x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Malta Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Malta’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçilerimizin Edirne’den almayı düşündükleri Malta vizesi başvurularında EAGVS Edirne olarak daima yanındayız. Malta vizesi başvurularıyla ilgili hazırladığımız bu yazıyla aklınızdaki sorulara yanıt bulabilir, farklı sorular için bizimle edirne@eagvs.com veya 0 (850) 241 02 07  telefon numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Malta Cumhuriyeti, Schengen vizesi uygulamasını kullanmakta olduğundan, Malta için alacağınız vizelerde Schengen vizesi alma süreciyle aynı süreçten geçersiniz. Kısa süreli vizelerde süreç aynen geçerliyken, uzun süreli vizelerin sonuçlanma kısmı farklıdır. Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi ailesi olarak danışmanlık sağladığımız kısa süreli vize tipleri Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet vizeleridir. Uzun süreli vizelerde ise ise aile birleşimi ve çalışma izni konularında yardımcı olmaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Turistik, ticari, ziyaret ve kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarıyla, 90 gün sınırını aşmayacak şekilde gerçekleştireceğiniz Malta gezilerinde mecburi kılınmış Schengen vizesi, Malta Cumhuriyeti tarafından, ülkeye giriş yapmak için istenen bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Edirne

Malta seyahati için alınması gerekli Malta vizesi umuma mahsus pasaport sahipleri için her durumda zorunluyken, diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayan seyahatlerinde gerekli değildir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 90 günü aşacak Malta gezilerinde vize almalıdır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne

EAGVS Edirne şubesinden gerçekleştireceğiniz Malta vizesi başvuruları için gerekli adımları sizler için sıraladık.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Seyahat kategorisi, kişisel bilgileriniz ve Malta’da geçirmeyi planladığınız süre baz alınarak uzmanlarımız yardımıyla belirlenir. Bu adım, gerekli belgelerin tespit edilmesi için önemlidir.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Şubemiz danışmanlarından öğrendiğiniz başvuru belgeleriniz hazırlayarak ister kargoyla ister şubemize gelerek bizlere teslim edebilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Her Schengen vizesinde olan parmak izi beyanı, Malta vizesi içinde gereklidir. VIS sisteminde, daha önce Malta için vermiş olduğunuz bir parmak izi varsa tekrar parmak izi vermek zorunda kalmazsınız. Başka ülkeler için beyan edilmiş parmak izi bilgileri Malta için geçerli sayılmaz. Parmak izi uygulamasını yetkili danışmanlarımızdan biri eşliğinde yapar, böylece süreci kolayca tamamlarsınız.
  • Belge kontrolü: Başvuru için hazırladığınız belgeler, konsolosluğa sunulmadan önce dikkatlice kontrol edilmelidir. Uzmanlarımız tarafından yapılacak bu kontrol sayesinde başvuru dosyanızda bir hata veya eksiklik varsa tespit edilerek düzeltilebilir. Belgelerin kontrolü bittikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Malta vizesi için gerekli olan başvuru ücreti, şubemize gelerek veya banka hesabımıza yatırılarak ödenebilir. Başvuru ücreti ödenmeden başvuru dosyanız konsolosluğa iletilmez ve değerlendirme süreci başlatılmaz.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru dosyası saha ekibimizden biri tarafından alınarak konsolosluğa götürülür ve dosya işleme alınır. Başvurusu karara bağlanan vize için pasaport konsolosluktan bizler tarafından teslim alınır ve kargo aracılığıyla veya şubemizden (isteğe göre) size teslim edilir.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Edirne

Malta vizesi başvuruları için istenen ücret dahilinde EAGVS danışmanlık bedeli, konsolosluğun istediği vize başvuru harcı ve diğer masraflar bulunur. Edirne şubemizden yapacağınız Malta vizesi başvurularında bu masraflar için ayrı ayrı zahmete girmez, tek seferde tüm ödemeyi yapabilirsiniz. Malta vizesi başvuruları vize kategorilerine göre değişmekte olduğundan en doğru fiyatı öğrenmek için dilerseniz şubemizi ziyaret edebilir veya telefon/e-posta aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Edirne

Malta vizesi başvurunuz eğer Malta Konsolosluğunun resmi tatil günlerine denk gelmiyorsa başvuru kararlaştırılma süresi 15 gün olarak belirtilmiştir. Başvuru değerlendirmesi esnasında konsolosluktan talep edilecek ek belgeler bu süreyi uzatabilir. Aynı zamanda başvuru belgelerinizde oluşmuş bir hata da başvuru karara bağlanma süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Başvuruda bulunduğunuz tarihte konsoloslukta oluşan yoğunluklar da karar sürecini uzatır. Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak bu tür olumsuzluklarla karşılaşmanızı engellemek amacıyla size en iyi hizmeti sağlamayı amaçlıyoruz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (850) 241 02 07 numaralı telefonumuzdan veya edirne@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';