x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Malta Vize Başvuru, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services ailesi Balıkesir şubesi sayfasına hoş geldiniz sayın ziyaretçilerimiz. Hazırladığımız yazıda Balıkesir ve hizmet verdiğimiz diğer şehirlerden yapmayı düşündüğünüz Malta vizesi için gerekli bilgileri derledik. Balıkesir şubesi olarak hizmet verdiğimiz diğer illeri öğrenmek ve sorularınızı sorabilmek için şubemizi ziyaret edebilir, balikesir@eagvs.com e-posta adresimize e-posta atabilir, isterseniz 0 (266) 255 50 03 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Malta vizesi, Schengen vizesi ile aynı şekilde alınır. Arada bir farklılık vardır bu da uzun süreli vize kategorilerine başvuruların sonuçlandığı kısımdır. Uzun süreli seyahatlerde alınacak vize, Schengen vizesi alma süreci gibi yürür ama sonuçlanma kısmı Schengen vizesinden daha değişiktir. Kısa süreli vize kategorilerinde Malta vizesi almak, Schengen vizesi almakla aynıdır. EAGVS Balıkesir şubesi, sizlere Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet gibi kısa süreli vize kategorilerinde ve aile birleşimi ve çalışma izni gibi uzun süreli vize kategorilerinde danışmanlık hizmeti sunar.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, turistik, ticari, ziyaret veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amacıyla gerçekleştirmeyi planladığınız (90 günü aşmayacak biçimde) Malta seyahatlerinizde almanızın zorunlu kılındığı vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Balıkesir

Malta vizesi, ülkeye girebilmek için zorunludur. Fakat Malta ile Türkiye arasında yapılmış bir anlaşma, bazı koşullarda bazı pasaport tipleri için vize almayı gereksiz kılmıştır. Bu muafiyet, Diplomatik pasaport, Hizmet pasaportu ve Hususi pasaport sahiplerinin yapacakları kısa süreli (90 gün sınırını aşmayacak şekilde) Malta seyahatleri için geçerlidir. Umuma Mahsus pasaport sahipleri için ise bu durum farklıdır. Umuma Mahsus pasaport sahipleri, Malta gezisi yapabilmek için (kısa veya uzun süre fark etmeden) vize başvurusunda bulunmak ve vize almak zorundadır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

EAGVS Balıkesir ailesi olarak, yapmayı düşündüğünüz Malta seyahatlerinde sizlere danışmanlık sunmak için yanınızdayız. Malta vizesi başvuru adımlarını sizler için kısaca açıkladık.

 • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Seyahat amacınız ve Malta’da geçireceğiniz süre baz alınarak, yetkililerimiz eşliğinde seyahat kategoriniz belirlenir. Böylece kategorilere göre istenen belgeler farklı olduğundan, sizin için gerekli belgelerin neler olduğu kolayca belirlenebilir.
 • Gerekli belgelerin hazırlanması: Malta vizesi başvurusu yapabilmek için gerekli belgeleri şube yetkilimizden öğrendikten sonra, belgeleri hazırlayarak bize iletmeniz halinde başvuru dosyanız hazırlanmaya başlanır.
 • Biyometrik verilerin beyanı: Parmak izi uygulaması, tüm Schengen ülkelerine vize alırken yapılan zorunlu bir uygulamadır. Alınan parmak izi VIS adı verilen bir sisteme kaydedilir. Eğer VIS’te kayıtlı parmak izi bilginiz bulunuyorsa, ve bu parmak izi daha önce Malta için verilmişse tekrar bir parmak izi uygulamasına tabi tutulmazsınız. Eğer parmak iziniz alınmamışsa, parmak iziniz 5 seneden eskiyse veya verdiğiniz parmak izi başka bir Schengen ülkesi için verilmişse, parmak izi uygulaması sizin için zorunludur. Parmak izi verme uygulamasında size eşlik edecek uzmanımız, süreci sizin için kolaylaştıracaktır.
 • Belge kontrolü: Kategorinize ilişkin başvuru belgeleri, yetkili danışmanlarımız tarafından sizden alınır ve dikkatle kontrol edilerek başvuru dosyası haline getirilir.
 • Başvuru ücretinin ödenmesi: Malta vizesi başvuru ücretini yetkilimizden öğrendikten sonra şubemize gelerek ya da banka hesabımıza yatırarak ödemeniz gereklidir. Bu işlem yapılmadan başvuru konsolosluğa iletilmez.
 • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru belgeleriniz saha çalışanımız tarafından şubeden alınarak Malta Konsolosluğunun değerlendirmesine sunulur. Değerlendirme esnasında yetkili bir danışmanımız süreci takip eder ve başvuru dosyasının durumu hakkında size bilgi verir. Başvurunuz onaylandıktan sonra pasaportunuz saha çalışanımız aracılığıyla konsolosluktan teslim alınır ve şubemize getirilir. Pasaportunuz sizin isteğinize göre kargo aracılığıyla size ulaştırılabilir. Tabi isterseniz şubemizi ziyaret ederek de pasaportunuzu alabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak size sunduğumuz Malta vizesi başvuru ücreti, danışmanlık hizmeti bedeli, konsolosluk tarafından istenen ücret, belge çoğaltma masrafları ve işlem ücretlerini içerisinde barındırır. Malta vizesi başvuru ücreti güncellenebildiğinden ve seyahat kategorilerine bağlı değiştiğinden dolayı doğru bilgiyi alabilmek adına EAGVS Balıkesir şubesiyle iletişime geçiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi aracılığıyla yapacağınız Malta vizesi başvurularının sonuçlanması 15 gün sürer. EAGVS ile başvurduğunuz vizelerinizi kısa sürede kolayca alabilirsiniz. Yetkililerimiz başvuru dosyanızı konsolosluk tarafından değerlendirilirken sıkıntı çıkmaması için defalarca kontrol ederek konsolosluğa gönderir.

Malta Vizesine Başvururken Dikkat Edilecek Bazı Noktalar:

 • Malta vizesi alabilmek için pasaportunuzda 2 boş sayfa bulunması, ülkeye giriş ve çıkışları kayıt altında tutmak için gereklidir.
 • Malta seyahatleri için vize başvurularını seyahatinizden en az 3 hafta önceden yapmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sağlık sigortası, Malta seyahatinden sonra 15 gün daha geçerliliğini korumalıdır.
 • Geçerliliği devam eden pasaportun 10 yıldan daha eski olması, vize başvurularını olumsuz etkiler.
 • Malta Konsolosluğu eski ve yıpranmış pasaportları incelemeye almaz.
 • Soyadı değişimlerinden dolayı kimliğiniz ve pasaportunuzdaki bilgilerin uyuşmaması, vize başvuruları için olumsuz unsurlardır.
 • Malta Konsolosluğu, kendi ülkesi haricinde başka ülkelere yapılan vize başvuruları için beyan edilen parmak izi bilgilerini, parmak izi VIS’te bulunsa bile kabul etmez.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (266) 255 50 03 numaralı telefonumuzdan veya balikesir@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.