x
Malta vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Parmak İzi Uygulaması Var mı?

Malta vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Malta vizesi sahibi olabilirsiniz.

Malta Vize Evrakları

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Malta vizesi sahibi olabilirsiniz.

Malta Vize İşlemleri

 

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

 

Değerli ziyaretçilerimiz, öncelikle Malta Vizesi schengen mi değil mi konusunda ufak bir hatırlatma yapalım. Evet, Malta vizesi eğer seyahatiniz kısa süreli olacaksa bir schengen vize türüdür. Sayfamızda Malta Schengen Vize başvurularınızı tamamlamanız için sizlere kolaylaştırılmış bir hizmet sunmak adına buradayız. Malta Schengen Vize kategorileri genel olarak; Turistik Vize, Ticari vize, Transit Vize, Spor ve Kültürel Vize, Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize olarak ayrılır. Malta Schengen Vize almak için gerekli olan başvuru evraklarını firmamıza şahsen ve üçüncü kişilerle ulaştırmanız durumunda öncelikle evraklarınızın kontrolünü yapıp sonrasında eksik ve/veya hatalı doldurulmuş bir dosya bulunduğu takdirde sizi bilgilendirmekteyiz.

 

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 

 

 

 

  • Transit vizesi

 

  • Spor ve Kültürel Faaliyetler kısa süreli schengen vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Malta uzun süreli kalış vize türleri ise,

  • Çalışma vizesi

 

  • Aile Birleşimi vizesidir.

 

Malta’ya yapacak olduğunuz seyahat eğer 90 günden fazla konaklamayı gerektiriyorsa vize talebinizi ona göre belirlemeniz gerekir. Uzun süreli vize talebi başvurucu süreci, kısa süreli schengen başvuru süreciyle hemen hemen aynı olmakla birlikte sonuçlanma aşamasında farklılıklar vardır. Malta uzun süreli kalış vizesinin sonuçlanma süresi yapılan prosedürlere göre değişiklik göstermekle birlikte daha uzun sürmektedir. O yüzden seyahatinizi planlarken bu bilgileri göz önünde bulundurmalısınız.

 

DİKKAT!

Malta için yaptıracağınız zorunlu seyahat sağlık sigortasının dönüş tarihinizden itibaren 15 gün daha geçerliliği olması gerekir. Ayrıca Malta Konsolosluğu, kendi dışında diğer Schengen üllkeleri için verilen parmak izi beyanını kabul etmemektedir. Önceden alınmış VIS ibareli schengen vizeniz olsa dahi parmak izi vermek için başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Malta seyahaleriniz için tavsiye edilen en geç başvuru yapma süresi 30 gün, en erken başvuru yapma süresi ise 90 gündür.

Seyahat süreniz boyunca birden fazla Shengen ülkesine giriş yapmanız durumunda en uzun konaklayacağınız ülkenin vizesine başvuruda bulunmalısınız. Ayrıca ilk girişinizi de vizenizi aldığınız ülkeye yapmalısınız. Kurumumuz aracılığıyla Malta konsolosluğuna vize başvurusunda bulunacaksanız ilk giriş yaptığınız Schengen ülkesi Malta olmalı, seyahatiniz boyunca en uzun konaklama süresini Malta’ya ayırmalısınız.

Malta vize işlemlerinizi seyahat tarihinden en az 1 ay önce tamamlamalısınız. Seyahat tarihinize yaklaşık 2 haftadan daha az bir süre kalmış ise vizenizin sonuçlanması seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Yaşanabilecek zaman kayıplarını öngörüp seyahatinizden 1 ay önce işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Vizenize giriş-çıkış tarihlerinizin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az 2 boş sayfanız olması gerekir.

Pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmadığından emin olun. Malta Konsolosluğunun 10 yıldan eski olan pasaportları değerlendirmeye almayacağını bilmelisiniz. Ayrıca pasaportlarınızda yırtık ya da eksik sayfalar var ise ya da sayfaları yıpranmış ise Malta Konsolosluğunun başvuru değerlendirme sürecinde olumsuz karar verebileceğini unutmayın.

Evlilik ve boşanma durumlarında yaşanan soyadı değişikliği sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçme adına kimliğinizdeki bilgilerle pasaportunuzdaki bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edin.

Malta vize işlemleri süresi boyunca detaylı bilgi almak için Schengen yetkililerimizle iletişim kurabilir, sorularınızı help@eagvs.com adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta Schengen vize başvurularınız için gerekli olan evraklar öncelikle seyahatinizin amacına sonrasında da mesleki durumunuza göre değişiklik gösterir. Hazırlayacak olduğunuz evraklar için yetkililerimizden ön bilgi maili talep edebilirsiniz. Malta Başkonsolosluğunun verdiği bilgiler doğrultusunda hazırlanan güncel 2019 yılı evrak listesi talep etmeniz durumunda tarafınıza mail olarak gönderilecektir. Sitemizi inceleyerek hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer planladığınız seyahat 90 günden az ise Malta Schengen vize talep etmeniz gerekir. Bunun için de shengen koşullarını taşıyor olmalısınız. 90 günü aşıyorsa(çalışma, aile birleşimi gibi) bunun için uzun süreli kalış vizesi talep etmeniz ve evraklarınızı bu doğrultuda hazırlamanız gerekir. Malta uzun süreli kalış vizelerini direkt olarak Malta Başkonsolosluğuna yapmalısınız.

 

Malta Vize Başvuru Formu

Seyahatinizin amacını belirledikten sonra size uygun vize türünü seçip gerekli olan evrakları toplamalısınız. Sizin için en doğru Malta Vize Başvuru Formu doldurduktan sonra gerekli olan diğer bilgilerinizi içeren dosyanızı ofisimize ulaştırın. Dosyanız bize ulaştıktan sonra kontrollerinizi yapıp eksik ya da hatalı doldurulmuş olan formlar konusunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Formlarınızı doldururken Malta başvuru formuna pasaportunuzda var olan bilgilerin aynısını yazdığınızdan emin olun. Şayet vermiş olduğunuz bilgilerle pasaportunuzda yer alan bilgiler birbiriyle uyuşmazsa vize sonuçlanma aşamasında Malta Konsolosluğu tarafından olumsuz yanıt verilebileceğini unutmayın. Seyahat edecek olan her başvuru sahibi için ayrı ayrı form doldurulup dosya oluşturulmalıdır.  Yapmış olduğunuz vize talebinde güncel tarihli belgeler sunmak zorundasınız. Malta Konsolosluğu gerekli olan belgelerinizin yanında ek belgeler talep edebilir. Tüm belgeleri tamamlamalısınız. Başvuru sahipleri konaklama ve ulaşım bilgilerini, seyahat boyunca masraflarınızı karşılayacağınızı kanıtlayıcı belgelerle birlikte dosyalarına eklemelidir. Vize başvurunuzda, seyahatiniz bittikten sonra ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız başvurunuzun onaylanmasına katkı sağlar. Malta vize işlemleri süresi boyunca desteğe ihtiyaç duyduğunuz her anda temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Malta vize başvuru formu için tıklayınız.

 

Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta’ya kısa süreli seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik(Siyah/Kırmızı), Hususi(Yeşil), ve Hizmet(Gri) Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Ancak Hizmet, Diplomatik, Hususi gibi özel pasaport sahibi vatandaşlar pasaportlarının geçerlilik sürelerini kontrol etmedirler. Pasaport süreleri seyahatinizin dönüş tarihinden 3 ay daha uzun olmalıdır.

Malta Vize Başvuru formunu doldurduktan sonra hazırlamış olduğunuz evrakları bize ulaştırın. Malta Konsolosluğuna, hazırlamış olduğunuz belgelerin aslını sunmanız gerekir. Belgeleriniz elimize ulaştıktan sonra kontrollerini sağlayıp sizlere geri dönüş yapacağız.  Malta vize ücreti yatırın. Malta vize ücreti 2019 yılına ait güncel rakamlara ulaşmak için yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz. Schengen işbirliğine dahil olan ülkeler için tüm seyahat sürenizi kapsayan zorunlu seyahat sağlık sigortanızı ve diğer rezervasyon belgelerinizi başvuru belgenize ekleyerek Malta Shengen Vize başvurunuzu en kısa zamanda tamamlamaktayız. Evraklarınız tamamlandıktan sonra yetkililerimiz sizin adınızı randevu alıp parmak izi vermeniz gereken durumda herhangi bir sorun yaşamamanız adına sizlere eşlik edecektir. Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde başvuru esnasında sizden canlı dijital bir fotoğraf çekilmesini de isteyebilir. Malta Schengen departmanımızla iletişime geçerek kısa süreli (90 günden az) Malta Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Schengen vize başvuru işlemleriniz, evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlamışsanız randevu tarihinizden sonra yaklaşık 15 takvim günü içinde sonuçlanacaktır. Bu süre tahmini bir sonuçlanma süresidir, Malta Konsolosluğunun yoğunluklarına göre değişiklik gösterebilir. Türkiye’de ikamet izinli olan yabancı pasaportlarla yapılan Malta vize başvuru sonucu normal sonuçlanma sürelerine göre biraz daha uzun sürmektedir. Malta vize başvurularının değerlendirilmesi yalnızca Malta Konsolosluğu tarafından yapılır. Malta vize işlemleri süresi boyunca başvurularınız için her an size destek sağlayan temsilcilerimiz vizenizin sonuçlanma aşamasına müdahale edememektedir.

Evraklarınızı eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

 Malta vize başvuru evraklarını eksik ve/veya hatalı doldurmanız durumunda vize sonucunuz öngörülen sonuçlanma süresine göre çıkmayabilir. Eksik evraklarınızı tamamlamak zorunda olduğunuz için bu durum size süre kaybı yaşatacaktır. Malta konsolosluğunun sizden ek evrak talep etmesi de söz konusu olabilir. Böyle bir durumda talep edilen tüm evrakları toplamak zorundasınız. Başvurularınız konsolosluklara sunmuş olduğunuz evraklar çerçevesinde yürütüldüğü için herhangi bir sorun yaşamamak adına evrak toplama konusunda gereken titizliği göstermelisiniz.

Pasaportununuzu kontrol edin.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu ofisimizden teslim alabilirsiniz. Eğer isterseniz pasaportunuzu bulunduğunuzu bulunduğunuz şehre kargo ile gönderebiliriz. Pasaportunuz elinize ulaştıktan sonra seyahatinize engel olan bir sorunla karşılaşmamak için gerekli olan kontrolleri yapıp bir yanlışlık söz konusu olmuşsa yetkililerimizi bilgilendiriniz.

Başvurunuzu zamanında yapın.

Seyahatinizi planladığınız süreler içinde gerçekleştirmek istiyorsanız Malta vize başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Schengen ülkelerine vize başvuru hakkımız başvuru sahiplerinin yaşayabilecekleri süre kayıpları göz önüne alınarak 3 ay öncesinden başlamaktadır. Ancak seyahatinizin süresinde bir değişiklik yaşamak istemiyorsanız başvurunuzu 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. Malta Schengen vize başvurunuzu yaparken Malta Konsolosluğu tatil günlerine, bayram ve yılbaşı tatillerine dikkat ederek yapmalısınız.

Malta konsolosluğu vize işlemleri sonucunda başvurunuzun olumsuz olması durumunda tarafınıza bir yazı gönderilir. Malta Konsolosluğunun göndermiş olduğu bu yazıda vize başvurunuzun neden olumsuz olduğu ile bilgiler yer alır. Malta Schengen vize başvuruları hakkında verilecek olan kararlar konusunda sadece Malta Konsolosluğu yetkilidir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması tekrar Malta vizesine başvuramayacağınız anlamına gelmez. Planlamış olduğunuz seyahate yetişmese bile istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Malta vizesine tekrar başvuru hakkınız vardır. Malta vizesi için yapmış olduğunuz harcamaların iadesi söz konusu değildir. Aldığınız vize reddi cevabına ilişkin kararlar konusunda Malta Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vize İşlemleri Ankara

Malta Konsolosluğu, daha önce schengen ülkeleri için VIS prosedürü gereği parmak izin vermiş olsanız bile Malta seyahatiniz için tekrar parmak izi vermenizi istemektedir.   Malta Vize Başvurusu Ankara, Malta Vize Başvuru Merkezi Antalya, Malta Vize Başvuru Merkezi Bursa, Malta Vize Başvuru Merkezi İstanbul olmak başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun Malta Vize Başvurunuzu firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz.

Malta Konsolosluğu Vize işlemlerini Ankara’dan yürütecek olan kişiler başvurularını yetkili merkezler aracılığıyla kabul etmektedir. Konsolosluk vize işlemlerini için randevu alınması zorunludur. Malta vize başvurusu randevusu almak için şubemizle iletişime geçtikten sonra uygun olduğunuz günleri belirtip randevu alma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz Malta Konsolosluk ofisine şahsen schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz.  Şahsen yapılan başvurularda başvurunuzun işleme alınma süresi daha uzun olabilmektedir.  VIS prosedürü gereği Malta için daha önce verdiğiniz dijital parmak izi, biyometrik fotoğraf vs. güncel olsa bile sizden tekrar beyan etmeniz istenebilir. Bu durumda vize başvuru merkezine ve eğer istenirse konsolosluk ilgili bölümlerine şahsen gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Malta Vize İşlemleri Antalya

Malta Konsolosluğu Vize İşlemlerini Antalya ve çevre ilçelerden tamamlayacak olan siz değerli başvuru sahiplerine kolaylaştırılmış hizmet sunmak adına Antalya ofisi Shengen yetkilisine ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Malta Shengen vize için 2019 yılına ait Malta Vize Ücreti 2019 ile ilgili bilgiler, şahsi özelliklerinize uygun güncel evrak dosyası ve vize hizmet bedellerini içeren e-postayı Antalya ofisimizdeki Malta Shengen yetkilisinden talep edebilirsiniz.

Malta Shengen yetkilimizi arayıp mevcut bilgilerinizin güncel olup olmadığını sorgulatarak güncel olmaması durumda parmak izi verme işlemlerinizi halletmek için randevu talep edebilirsiniz. Vize başvuru merkezine randevu aldığınız saatte gitmeye özen göstermelisiniz. Malta Schengen vize başvurunuzu tamamlarken olası bir zaman kaybının önüne geçmek için konsolosluk çalışma saatlerine ve tatil günlerine dikkat edin.

Malta Vize İşlemleri Bursa

Bursa’da ikamet eden başvuru sahipleri vize başvurularını Bursa ofisimiz aracığıyla yapabilirler. Bursa ve çevresinde yaşayan başvuru sahiplerine kolaylaştırılmış vize işlem hizmeti sunmak adına çalışmaktayız. Malta Schengen başvuru sürecinde herhangi bir aksilik yaşamak istemiyorsanız başvuru prosedürlerini dikkatlice okumalısınız. Malta vize başvuru randevu işlemlerimizi Bursa ofisimizdeki Malta Schengen yetkilisiyle görüşerek tamamlayabilir aklınıza takılan soruları yetkilimizle paylaşabilirsiniz.  Eğer önceden temin ettiğiniz VIS ibareli bir schengen vizeniz varsa bile Malta Konsolosluğu vize işlemleriniz için tekrar parmak izi vermeniz gerekecektir. Malta Konsolosluğu diğer Schengen ülkeleri için verilen parmak izini kabul etmemektedir. Bu yüzden temsilcilerimizle iletişime geçip sizin için randevu almasını sağlayabilirsiniz. Başvuru süreci boyunca Malta Schengen vize için aklınıza takılan her soruyu temsilcilerimize sorabilir, başvuru sürecini bizlerle birlikte yakından takip edebilirsiniz. Malta vize başvuru sorgulama hakkında detaylı bilgiyi Bursa ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

 

daha fazla göster

Malta ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES