x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, Adana’dan yapmayı düşündüğünüz Malta vizesi başvuruları için gerekli, güncel ve kapsamlı bilgiler sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services Adana şubesi olarak, planladığınız Malta gezinizde ihtiyacınız olacak Malta vizesi için yapmanız gereken başvurularda yanınızdayız. Malta vizesi başvuru sürecinizi hemen başlatmak, vize başvurularıyla ilgili bilgi almak ve diğer konular için iletişim:

Telefon: 0 (322) 245 01 03

E-posta: adana@eagvs.com

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Malta Cumhuriyeti, Schengen tarifesine dahil olan ülkelerden biridir. Yalnız, Malta için geçerli olan schengen, kısa süreli seyahatlerde normal Schengen uygulamasıyla aynı, uzun süreli seyahatlerde biraz daha farklı olarak uygulanır. Euroasia Global Visa Services olarak Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet gibi kısa süreli vize kategorilerinde, ayrıca aile birleşimi ve çalışma izni vize kategorilerinde hizmet sağlamaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, turistik, ticari, ziyaret veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amacıyla, yapacağınız ve 90 günü aşmayan Malta seyahatlerinizde ülkeye giriş yapmak için zorunlu bir vizedir.

Malta Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Adana

 • Malta vizesi alabilmek için pasaportunuzda 2 boş sayfa olması gereklidir.
 • Malta seyahatleri için vize başvurusu yapılması gereken süre seyahatinizden önce en erken 90 gün, en geç 30 gün olarak belirtilir.
 • Seyahat sağlık sürenizin geçerliliği, Malta seyahatinizden sonra 15 gün daha devam etmelidir.
 • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Eski ve yıpranmış pasaportlarınız, Malta Konsolosluğu tarafından incelenmeye alınmaz.
 • Evlilik ve boşanma sebepleriyle oluşacak soyadı değişimlerinden dolayı kimliğiniz ve pasaportunuzdaki bilgilerin uyuşmaması, Malta vizesi başvurularında sorun yaratır.
 • Malta Konsolosluğu, kendi ülkesi dışında diğer ülkeler için verilmiş parmak izi bilgilerini kabul etmemektedir.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Adana

Malta vizesi, kısa süreli seyahatlerde bazı pasaport tipleri için gerekli değildir. Bu pasaport tipleri diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarıdır. Belirtilen pasaport tipleri Türkiye ve Malta arasında imzalanmış bir anlaşma sebebiyle kısa süreli Malta seyahatlerinde vizeden muaf tutulurlar. Bu pasaport tiplerinden birine sahip olan kişiler, uzun süreli kategorilerde seyahat yapmayı düşünüyorsa vize almakla yükümlüdürler. Bunun yanı sıra umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişiler kısa veya uzun süreli olması fark etmeden, yapacakları her Malta gezisinde vize başvurusu yapmak ve vize almak zorundadır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

Euroasia Global Visa Services Adana şubesi aracılığıyla yapacağınız Malta vize başvurusu için gerekli adımları sizler için derledik.

 • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Vize başvurusunda gerekli belgeleri daha rahat ve kolay belirleyebilmek için öncelikle seyahat kategorinizin belirlenmesi gerekir. Seyahat kategoriniz kişisel bilgileriniz ve seyahatinizin amacı göz önünde bulundurularak uzmanlarımız eşliğinde belirlenir.
 • Gerekli belgelerin hazırlanması: Malta vizeniz için gereken belgelerin neler olduğu uzmanımız tarafından belirlenerek sizlere bilgisi verilir. Hangi belgelerin gerekli olduğunu öğrendikten sonra bunları hazırlayarak uzmanımıza iletebilirsiniz.
 • Biyometrik verilerin beyanı: Schengen vizesi alabilmek için istenenlerden biri, parmak izidir. Parmak izinizi yetkili mercilere uzmanlarımız eşliğinde giderek sisteme (VIS) verdikten sonra bu adım tamamlanmış olur. Şayet parmak iziniz geçtiğimiz 5 sene içinde (Malta için) alınmışsa bu adımı atlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, Malta Cumhuriyeti’nin diğer ülkeler için verilmiş parmak izlerini kabul etmemesidir.
 • Belge kontrolü: Sizlerden aldığımız başvuru belgeleri, uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelenir. Böylece belgelerde bir yanlışlık varsa tespit edilerek düzeltilir.
 • Başvuru ücretinin ödenmesi: Başvuru dosyanızın işleme koyulabilmesi için Malta vizesi başvuru ücretini ödemeniz şarttır. Ücreti şubemize gelerek elden veya yetkilimizden öğreneceğiniz banka hesap numarasına havale veya EFT yaparak ödeyebilirsiniz.
 • Pasaportun teslim edilmesi: Malta vizesi başvuru dosyanız, yetkili saha çalışanımız tarafından konsolosluğa iletilir ve konsolosluk değerlendirme süreci başlar. Malta Konsolosluğu, başvuru dosyanızı inceleyip sonuçlandırdığında yine saha çalışanlarımızdan biri, pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve dilerseniz kurye aracılığıyla dilerseniz şubeden sizlere teslim eder.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Adana

Malta vize ücretinin ödenmesi, daha önce de belirttiğimiz gibi vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için şarttır. Ödeyeceğiniz başvuru ücreti, konsolosluk harcı, EAGVS danışmanlık bedeli, belge çoğaltma ücretleri ve işlem ücretleri gibi birçok masrafı kapsamaktadır. Malta vizesi başvuru ücreti zaman zaman güncellendiğinden ve seyahat amacına göre farklılık gösterdiğinden, güncel fiyatı öğrenmek için şubemizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Adana

Malta vizesi başvuruları genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süreç hatalı belgeler sebebiyle veya başvurunun konsolosluk izinli günlerine denk gelmesiyle uzayabilir. Konsoloslukta oluşacak başvuru yoğunlukları da başvuru sonuçlanma süresini olumsuz yönde etkiler. EAGVS Adana şubesi aracılığıyla yapacağınız Malta vizesi başvurularında, böyle olumsuz durumlarla karşılaşmadan vizenizi kolayca alabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzdan veya adana@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';