x
Malta

Vize İşlemleri

Malta

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Malta Vize Başvuru, İzmir

Merhaba Malta seyahati yapmak ve bu seyahat için gerekli Malta vizesi almak isteyen değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS İzmir ailesi olarak Malta vizesi ile ilgili en güncel, gerekli ve kapsamlı bilgileri bu yazıda sizler için derledik. Aklınıza takılan diğer konular vize başvurularıyla ilgili bilgi ve ücret bilgileri için izmir@eagvs.com e-posta adresinden ya da 0 (232) 335 04 26 şube telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Malta, ülkeye giriş yapmak isteyen yabancılara Schengen uygulamasını zorunlu tutar. Schengen uygulamasını kısaca tanımlamak gerekirse, Malta’ya 90 günü geçmeyecek süreyle, kısa süreli vize kategorilerinde yapacağınız Malta seyahatlerinde, ülkeye giriş yapabilmek adına alınması zorunlu tutulmuş bir vize türüdür. Malta vizesi alma süreci, Turistik vize, Ticari vize, Aile Ziyareti vizesi, Malta transit vizesi ve Spor ve Kültürel Faaliyet kısa süreli vizesi gibi kısa süreli vize kategorilerinde Schengen vizesi alma süreciyle aynı şekilde işler. Uzun süreli olan aile birleşimi ve çalışma izni vizelerinde de bu durum aynı şekildedir yalnız vize başvurusunun sonuçlanma şekli daha farklıdır.

 • Malta vizesi başvurusu yaparken pasaportta 2 boş sayfa bulundurulmalıdır.
 • Malta seyahati için seyahat sağlık sigortası yapılmalı ve bu sigorta Malta seyahatinden sonra 15 gün devamlılığını sürdürmelidir.
 • Vize başvurusunda bulunulan pasaportun geçerliliği 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunulan pasaport yıpranmışsa, Malta Konsolosluğu vize başvurusunu incelemeye almaz.
 • Soyadı değişimlerinden dolayı kimliğiniz ve pasaportunuzdaki bilgilerin uyuşmaması, Malta vizesi başvurularında olumsuz etki yaratır.
 • Malta, diğer ülkeler için verilmiş parmak izi bilgilerini kabul etmemektedir.
 • Malta seyahatleri için vize başvurusu yapılması gereken süre seyahatinizden önce en erken 90 gün, en geç 30 gün olarak belirlenmiştir. Bunun sebebi Malta vizesinin 2 haftada sonuçlanması ve bu sebeple gezi tarihinizde aksaklık yaşamamanızı sağlamaktır.

Malta Vizesi Kimlere Gereklidir? İzmir

Malta Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılmış bir vize anlaşmasından dolayı Malta vizesi, (kısa süreli seyahatler için) Diplomatik pasaport, Hususi pasaport ve Hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları için gereksizdir. Tabi belirtilen bu pasaport tipi sahipleri, uzun süreli (aile birleşimi, çalışma izni) vize tiplerini, uzun süreli seyahatleri için almak zorundadırlar. Bunun yanı sıra Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşları, kısa süreli veya uzun süreli olarak yapacakları tüm Malta gezilerinde vize almak mecburiyetindedirler.

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir

İzmir’den yapmayı düşündüğünüz Malta vizesi başvurularınızda sizlere yardımcı olacak adımları aşağıda sıraladık.

 • Seyahat kategorisinin belirlenmesi: Mesleki bilgileriniz ve seyahat amacınıza göre farklılık gösteren başvuru belgelerinin belirlenmesi adına, seyahat kategorisinin belirlenmesi son derece önemlidir. Bu adım size danışmanlık sunan uzmanımız eşliğinde tamamlanır.
 • Gerekli belgelerin hazırlanması: Gerekli başvuru belgeleri, bir liste halinde size verilir. Belgeleri hazırladıktan sonra kontrol etmemiz için bize iletirsiniz.
 • Biyometrik verilerin beyanı: Malta, Schengen uygulamasına tabi bir ülke olduğundan, parmak izi uygulaması uygular. Parmak iziniz alınırken, şubemiz yetkililerinden biri sizlerin yanınızda olur. Daha önce farklı Schengen ülkeleri için verdiğiniz parmak izleri, Malta için geçerli sayılmaz. Daha önceden Malta için vermiş olduğunuz parmak izi 5 yıldan daha eskiyse, geçerli sayılmaz.
 • Belge kontrolü: Malta vizesi başvuru belgeleri, EAGVS İzmir şubesi uzmanlarımız tarafından birer birer incelenir ve gerekli düzeltmeler yapılarak başvuru dosyası oluşturulur.
 • Başvuru ücretinin ödenmesi: Başvuru ücretinin ödenmesi, başvuru dosyanızın konsolosluğu iletilmesi için ön koşudur. Başvuru ücretinizi ödedikten sonra başvurunuz işleme alınır. Malta vizesi başvuru ücretini, şubemizi ziyaret ederek veya banka havalesi ile ödeyebilirsiniz.
 • Pasaportun teslim edilmesi: Başvuru ücretinin ödenmesinin ardından, başvuru dosyanız saha çalışanlarımızdan biri tarafından alınarak, konsolosluğa iletilir. Başvurunuz konsolosluk tarafından karara bağlanınca, pasaportunuz sizlere kargo ile gönderilir. Dilerseniz pasaportunuzu şubemizden de teslim alabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti Ne Kadar? İzmir

Malta vizesi başvuru ücreti, Euroasia Global Visa Services danışmanlık bedeli, Malta Konsolosluğu tarafından istenen harç, belge çoğaltma ve işlem ücretlerini kapsamaktadır. Konsolosluk tarafından istenen harç, seyahat kategorilerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple en doğru ve güncel fiyatı öğrenmek için EAGVS İzmir şubemizle iletişime geçiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? İzmir

Malta vizesi başvuruları, evraklarda hata veya eksiklik yoksa 15 gün içerisinde sonuçlanır. EAGVS aracılığıyla yapılan Malta vizesi başvuru belgeleri detaylı bir şekilde incelenerek konsolosluğa sunulduğundan, olumsuzluklarla karşı karşıya kalmazsınız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle 0 (232) 335 04 26 numaralı telefonumuzdan veya izmir@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES