x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Antalya

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi adına hazırladığımız Malta vizesi hakkında kapsamlı ve güncel bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Değerli ziyaretçilerimiz. Sayfanın devamını incelerseniz, Malta vizesi başvuru süreci hakkında aklınızda oluşan sorulara cevap bulabileceksiniz. Malta vizesi başvurunuzu hızlıca yapmak, detaylı bilgi almak ve hizmet verdiğimiz tüm şehirleri öğrenmek için Antalya şubemizle antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden veya 0(242) 255 01 43 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Malta Cumhuriyeti, Schengen uygulamasını kullanan ülkelerden biri olduğu için, Malta vizesi de Schengen vizesi şeklinde alınır. Kısa süreli Malta vizesi başvuruları Schengen vizesi başvurusundan farksız şekilde yapılır. Uzun süreli Malta vizesi başvurularında bu süreç biraz daha farklı işler. EAGVS Antalya şubesi, kısa süreli vize tiplerinde Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet, uzun süreli vize tiplerinde ve aile birleşimi ve çalışma izni kategorilerinde sizlere danışmanlık hizmeti sunar.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, turistik, ticari, aile ziyareti veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarından biriyle gerçekleştirmeyi düşündüğünüz 90 günü aşmayan kısa süreli Malta seyahatlerinizde sahip olmanız gereken bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Antalya

Malta vizesi, Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahiplerinin yaptıkları uzun süreli seyahatlerde, Umuma mahsus pasaport sahiplerininse uzun veya kısa iki türlü de alması gereken bir vizedir. Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahipleri 90 günü geçmeyen Malta seyahatlerinde vize almadan Malta’ya girebilirler. Malta ve Türkiye arasında imzalanan vize anlaşması, bu vize muafiyetini Diplomatik pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşlarına sunar.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz Malta vizesi başvurusu için tamamlanacak adımları aşağıda sıraladık:

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Malta vizesi başvurusu yaparken tamamlanacak ilk adım, başvuru yapacağınız vize kategorisinin belirlenmesidir. Başvuru yapacağınız kategoriye göre belgeler değişiklik gösterdiğinden, doğru kategorinin belirlenmesi önemlidir. Danışmanlarımız başvuru kategorinizi belirlemek konusunda size yardımcı olacaklardır.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Kategorinize uygun belgeler belirlenerek danışmanlarımız tarafından size sunulur. Gerekli belgeleri öğrenerek hazırlayıp şubemize iletmeniz gereklidir. Belgeleri hazırladıktan sonra şubemize getirebilir veya kargo ile yollayabilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Malta vizesi başvurularında, parmak izi beyanı konusu biraz karışıktır. Kısaca anlatmak gerekirse, her Schengen vizesinde olduğu gibi Malta vizesi için de parmak izi verme zorunluluğu vardır. VIS sisteminde kayıtlı, Malta vizesi için son 5 sene içerisinde verilmiş bir parmak iziniz varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz. VIS sisteminde kayıtlı parmak iziniz başka bir ülke için verilmişse veya daha önce parmak izi uygulaması yapmamışsanız, parmak izi vermeniz zorunludur. Parmak izi verme sürecini kolaylaştırmak adına bu süreçte size danışmanlarımızdan biri eşlik eder.
  • Belge kontrolü: Hazırlayıp tarafımıza iletmiş olduğunuz belgeler, konsolosluğa sunulmadan önce uzmanlarımız tarafından dikkatlice kontrol edilir. Bu kontrolün amacı, yanlış veya eksik belgeler sebebiyle başvuru karar sürecinin aksamamasıdır.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: Her şey hazır olduktan sonra sıra başvuru ücretinin ödenmesine gelir. Başvuru ücreti ödenmeden Malta vizesi başvurunuz Malta Konsolosluğunun değerlendirilmesine sunulmaz. Başvuru ücretinizi şubemize şahsen gelip ödeyebilir veya yetkilimizden öğreneceğiniz banka hesap numarasına yatırabilirsiniz.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru ücreti ödendikten sonra sıra başvuru dosyasının Malta Konsolosluğuna sunulmasına gelir. Başvuru dosyası saha ekibimizden bir yetkiliye teslim edilerek Malta Konsolosluğuna iletilir. Malta Konsolosluğunun başvuruyu değerlendirmesi boyunca, yetkili danışmanımız irtibatta kalarak başvurunuzun durumuyla ilgili bilgi alır ve bu bilgileri size iletir. Başvurunuzun karara bağlanması itibariyle pasaportunuz konsolosluktan teslim alınarak dilediğiniz şekilde size iletilir.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Antalya

Malta vizesi başvuru ücreti, Malta Konsolosluğu tarafından istenen vize başvuru harcı, belge çoğaltma ücretleri, işlem ücretler ve danışmanlık hizmetimizi bünyesinde barındırır. Malta vizesi başvuru ücretleri seyahat kategorisine bağlı olarak farklılaşabilir. En doğru ve en güncel fiyat için Eurasia Global Visa Services Antalya şubesiyle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Antalya

Malta vizesinin karara bağlanma süresi, tatil günleri, eksik belge, yanlış belge düzeltilmesi, ek belge talepleri gibi sebeplerle uzayabilir ama genelde 15 gündür. EAGVS Antalya farkıyla yapacağınız Malta vizesi başvurularınız en doğru şekilde hazırlandığından süre uzama problemleriyle uğraşmazsınız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (242) 255 01 43 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES