x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Malta Vize Başvuru , Bodrum

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi aracılığıyla Malta vizesi almak isteyenlere özel hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Hazırladığımız bu yazıda sizlere Malta vizesi başvuru ücretleri, Malta vizesi nasıl alınır, Malta vizesi kaç günde çıkar gibi aklınıza takılan sorularda yanıtlar sunduk. Detaylı bilgi almak, Malta vizenizi EAGVS Bodrum aracılığı ile kolayca almak için bodrum@eagvs.com e-posta adresimize e-posta atarak veya 0(252) 275 01 04 numaramızı arayarak şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Malta vizesi alma süreci, Schengen vizesi alma süreciyle benzer. Zaten Malta Cumhuriyeti, kısa süreli vize tipi almak isteyen ziyaretçilerine Schengen tipi vize sağlar. Bu durum aslında uzun süreli vizeler için de geçerlidir fakat vize sonuçlanma süreci biraz daha farklılık gösterir. Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak kısa süreli vizelerde Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet vize tiplerinde, uzun sürelilerdeyse aile birleşimi ve çalışma izni vize türlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Turistik, ticari, ziyaret ve kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amaçlarıyla, yapacağınız ve 90 günü aşmayan Malta seyahatlerinizde Schengen vizesi uygulaması, ülkeye giriş yapmak için mecburi kılınmış bir vize türüdür.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? Bodrum

Malta vizesi, Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu kişiler için (uzun veya kısa süre fark etmeden) gereklidir. Bu durum diğer pasaportlar için farklıdır. Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahibi bireyler kısa süreli seyahatler için vize almak gerekmeden Malta’ya giriş yapabilirler. Uzun süreli (90 günden fazla) seyahatlerde vize almak zorundadırlar. Bu vize muafiyetinin sebebi Türkiye ile Malta arasında imzalanmış bir anlaşmadır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

Malta seyahatiniz için alacağınız Malta vizesi için gerekli başvuru adımlarını sizler için derledik.

  • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Uzmanlarımız sizden alacakları bilgiler ışığında, seyahat için gerekli belgeleri belirlemek adına seyahat kategorinizi belirler. Kategori belirlendikten sonra gerekli evraklar sıralanabilir.
  • Gerekli belgelerin hazırlanması: Uzmanlarımız eşliğinde belirlediğiniz vize kategorisi için gerekli belgeler, danışmanlarımız tarafından listelenir. Evraklar bilginize sunulduktan sonra hazırlamanız halinde bizlere ileterek başvuru dosyası oluşturma işlemini başlatabilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin beyanı: Parmak izi uygulaması, Schengen vizesi alımlarının tümünde zorunlu olduğu gibi Malta vizesinde de zorunludur. Diğer ülkeler için beyan etmiş olduğunuz parmak izleri, Malta vizesi için geçerli sayılmaz. Yalnız, Malta vizesi almak için daha önce (5 sene içinde) parmak izi vermişseniz, bu işlemi tekrarlamanıza gerek yoktur. Bunun dışında, eğer parmak izi uygulaması yapmanız gerekiyorsa, süreci kolaylaştırmak için danışmanımız süreç boyunca yanınızda olacaktır.
  • Belge kontrolü: Başvuru belgeleri, konsolosluk değerlendirilmesine sunulmadan önce yetkili uzmanlarımız tarafından incelenir ve bir sıkıntı söz konusuysa düzeltilir. Böylece konsolosluk değerlendirmesi esnasında yaşanacak süre kayıplarının önüne geçilir. Belgeler incelendikten sonra başvuru dosyası oluşturulur.
  • Başvuru ücretinin ödenmesi: EAGVS Bodrum farkıyla ayrı ayrı masraflara girmeden tek bir seferde ödeyeceğiniz başvuru ücreti, başvuru dosyası konsolosluğa gönderilmeden ödenmelidir. Başvuru ücreti ödenmeden başvuru dosyaları işleme alınmaz.
  • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru ücretinin ödenmesiyle saha çalışanlarımızdan biri başvuru dosyanızı alarak Malta Konsolosluğunun değerlendirmesine sunar. Değerlendirme boyunca başvuru dosyasının durumu devamlı takip edilir böylece başvuru dosyanız hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz. Başvuru karara bağlandığında pasaportunuz dilediğiniz şekilde size teslim edilir.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? Bodrum

Malta vizesi başvuru ücreti, EAGVS danışmanlık hizmeti bedeli, Malta Konsolosluğu’nun istediği başvuru bedeli, belge çoğaltma ücreti, işlem ücreti gibi bir çok gideri kapsar. Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesinin sağladığı hizmet sayesinde, tüm bu giderleri tek seferde ödeyerek gereksiz zahmetten kurtulabilirsiniz.

Malta vizesi için gerekli başvuru ücreti, ülkede geçirmeyi planladığınız süreye ve başvuracağınız vize kategorisine göre değişiklik gösterir. Güncel fiyat bilgisi ve size uygun ücreti öğrenmek için şubemizle iletişime geçiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bodrum

Malta vizesi karara bağlanma süresi, konsolosluk tarafından 15 gün olarak belirlenmiştir fakat bu süre bazı faktörlere göre uzayabilir. Konsolosluk tatil tarihlerinde yapılan başvurular, eksik/hatalı başvurular, ek belge istenen başvurular için bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES