x
 • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Parmak İzi Uygulaması Var mı?

  Malta vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

 • Malta Vize Evrakları

  Malta Vize Evrakları

  Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Malta vizesi sahibi olabilirsiniz.

Malta Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services ile gerçekleştirilecek Malta Schenhen vize başvuru süreçlerine ilişkin gerekli bilgilendirmelerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz. 
 
Malta, Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir.

Malta Schengen vize başvuruları hakkında yetkililerle irtibata geçmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayarak yetkililerle görüşme sağlayabilirsiniz. 

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ya da Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak Malta seyahatiniz için vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkeden alınan vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterli ise ve hala güncel durumunu koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Malta seyahati yapabilirsiniz.

Malta Schengen Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile hizmet verilen Malta Schengen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

Malta vize işlemleri için seyahat sürenize, meslek detaylarınıza ve seyahat amacınıza göre farklı belgeler hazırlamanız gerekir. Malta ülkesi için uzman olan yetkililer sizlerle seyahat amacınız için gerekli olacak belgeleri paylaşır. Yetkililerimiz hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda size gerekli bilgilendirmelerde bulunur. Bu sayede hatalı, eksik veya fazla belge hazırlamadan evraklarınızın hazırlama süreci hız kazanmış olur. Hazırladığınız evraklarınızı dilerseniz kargo ile bize ulaştırabilirsiniz dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilirsiniz. Teslim edeceğiniz evraklarınızda herhangi bir hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Malta Schengen vize başvuruları için en gerekli belge olan Malta vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur, internet üzerinden doldurulur ve bir adet örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvurunuzun iptal olmaması ya da başvuru sürecinizin uzamaması için vize başvuru formu doldururken hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Vize başvuru form İsterseniz size bu konuda deneyim sahibi olan yetkililer gereken desteği vererek sizlerin paylaşacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

Malta vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır?

Malta Schengen vize başvurularının sonuca bağlanma süresi yaklaşık 15 gündür. Bu süre Malta resmi tatili, eksik belge, Malta konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, hatalı belge veya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilir. Herhangi bir sebepten seyahatinde aksaklık yaşamak istemeyen ziyaretçilerimizin seyahatlerinden en az 30 gün önce yetkililerimiz ile iletişime geçmelerini önermekteyiz.

Malta Schengen vize başvuruları hakkında yetkililerle irtibata geçmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayarak yetkililerle görüşme sağlayabilirsiniz. 

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Her ülkenin yaptığı gibi Malta’nın da vize aşamaları için yaptığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Bu aşamalar ve prosedürleri Euroasia Global Visa Services aracılığı ile sizlere bu aşama ve prosedürleri sayfamızda listeledik.

 • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Malta vizelerinin işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti konaklama gün sayısına göre değişim göstermektedir. Malta vize başvuru ücreti tüm harç ödemelerinden, Euroasia Global Visa Services aracılığı ile sağlanacak danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir.
 • Randevunuzun Alınması: Malta vize işlemleri için randevu alınması gereklidir. Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızı yapar. 
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Malta vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi verme aşamanızın ardından yetkililer hazırladığınız evraklarınızı Malta konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Malta konsolosluğu tarafından vize sürecinizin tamamlanması ile pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır ve arayarak size bilgi verilir. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim alabilirsiniz ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Malta Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

Malta Schengen vize başvuruları için parmak izi verilmesi şarttır. Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan vizeniz varsa VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilmiş olsa bile şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda Euroasia Global Visa Services tarafından size sunulacak danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Sunulan danışmanlık hizmeti sayesinde parmak izi verme süreciniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Bu duruma ek olan başka bir durum ise Malta konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde birebir görüşmeye konsolosluğa davet edebilir. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Malta Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Malta vizesi için yapacağınız seyahat sağlık sigortanızın, seyahat dönüşünüzden 15 gün daha geçerli olması gerekmektedir.
 2. Vize başvurunuzu ziyaretinizden en geç 30 gün önce gerçekleştirmelisiniz, aksi halde vize başvurunuz sonuçlanmayabilir.
 3. Evlilik ya da herhangi bir sebep nedeniyle kimliğinizde bir değişiklik olması halinde aynı bilgilerin pasaportunuzda da yer almasına dikkat etmelisiniz.
 4. Pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun yırtık ya da yıpranmış olması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
 5. Alacağınız vize ile diğer Schengen ülkelerine geçiş yapacaksanız en uzun Malta’da konaklamanız gerekmektedir.
 6. Malta resmi tatillerinde konsolosluk yetkilileri görev yapmadığı için seyahat başvurunuzun o güne denk gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Malta Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 10 Şubat St Paul's Bayramı
 • 19 Mart St Joseph Bayramı
 • 31 Mart Özgürlük Bayramı
 • 10 Nisan Paskalya’dan önceki Cuma
 • 1 Mayıs İşçi Bayramı
 • 7 Haziran 1919'da Ölen Malta Vatandaşlarının Anısına
 • 29 Haziran St peter ve St Paul Bayramı
 • 15 Ağustos Katolik inancına göre Meryem Ananın ölüp cennete gittiği gün
 • 8 Eylül Zafer Bayramı
 • 21 Eylül 1964 yılında İngilizlerden bağımsızlıklarını kazandıkları gün
 • 8 Aralık Meryem Ananın Hz. İsa'ya gebe kaldığı gün
 • 13 Aralık Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Hz. İsa'nın Doğumu

Malta Konsoloslukları Nerelerde Bulunur?

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

BASE_URL = '';