x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Malta Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Hazırladığımız bu yazıda sizlere Bursa ve çevre illerden yapacağınız Malta vizesi başvuruları hakkında ihtiyaç duyacağınız bilgileri en güncel halleriyle sunduk. Malta vizesi ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak için bizlere bursa@eagvs.com e-posta adresinden ya da 0 (224) 322 01 59 şube telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Öncelikle, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi, sizlere Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet vizesi gibi kısa süreli vizelerde, ayrıca aile birleşimi vizesi ve çalışma izni vizesi gibi uzun süreli vizelerde danışmanlık sağlayarak vize başvuru sürecinizi kolaylaştırmaktadır.

Malta cumhuriyeti, vize almak isteyen bireyleri Schengen uygulamasına tabi tutar. Malta vizesi için uygulanan Schengen tarifesi kısa süreli vizelerde normal Schengen uygulamasıyla aynı ama uzun süreli vize başvurularında farklıdır.

Schengen Vizesi Nedir?

Peki nedir bu Schengen vizesi? Schengen vizesi, turistik, ticari, ziyaret veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amacıyla gerçekleştirdiğiniz 90 gün sınırını aşmayan Malta gezilerinde mecburi kılınmış bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Bursa

Malta kısa süreli Schengen vizesi, Diplomatik pasaport, Hizmet pasaportu, Hususi pasaport sahipleri için alınması zorunlu bir vize değildir. Eğer bu pasaport tipleri Malta seyahatlerini uzun süreli yapmayı düşünüyorlarsa, o zaman vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Öte yandan Umuma mahsus (bordo) pasaport hamili tüm Türk vatandaşları, uzun veya kısa süre fark etmeksizin Malta vizesi başvurusunda bulunarak Malta vizesi almakla yükümlüdürler. Yukarıda belirtilen vize muafiyetinin sebebi ise, Malta ile Türkiye arasında yapılmış bir vize anlaşmasından kaynaklıdır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

Malta vizesi başvuru adımlarını Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak derledik.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Seyahat kategorisinin belirlenmesi, uzmanlarımız eşliğinde gerçekleştirilir. Böylece kişisel bilgileriniz ve seyahat amacınız doğrultusunda belirlenen seyahat kategoriniz, başvuru için gerekli belgelerin tespit edilmesini kolaylaştırır.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Vize başvurusu için gerekli belgeler seyahat kategorilerine göre farklılık gösterir. Seyahat kategorinizi belirleyen uzmanımız, sizin için gerekli belgeleri listeleyerek size verir. Böylece belgeleri hazırladıktan sonra bize iletirsiniz ve başvuru dosyanızı hazırlamaya başlayabiliriz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Biyometrik verilerin alınması, Schengen uygulamasına tabi tüm ülkeler için geçerlidir ve alınan bilgiler VIS sisteminde kayıt altında tutulur. Parmak izinizin alınması, Malta için şart olan bir uygulamadır. Bu uygulama yapılırken size yetkilendirilmiş bir uzmanımız eşlik eder. Eğre VIS’te kayıtlı, 5 seneyi geçmemiş ve Malta için verilmiş bir parmak iziniz varsa, tekrar aynı uygulamayı yapmanız gerekmemektedir.
  • Belge kontrolü: Hazırlanmış başvuru belgeleri, başvuru inceleme sürecinde belge hatalarından kaynaklı uzama olmaması için titizlikle kontrol edilir. İncelenen belgeler başvuru dosyası şeklinde derlenir.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Malta vizesi başvurusunun konsolosluğa sunulabilmesi için gerekli şart başvuru ücretinin ödenmiş olmasıdır. Başvuru ücretini hesap numaramıza yatırabileceğiniz gibi, şubemize gelerek elden de ödeyebilirsiniz.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru ücretinin ödenmesiyle başvuru dosyası işleme alınarak konsolosluğa gönderilir. Konsolosluk değerlendirmesi boyunca başvuru dosyanızı takip eden yetkili danışmanımız, dilediğiniz zaman başvuru dosyanız hakkında size bilgi sağlar. Konsolosluk başvuru dosyanızı karara bağladığında, yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve sizlere ulaştırır.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Bursa

Malta vizesi başvuru ücreti, birçok gideri kapsar. EAGVS aracılığıyla yapacağınız Malta vizesi başvurularında ödeyeceğiniz ücret, danışmanlık giderleri, konsolosluk harcı, belge işlem ücretlerinin tümünü kapsamaktadır. Vize başvurusu ücretleri kategorilere göre değiştiğinden, kişiye özel olarak farklılaşabilir. Size en uygun güncel ücret için EAGVS Bursa şubemizi arayabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bursa

Malta vizesi başvuruları, genelde 15 iş gününde karara bağlanır. Malta Konsolosluğu’nda oluşabilecek başvuru yoğunlukları sebebiyle belirtilen süre uzayabilir. Ayrıca ek belge talep edilirse de başvuru değerlendirme süreci uzar. EAGVS farkıyla yapacağınız Malta vizesi başvurularında sorunlarla karşılaşmazsınız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (224) 322 01 59 numaralı telefonumuzdan veya bursa@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';