x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz, hoş geldiniz. Kayseri ve hizmet verdiğimiz diğer illerden yapmayı düşündüğünüz Malta seyahatleriniz için ihtiyacınız olan Malta vizesi hakkında gerekli bilgileri, Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak sizler için hazırladık. Hizmet verdiğimiz şehirleri öğrenmek ve vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizlere kayseri@eagvs.com e-posta adresi ve 0 (352) 353 30 25 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Malta Cumhuriyeti, Schengen uygulamasını kullanan ülkelerden biridir. Bu sebepten dolayı, Malta vizesi Schengen vizesi şeklinde alınmaktadır. Malta vizesine kısa süreli olarak başvuruyorsanız geçireceğiniz süreç Schengen vizesi başvurusundan farksız şekilde ilerler. Malta vizesi başvurunuzu uzun süreli olarak yapmayı düşünüyorsanız süreç farklı yürür. EAGVS Kayseri şubesi, kısa süreli vize olarak Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet, uzun süreli olarak aile birleşimi ve çalışma izni kategorilerinde danışmanlık hizmeti vererek vize sürecinize katkıda bulunur.

Schengen Vizesi Nedir?

Malta için alacağınız Schengen vizesi, 90 gün sınırını aşmadan yapacağınız turistik, ticari, aile ziyareti veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarıyla başvuracağınız kısa süreli Malta seyahatlerinizde edinmeniz gereken bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Kayseri

Malta seyahati yapabilmek için gereken Malta vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin tümü için gereklidir. Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahipleri içinse Malta vizesi, seyahat planları 90 gün süresini aşıyorsa zorunlu kılınmıştır. Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahiplerinin kısa süreli seyahatlerinde vize muafiyeti uygulanmaktadır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri

Kayseri ve çevresindeki şehirlerden yapacağınız Malta vizesi başvurularınızda EAGVS Kayseri ailesi olarak yanınızdayız. Malta vizesi başvurusu yaparken geçeceğiniz tüm aşamaları kısaca anlattık.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Malta vizesi için gereken belgeler seyahat amacı ve vize geçerlilik süresine göre değişiklik gösterdiğinden, vize kategoriniz mesleki bilgilerinize ve Malta’ya yapacağınız seyahatin amacı doğrultusuyla uzmanlarımız yardımıyla belirlenir.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Belirlenen seyahat kategorisi baz alınarak başvuru için gereken belgeler tespit edilir ve tarafınıza sunulur. Bu belgeler hazırlanarak şubemize iletilmelidir.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Malta vizesi başvurularında, parmak izi beyan etme zorunluluğu bulunur. Daha önce başka Schengen ülkeleri için verilmiş parmak izleri, Malta için geçerli sayılmadığından dolayı VIS sistemine Malta için bir parmak izi verilmelidir. Daha önce Malta seyahati yapmışsanız ve bu seyahatte vermiş olduğunu parmak izi 5 seneden eski değilse geçerli sayılır ve bu adımı atlayabilirsiniz. Parmak izi verme işlemlerinde, sizlere danışmanlarımız eşlik etmektedir.
  • Belge kontrolü:  Belge kontrolü aşaması, konsolosluk değerlendirme süreçlerinde hatalı belgelerden kaynaklı olarak yaşanacak süre kayıplarının önüne geçebilmek için yapılan bir aşamadır. Uzmanlarımız sizler tarafından hazırlanmış belgeleri detaylıca inceler ve gerekli düzenlemeleri yaparak başvuru dosyanızı oluşturur.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Malta Konsolosluğunun istediği ücretin de içinde bulunduğu vize başvuru ücreti, konsolosluğun başvuruyu değerlendirmeye alabilmesi için başvuru konsolosluğa gitmeden önce ödenmelidir. Ödemesi yapılmamış başvurular işleme alınmaz. Başvuru ücretini banka aracılığıyla veya elden ödeyebilirsiniz.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru dosyanız saha ekibi çalışanlarımızdan biri aracılığıyla Malta Konsolosluğuna iletilir. Konsolosluk başvuruyu incelerken dosyanızın durumu sürekli takip edilir. Bu sayede başvuru dosyanızın durumunu dilediğiniz zaman şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Başvurunuz karar bağlandıktan sonra pasaportunuzu kargoyla veya şubemizden alabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Kayseri

Euroasia Global Visa Services Kayseri aracılığıyla yapacağınız Malta vize başvurularının ücreti, bireysel olarak yapacağınız bir başvurudan çok daha kazançlıdır. EAGVS sayesinde konsolosluk harcı, işlem ücreti, belge masrafları, danışmanlık hizmeti bedeli gibi tüm giderleri tek bir seferde zahmetsizce ödeyerek hem zaman olarak hem de maddi olarak kazanç sağlarsınız.

Malta vizesi başvuru ücretleri kişiye göre farklı olabilmektedir. Bunun sebebi kategoriye göre ve ülkede geçirilecek süreye göre değişen başvuru harçlarıdır. Size göre en doğru fiyatı EAGVS Kayseri şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Kayseri

EAGVS Kayseri şubesi danışmanlığında yaptığınız Malta vizesi başvuruları, genelde 15 gün içerisinde sorunsuzca karara bağlanmaktadır.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES