Pakistan’a turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer tüm vize çeşitleri üzerinden seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin planlanan seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az altı ay geçerli, hasar görmemiş ve karşılıklı iki boş sayfası olan pasaport ile başvuru yapılabilmektedir. Başvurular için kişilerin şahsen gelmeleri zorunlu değildir ancak çalışma vizesi Pakistan başkonsolosluğu veya büyükelçiliği kişileri şahsen görmek isteyebilir. Gerekli görmesi durumunda mülakat talep edebilir bu işlem için randevu alınmasına gerek kalmadan EAGVS temsilcilerimize ile birlikte konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeniz yeterli olacaktır. Görüşme işleminden sonra vizeniz ortalama 1 haftada sonuçlanır. Çalışma izinleri buradaki temsilcilikten alınmamaktadır.  Bu vizeyle Pakistan’a gittiğinizde Pakistan’daki göç idaresinden oturum iznine başvuru yapılması gereklidir. Çalışma izinleri direkt olarak Türkiye’deki temsilcilikten alınmıyor buradan geçici ticari vize alıp asıl oturum iznininiz Pakistan’da çıkartabiliyorsunuz.  

Pakistan İşçi Vize

Pakistan işçi vize başvuruları için kişilerin Pakistan’da iletişimde oldukları firmaların Pakistan’daki Göç idaresinden çalışma izni başvurularının yapılmış olması gereklidir. Türkiye’den kişiler gitmeden önce ticari vize alıp bu ticari vizelerini Pakistan’da çalışma izni oturum iznine çevrilmektedir. Başvurular için Pakistan konsolosluğu randevusuz olarak işlem almaktadır. Ticari vize başvuruları ortalama 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Başvuru işleme aldırma, sonuçlandığında teslim alma sürecine kadar tüm işlemlerinizi EAGVS temsilcilerimiz tamamlamaktadır. Sizlere vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar ve başvurunuza göre ödenmesi gereken konsolosluk harç bilgi detayları bilginizi tarafınıza mail olarak iletebiliriz.

Pakistan çalışma vizesi başvuru, sonuçlanma süresi ve hazırlanması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

pakistan çalışma vizesi

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';