x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz, bu sayfada sizlere gerçekleştirmeyi planladığınız Malta seyahatiniz için alacağınız Malta vizesi hakkında bilgiler düzenledik. Malta vizenizi EAGVS farkıyla hızlı ve pratik bir şekilde almak için bizlere trabzon@eagvs.com e-posta adresinden veya 0 (462) 215 60 10 numaralı şube telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Schengen vizesi uygulaması, Malta içinde geçerlidir. Kısa süreli vize kategorilerinde, Schengen vizesi alma süreci Malta vizesi için de aynı şekilde ilerler. Uzun süreli vize tiplerinde ise süreç daha farklı işler Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi olarak Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet gibi kısa süreli vize kategorilerinde, aynı zamanda aile birleşimi ve çalışma izni vize tiplerinde danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi uygulaması, turistik, ticari, ziyaret ve kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarıyla 90 gün sınırını aşmayacak şekilde yapacağınız Malta seyahatlerinizde ülkeye giriş yapmak için zorunlu bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Trabzon

Türkiye Cumhuriyeti ile Malta Cumhuriyeti arasında yapılmış bir anlaşmadan kaynaklı olarak Malta vizesi, diplomatik pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları için (seyahat 90 günü geçmemelidir) zorunlu değildir. Belirtilen pasaport tipi sahipleri uzun süreli Malta seyahatlerinde vize almak zorundadır. Öte yandan bordo pasaport (umuma mahsus) pasaport sahipleri hem kısa hem uzun süreli Malta gezileri için vize almakla yükümlüdür.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Trabzon

Malta vizenizi EAGVS Trabzon şubesi aracılığıyla, aşağıdaki adımları izleyerek kolay ve zahmetsizce alabilirsiniz.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Vizenizi almak istediğiniz kategoriye göre başvuru belgeleri değişiklik gösterdiğinden, seyahat kategoriniz size uygun olacak şekilde, uzmanlarımız bilgisiyle seçilir. Böylece sadece gerekli belgeler hazırlanır ve sizde zahmete girmezsiniz.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: İlgilendiğiniz vize kategorisi için gerekli belgeler ve evraklar listelenerek hazırlanmak üzere bilginize sunulur. Gerekli belgeleri öğrendikten sonra hazırlayarak bizlere getirmenizle başvuru dosyanız yetkili uzmanımız tarafından hazırlanmaya başlanır. Belgeleri şubemize şahsen getirebilir veya kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Schengen vizesi için gerekli olan parmak izi uygulaması, Malta vizesi için de gereklidir. Eğer VIS sistemine Malta için tanıttığınız bir parmak izi bilginiz varsa, bu işlemi atlayabilirsiniz. Ama eğer VIS’te bulunan parmak iziniz Malta dışında farklı ülkeler için verilmişse, Malta vizesi için geçersizdir ve parmak izi uygulamasını tamamlamak zorundasınızdır. Parmak izi verme süreci boyunca, yetkili bir danışmanımız size eşlik edecek ve süreci sizin için daha kolay bir hale getirecektir.
  • Belge kontrolü: Malta vizesi başvurunuz için şubemize iletmiş olduğunuz belgeler, uzmanlarımız tarafından özenle incelenir ve başvuru sürecinde sıkıntı çıkmaması sağlanır. Daha sonrasında EAGVS farkıyla başvuru dosyanız hazırlanır.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Başvuru ücretinin ödenmesi, başvuru dosyanızın konsolosluğa iletilmesi için tamamlanması zorunlu bir adımdır. Başvuru ücreti, şubemize gelerek veya banka aracılığıyla ödenebilir.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Konsolosluk değerlendirilmesine sunulan Malta vizesi başvuru dosyasının, uzmanlarımız tarafından takip edilir. Başvuru sonuçlandığında pasaportunuz kargo ile sizlere iletilebileceği gibi, isterseniz şubemize gelerek de alabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Trabzon

Malta vizesi başvuruları için konsolosluk tarafından belirlenmiş bir harç vardır. Bunun dışında ayrı ayrı ödemeniz gereken belge çoğaltma ücretleri ve işlem ücretleri bulunur. Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi farkıyla, bu ücretleri bir kereden ödeyerek zahmetten kurtulabilirsiniz. Vize başvurularınızı EAGVS Trabzon aracılığıyla yaptığınız takdirde ödeyeceğiniz başvuru ücreti, bahsedilen giderlerin tümünü kapsamaktadır.

Malta vizesi başvuru ücreti, vize başvurusunda bulunacağınız kategoriye göre değişmekte olduğundan, en doğru ve güncel fiyat bilgisi için şubemizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Malta vizesi başvuruları, konsoloslukta bir yoğunluk yoksa, evraklarınızda sıkıntı çıkmazsa, konsolosluk tarafından ek belge talep edilmezse başvuru yapılan tarih resmi tatil günlerine denk gelmiyorsa 15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';