x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Malta Vize Başvuru, İstanbul

Merhaba Malta vizesi almak için sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçilerimiz. Malta vizesi İstanbul başvuruları hakkında bilgiler sunduğumuz Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Yazımızın devamında Malta vizesiyle ilgili kapsamlı ve güncel bilgiler bulabilirsiniz. Bizlerle iletişime geçmek için help@eagvs.com e-posta adresimize yazabilir ya da 0 (212) 963 50 15 numaralı şube telefonumuzu arayabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Malta, Schengen uygulaması kullanan ülkelerden biridir. Kısa süreli Malta seyahatlerinde alacağınız Malta vizesi, Schengen vizesi ile aynı prosedürleri içerir. Uzun süreli Malta seyahatleri ise yine aynı vize başvuru süreçlerini içerir fakat sonuçlanma kısmı biraz daha farklıdır. Kısa süreli malta vizelerinde İstanbul EAGVS olarak hizmet verdiğimiz vize kategorileri Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet kısa süreli Schengen vizesi kategorileridir. Uzun süreli seyahatlerdeyse Aile birleşimi vizesi ve çalışma vizesi kategorilerinde danışmanlık sunmaktayız.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, turistik, ticari, ziyaret veya kısa süreli spor ve kültürel faaliyet amacıyla, gerçekleştireceğiniz (90 gün sınırını aşmayacak şekilde) Malta seyahatlerinizde almanızın zorunlu olduğu vizedir.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? İstanbul

Malta ile Türkiye arasında yapılmış bir anlaşmadan dolayı Malta, Türkiye vatandaşları arasından Diplomatik, Hususi veya Hizmet pasaportu sahibi olanlar için kısa süreli (90 günden az) Malta seyahatlerinde vize zorunluluğunu kaldırmıştır. Bu pasaport tipleri, Malta vizesi almadan ülkeye giriş yapabilir. Umuma mahsus(bordo) pasaport sahiplerinin tümü Malta’ya seyahat etmek için vize almak zorundadır. Yani kısaca, Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahipleri eğer uzun süreli olarak seyahat edeceklerse, Umuma mahsus pasaport sahipleri ise her koşulda Malta vizesi almak zorundadır.

Malta Vizesine Başvururken Bunlara Dikkat Edin!

 • Malta vizesi başvurusu yapabilmek için pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.
 • Malta seyahatleri için vize başvurusu yapılması gereken süre gezi tarihinizden önce en erken 90 gün, en geç 30 gün olmalıdır. Malta vizesi 2 haftada sonuçlandığı için daha geç yapılacak başvurular seyahatinizi aksatabilir.
 • Seyahat sağlık sigortanız Malta seyahatinizden sonra 15 gün daha geçerliliğini korumalıdır.
 • Pasaportunuzun 10 yıldan eski olması, başvurunuzu olumsuz sonuçlandırır.
 • Eski ve yıpranmış pasaportlar, Malta Konsolosluğunun vize onay kararını olumsuzlaştırabilir.
 • Evlilik ve boşanmadan sonra gerçekleşen soyadı değişimlerinden dolayı kimliğiniz ve pasaportunuzdaki bilgilerin birbirini tutmaması, Malta vizesi başvurularında sıkıntı yaratır.
 • Malta Konsolosluğu, kendi ülkesi dışında diğer Schengen ülkeleri için beyan edilen parmak izi bilgilerini kabul etmez.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul

Malta vizesi alabilmek için geçeceğiniz adımları sizler için sıraladık:

 • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Seyahat kategoriniz, mesleki bilgileriniz ve seyahat amacınız doğrultusunda, uzmanlarımız eşliğinde belirlenir. Böylece başvuru için gerekli belgeler kategoriye göre ayarlanabilir.
 • Gerekli belgelerin hazırlanması: Gerekli belgeler, seyahat kategorinizi belirleyen uzmanımız tarafından listelenir ve bilginize sunulur. Bu aşamada yapmanız gereken belgelerinizi hazırlayarak şubemize iletmektir.
 • Biyometrik verilerin beyanı: Schengen ülkeleri, VIS sistemine parmak izi verilmesini talep eder. Eğer 5 yıl içinde VIS sistemine Malta’ya seyahat etmek için parmak izinizi tanıtmışsanız, bu aşamayı atlayabilirsiniz. Yalnız Malta, başka Schengen ülkeleri için verilmiş parmak izlerini kabul etmez. Parmak izi beyanı sürecinde, yetkili bir uzmanımız sizlere eşlik ederek süreci sizin için kolaylaştırır.
 • Belge kontrolü: Hazırlayarak bizlere ilettiğiniz başvuru belgeleri, bir yanlışlık veya eksiklik olmaması amacıyla uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Kontrol edilen belgeler, başvuru dosyası şeklinde derlenir.
 • Başvuru ücretinin ödenmesi: Vize başvuru ücretini, şubemizden alacağınız banka hesap numarasına yatırarak ya da şubemizi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz. Malta vizesi başvuru ücreti ödenmeden başvurular konsolosluk incelemesine sunulmaz.
 • Pasaportun teslim edilmesi: Vize başvuru dosyanız, yetkili saha çalışanımız aracılığıyla Malta Konsolosluğuna sunulur. Konsolosluğun başvuruyu inceleme süresi boyunca, sizinle ilgilenen danışmanımız dosyanızın durumunu takip eder. Başvuru inceleme süreci sona erdiğinde pasaportunuz sizin adınıza konsolosluk tarafından teslim alınır ve size iletilir.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? İstanbul

Malta vizesi başvuru ücretleri 2023 itibariyle güncellenmiş olduğundan dolayı güncel fiyatı şubemizden öğrenmenizi öneririz. Ayrıca Malta vizesi başvuru ücretleri, ülkede geçirilecek süreye ve vize tipine göre ayrı ayrıdır. Dolayısıyla her birey için farklı ücretler çıkabilir. En doğru fiyat bilgisi için iletişime geçiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

Başvuru kararlaştırma süreci, gerekli belgeler tamamlanıp konsolosluğa iletildiği an başlamakta ve 15 iş günü sürmektedir. Herhangi bir aksaklık yaşanmadığı takdirde Malta vizesi, 15 iş günü içerisinde karara bağlanır. Bu süre, konsoloslukta yaşanan yoğunluğa, belgelerde hata olmasına ve resmi tatil günlerine göre uzayabilir.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle help@eagvs.com numaralı 0 (212) 963 50 15 telefonumuzdan veya e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.