x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Ankara

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS Ankara ailesi olarak sizlere Malta vizesi başvuru süreci hakkında aklınızdaki sorulara cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık. Ankara’dan yapacağınız Malta vizesi başvurularınız la ilgili detaylı bilgi alabilmek için bizlere ankara@eagvs.com e-posta adresimizden veya 0 (312) 963 05 35 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Malta vizesi almak, Schengen vizesi almakla hemen hemen aynı şeydir. Kısa süreli vizelerde Schengen uygulamasıyla birebir aynı olan bu süreç, uzun süreli vize türlerde sonuçlanma kısmında farklılık gösterir. Malta vizesi için kısa süreli vizelerde Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet kategorilerinde hizmet verirken uzun süreli vize kategorilerinde aile birleşimi ve çalışma izni konularında yardımcı olmaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Turistik, ticari, ziyaret veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarıyla 90 günü aşmayan Malta gezileriniz için Schengen vizesi alınır ve Malta’ya giriş yapabilmek için zorunlu kılınmış bir vizedir.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Ankara

Malta vizesi, Umuma mahsus (bordo) pasaport hamili vatandaşların tümü için gereklidir. Diğer pasaport tipleri için farklı bir durum geçerlidir. Hususi pasaport, hizmet pasaportu veya diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları, kısa süreli (turistik, ticari, aile ziyareti, transit, spor ve kültürel faaliyet) vize kategorilerinde 90 günü aşmadan yapacakları Malta yolculuklarında ülkeye giriş yapmak için vize almakla yükümlü değildirler. Bu durumun sebebi Türkiye ile Malta arasında yapılmış bir anlaşmadır. Kısa süreli seyahatlerde vize almak zorunda olmayan pasaport tipleri (hizmet, diplomatik, hususi), uzun süreli gezilerde aynı umuma mahsus pasaport sahipleri gibi vize almak zorundalardır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

EAGVS Ankara şubesi olarak bizler aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Malta vize başvurusu adımlarını bir bir sıraladık.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Seyahat kategorisi, başvuru için gerekli belgeler belirlemek adına önemlidir. Bu sebeple, uzmanlarımız sizden aldıkları bilgilerle seyahat kategorinizi belirler.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Gerekli başvuru belgeleri, yetkili şube danışmanımız tarafından belirlenir ve belgelerin listesi, sizlere iletilir. Bu durumda belgeleri hazırlar ve bize gönderirsiniz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Malta Cumhuriyeti, diğer schengen ülkeleri için beyan edilmiş parmak izi bilgilerini kabul etmez. Başvuru yapmadan önceki 5 sene içinde Malta’ya seyahat etmiş ve parmak izinizi VIS sistemine tanıtmışsanız tekrar parmak izi vermek zorunda kalmazsınız. Şayet böyle bir durum söz konusu değilse parmak izi verme sürecinde sizi bir danışmanımız karşılar ve uygulama boyunca size eşlik eder.
  • Belge kontrolü: Sizler tarafından temin ettiğimiz başvuru belgeleri, detaylı bir incelemeye alınır. Evraklarda hata olması halinde bu hatalar giderilir ve onay alacak bir vize başvurusu dosyası EAGVS aracılığıyla hazırlanır.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Başvuru ücretlerinin ödenmesi, her vize işlemi için, başvuru dosyalarının işleme koyulmasında şarttır. Başvuru ücreti şubemize gelerek veya banka vasıtasıyla ödenebilir. Başvuru ücreti ödendikten sonra vize başvurunuz işleme koyulur.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Saha çalışanlarımız aracılığıyla Malta Konsolosluğuna iletilen vize başvurunuz, konsolosluk inceleme süresi boyunca yetkilimiz tarafından yakinen takip edilir. Böylece dilediğiniz zaman şubemizle iletişime geçerek başvuru dosyanızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Başvurunuz sonuçlandığında, bilgisi size verilir ve pasaportunuz dilerseniz kurye aracılığıyla, dilerseniz şubeden alınarak sizlere teslim edilir.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Ankara

EAGVS Ankara şubesi olarak danışmanlık sunduğumuz Malta vizesi başvuru ücreti zaman zaman güncellenmektedir. Doğru bilgi için şubemize başvurmanızı tavsiye ederiz.

Malta vizesi başvuru ücreti, konsolosluk harcı, işlem ücreti ve EAGVS danışmanlık bedelini kapsar. Böylece EAGVS aracılığıyla, vize başvuru sürecinde ayrı ayrı ödemelerle uğraşmaz, tüm ödemeleri tek bir noktada yapabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Ankara

Malta vizesi başvuruları, Malta Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir. Belge ve evraklar hatasız şekilde sunulmuşsa başvuru sonucu 15 gün içerisinde bildirilir. Konsolosluk başvuru sahibinden ek belge talep ederse belirtilen sonuçlanma süresi uzayabilir. Sonuç süresini uzatan bir diğer durumda konsolosluk yoğunluğudur.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (312) 963 05 35 numaralı telefonumuzdan veya ankara@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';