x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru, Trabzon

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Trabzon Şubesi Sayfasına Hoş Geldiniz.

Euroasia Global Visa Services tarafından sunulan hızlandırılmış vize işlem hizmeti, sizlerin yaptığınız planların aksamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Size sunduğumuz bu hizmetlerden faydalanmak için hemen size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi ile yetkililerimiz ile iletişim kurarak bulunduğunuz bölgeden vize işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Trabzon şubesi olarak; Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Çaykara, Düzköy… gibi  ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Trabzon ofisimize +90 462 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilir ya da trabzon@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Trabzon

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında yer alan Lüksemburg, 90 günlük konaklamalı Lüksemburg seyahatleri için kısa süreli vize, 90 günden fazla sürecek konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize tipleriyle ülkeye giriş sağlamaktadır. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi kapsamındadır.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük süreç içinde en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Çok girişli olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün dahilinde 90 güne kadar kalış izni geçerlidir.
 • Schengen bölgesi, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A: Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize ve
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

Lüksemburg seyahatinizin içeriğine,  hedefine en uygun vize tipi ve Lüksemburg vize başvuru sürecinin tüm aşamalarının takibi için Euroasia Global Visa Services ekibimizden destek alabilir, vize başvuru sürecinizin kolay, hızlı ve sorunsuz şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar - Trabzon

Lüksemburg seyahatlerinizde, ziyaret süresine ve amacına bağlı olarak vize gereklilikleri kısa süreli ve uzun süreli olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve altında kalmalı Lüksemburg seyahatlerini kapsamaktadır.
 • 90 gün ve altında kalmalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen dahilinde olmakta ve diğer Schengen üyesi Avrupa Ülkelerinde turizm amaçlı geçiş hakkı sunmaktadır.

NOT: İlk kez kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi’ ne başvuranlar, ilk Schengen yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmelidir.

 • Lüksemburg Schengen vizesi başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren uygulanan “VIS” kayıt sistemi, başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ve parmak izi kayıtlarının Schengen alanında bulunan ülkelerin konsoloslukları tarafından kayıt altına alınması gerekmektedir. İlk kez bu vize başvurusunu yapacak kişilerin istenilen verileri konsolosluklarla paylaşması gerekmektedir.
 • Schengen alanındaki ülkelerin konsolosluk departmanları, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıllık süre için kayıt altına alabildiğinden dolayı, eğer 5 yıl içerisinde sizden istenilen veri gerekliliklerini Schengen ülkesi konsolosluklarından birine sorunsuz bir şekilde teslim ettiyseniz doğrudan konsolosluk ziyareti zorunluluğunuz yoktur.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu 'nun  gereklilik görülmesi durumunda vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Gerekli başvuru işlemleri Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. Başvuru sürecinizin takip ve denetlenmesinde Euroasia Global Visa Services yetkili ekibimizden destek alabilirsiniz.

Not: 90 gün üzeri kalmalı Lüksemburg ziyaretleri, uzun süreli vize süreçlerine tabidir ve başvuru süreci konsolosluk ile başvuru sahibi arasında sürdürülür. Uzun süre konaklamalı Lüksemburg vize başvuruları;

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi ve
 • Aile birleşimi vizesi gereklilikleri üzerinden yürütülmektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?  - Trabzon

Lüksemburg Schengen vizesi başvuruları için;

 • Seyahat bitiminden en az üç ay sonrasına kadar geçerli, en az 2 adet boş sayfası bulunan ve son 10 yıl içinde düzenlenmiş pasaport,
 • Pasaport gereksinimlerine uygun beyaz fonlu 1 adet yeni çekilmiş fotoğraf,
 • Vize kanununa uygun hazırlanmış sağlık sigortası belgesi ve

Planlanan Lüksemburg ziyareti bağlamına uygun vize tiplerinden

Seçeneklerine uygun ek belgelerin eksiksiz olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Lüksemburg ziyaretiniz için en uygun vize tipinin belirlenmesi ve vize başvuru sürecinde istenen tüm belgelerin detaylı bilgileri için Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dahilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Gibi olumsuz durumlarla ilişkili tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanız bulunması, başvuru sürecinin önemli gereklilikleri arasındadır. Asgari 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Trabzon

Lüksemburg Vizesi ‘ne başvuru yapan;

 • Yetişkinler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için istenen ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru aşamalarında ücret istenmeyen başvurular ise

 • Altı yaş altı çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahipleri ile vize başvurusunun geri çekilmesi durumlarında vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Trabzon 

Vizenizin red görmesi durumunda, bu reddi takip eden üç aylık zaman diliminde, avukat aracılığıyla red kararına itiraz edebilmekte ve kararı idari mahkemeye taşıyabilme hakkınız bulunmaktadır.

Lüksemburg vize başvuru süreci ile ilgili daha fazla detay için help@eagvs.com mail adresi üzerinden sorularınızı yetkili ekibimize sorabilir veya Euroasia Global Services +90 462 215 60 10 irtibat numaraları üzerinden kafanızı kurcalayan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';