x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 63

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Gaziantep

Malta vizesi almak isteyen değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS olarak, Gaziantep ve çevre illerden yapacağınız tüm vize başvurularında olduğu gibi, Malta vizesi almak isteyen ziyaretçilerimize de en kaliteli danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Sayfamızın devamında sizlere Malta vizesi başvuru ücretleri, Malta vizesi başvuru adımları ve daha birçok bilgiyi sizler için derledik. Aklınıza takılan sorular için bizlerle gaziantep@eagvs.com e-posta adresinden veya 0 (342) 255 50 63 telefon numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Malta Cumhuriyeti, Schengen tarifesini kullanan ülkelerden biridir. Bu sebeple, Malta için almanız gereken vize türü Schengen vizesidir. Şunu belirtelim ki, Malta vizesi alırken Schengen vizesi başvurusu sürecinden geçersiniz. Uzun süreli vize tiplerine başvururken süreç biraz daha farklı yürümektedir. Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak bizim aracılığımızla Gaziantep ve çevre illerden yapacağınız Malta vizesi başvurularında Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi spor ve kültürel faaliyet, aile birleşimi ve çalışma izni kategorilerinde sizlere destek olmaktayız. Schengen vizesinin ne olduğunu şu tanımla hatırlatabiliriz. Schengen vizesi, Malta ziyaretlerinizde (90 gün sınırla) kısa süreli olarak alacağınız vize kategorilerinde (aile ziyareti, turistik, ticari) almanızın zorunlu olduğu bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Gaziantep

Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyen kısa süreli Malta seyahatlerinde vize almaktan muaf tutulurlar. Yalnızca 90 günü aşacak Malta gezilerinde vizeye ihtiyaçları vardır. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleriyse kısa veya uzun süre olarak ayrılmadan her Malta girişleri için vize almakla yükümlü tutulurlar.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

EAGVS Gaziantep şubesi olarak, Malta vizesi alırken geçireceğiniz süreci sizlere kısaca özetlemeye çalıştık:

 • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Malta vizesi başvurularında ilk olarak seyahat kategorisi belirlenir. Bu belirlenme, mesleki bilgileriniz, seyahat amacınız ve talep ettiğiniz vize geçerliliği süresi göz önünde bulundurularak uzmanlarımızın yardımıyla yapılır.
 • Gerekli belgelerin hazırlanması: Malta vizesi için gereken başvuru belgeleri her vize kategorisine göre ayrı ayrıdır. Sizin için gereken belgeler uzmanlarımız tarafından belirlenir ve hangi belgelerin lazım olduğu size söylenir. Daha sonrasında yapmanız gereken başvuru belgeleriniz hazırlamak ve şubemize ulaştırmaktır.
 • Biyometrik verilerin beyanı: Parmak izi uygulaması, her schengen vizesinde olduğu gibi Malta vizesinde de zorunludur. Eğer VIS sisteminde tanımlı, son 5 sene içerisinde Malta için verilmiş bir parmak iziniz bulunmuyorsa, parmak izinizi beyan etmek zorundasınızdır. Bu uygulama sırasında size eşlik edecek danışmanımız, süreci kolaylaştıracaktır.
 • Belge kontrolü: Hazırlanmış başvuru belgeleri, yetkililerimiz tarafından incelenir ve eksik ya da yanlış belge varsa tespit edilerek düzeltilir. Bunun sebebi konsoloslukta istenmeyen durumlarla karşılaşmanın önüne geçmektir.
 • Başvuru ücretinin ödenmesi: Malta vizesi için gerekli olan vize başvuru ücreti, şubemiz ziyaret edilerek veya banka hesap numaramıza yatırılarak ödenebilir. Başvuru ücreti ödenmeden başvuru dosyaları konsolosluğa iletilmez.
 • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru ücreti ödenen başvuru dosyası, Malta Konsolosluğuna bizler tarafından iletilir ve konsolosluk değerlendirme ve karara bağlama süreci başlar. Bu süreçte dosyanızı yakından takip eder ve sizlere gerekli bilgilendirmeleri yaparız. Başvurunuz sonuçlandırıldığındaysa pasaportunuzu size şubemizde veya kargo aracılığıyla teslim ederiz.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Gaziantep

EAGVS Gaziantep aracılığıyla başvurduğunuz Malta vizesi için başvuru ücreti, seyahat kategorisi ve vize için talep edilen vize geçerlilik süresine göre değişim gösterir o yüzden sabit olarak belirtebileceğimiz bir fiyat yoktur. Size özel fiyatı öğrenmek için şubemizi arayabilir, e-posta atabilir veya şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Gaziantep

EAGVS Gaziantep farkıyla yaptığınız Malta vizesi başvuruları maksimum 15 gün içerisinde sonuçlanmakta fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğu ve resmi tatil günlerine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Malta Vizesine Başvururken Dikkat Edilecek Bazı Noktalar:

 • Malta vizesi alabilmek için pasaportunuzda 2 boş sayfa bulunması gerekir. Bu durum ülkeye giriş ve çıkışları kayıt altında tutabilmek için gereklidir.
 • Malta vize başvurularını seyahatinizden en az 3 hafta önce yapmanız tavsiye edilmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası, Malta seyahatinden sonra 15 gün daha geçerliliğini korumalıdır.
 • Geçerliliği devam eden pasaportun 10 yıldan daha eski olması, vize başvurularını olumsuz etkiler.
 • Malta Konsolosluğu eski ve yıpranmış pasaportlarla yapılan başvuruları reddeder.
 • Soyadı değişimlerinden dolayı kimliğiniz ve pasaportunuzdaki bilgilerin uyuşmaması, vize başvuruları için negatif etkenlerdir.
 • Malta Konsolosluğu, kendi ülkesi haricinde başka ülkelere yapılan vize başvuruları için beyan edilen parmak izi bilgilerini, parmak izi VIS’te bulunsa bile kabul etmez.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';