x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Malta Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçimiz, 2023 yılı Malta vize prosedürleri esas alınarak düzenlenen Euroasia Global Visa Services şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamız aracılığıyla Malta vize işlemleri için gerekli olan bilgilere ulaşabilir, EAGVS Tekirdağ yetkililerimizle iletişime geçerek Malta vize başvurunuzu kolaylıkla başlatabilirsiniz. Euroasia GVS Tekirdağ şubesi olarak Malta vize başvuru işlemlerinizde sizlere rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

Malta Vizesi Kimlere Gerekir, Tekirdağ

Malta- Türkiye arasında bazı pasaport türlerinde vize muafiyet anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma Diplomatik, Hususi, Hizmet pasaport hamili vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Bu pasaport shibiolan vatandaşlarımızın yapacakları kısa süreli (90gün) Malta seyahatlerinde vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Fakat yapacağınız seyahat aile ziyareti, turizm, iş gibi amaçlarla değil de daha uzun süreli konaklamalı seyahat ise EAGVS Tekirdağ yetkililerimizle iletişime geçerek D tipi vize hakkında bilgi almayı unutmayın. Umuma Mahsus ( Bordo) pasaport hamili vatandaşlarımızın ise her ne amaçla olursa olsun, Malta seyahatlerinde vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır, Tekirdağ

Yapacağınız kısa süreli seyahatlerde schengen üyesi ülkelerden biri olan Malta için Malta Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvuru öncesinde bir takım işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Başlıca işlemler şu şekildedir:

  • Pasaportunuzun kontrolü: Bir vize başvurusunda en önemli belgelerden birisi olan pasaportunuzun son 10 yıldan eski olmamasına dikkat ediniz. Yıpranmış, eskimiş pasaportlar vize başvuru sürecinizde sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.
  • Başvuru formunun doldurulması: Malta Başkonsolosluğu’nun resmi internet itesinde yer alan başvuru formunuzu seyahat amacınıza ve kişisel bilgilerinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • Gerekli evrakların hazırlanması: Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre farklılıklar gösteren belgeler yapacağınız vize başvurularında en önemli koşuldur. Pasaportunuz, banka hesap dökümünüz, nüfus kayıt örneğiniz, iş yerinizin imza sirküleri gibi belgeler her ne kadar başlıca belgeler olsa da bunlar farklılıklar gösterebilir. Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkililerimizle iletişime geçerek gerekli evraklar hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.
  • Konsolosluk harç ücretinin ödenmesi: Malta vize başvurusu da dahil olmak üzere bir çok ülkenin vize başvurularında harç ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ödeme sonrası bankadan alacağınız dekont başvuru dosyanızda bulunacak ve başvurunuz işleme alınacaktır.
  • Biyotmerik Veri beyanı ( Parmak izi): Schengen üyesi ülkelere yapacağınız seyahatler öncesinde parmak izi vermeniz gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde alınmış VIS İbareli schengen vizeniz varsa veya schengen ülkeleri için parmak izi verdiyseniz bu işlemi tekrar yapmanıza gerek yoktur. Fakat Malta daha önce başka schengen ülkeleri için vermiş olduğunuz parmak izini kabul etmektedir. Eğer daha önce Malta’ya seyahat etmediyseniz parmak izinizin alınması için yetkili mercilere gitmeniz gerekmektedir.

Yukarıda yazılı olan işlemlerin tamamı Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkilileri tarafından desteklenecek, başvuru formu, evraklarınızın iletilmesi, harç ücretinin ödenmesi bizzat yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Parmak izi beyanınızda da yetkililerimiz sizlere eşlik ederek işlemlerinizin rahatlıkla gerçekleşmesini sağlayacaktır. Gerekli olan belgelerinizin bizlere ulaştığı gün içerisinde başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız.

Malta Vizesi Başvuru Noktaları, Tekirdağ

Malta vize başvurusunda herhangi bir bölge ayrımı bulunmamaktadır. Tekirdağ’ da yaşayan vatandaşlarımızın tarafımızca yaptıkları başvuruları en yakın başvuru merkezlerine iletilecek ve başvuru işleminiz başlayacaktır.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services farkı ile yaptığınız başvurular, evraklarınızda herhangi bir eksiklik veya yanlışlık olmadığı takdirde 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Evraklarınızda herhangi bir eksikliğin olmaması adına EAGVS yetkililerimiz vize başvurunuz öncesinde evraklarınızı tekrardan kontrol ederek yetkili mercilere ilettikleri için bir sıkıntı çıkmamaktadır fakat başvuru sahiplerinin bilgilerini doğru bir şekilde iletmeleri gerekmektedir. Her ne olursa olsun vize başvurularında karar mercii Malta Başkonsolosluğudur.

Malta Vize Ücreti, Tekirdağ

Konsolosluk harç ücreti, işlem ücretleri, hizmet bedelimiz ele alınarak düzenlenen vize ücreti tüm bunların toplam tutarıdır. Euroasia Global Visa Services Tekirdağ yetkililerimizle iletişime geçerek toplam tutarı gösteren tabloyu talep edebilirsiniz

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';