x
Lüksemburg

Vize İşlemleri

Lüksemburg

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Lüksemburg Vize Başvuru , Gaziantep

Hayalini kurduğunuz seyahatlerin gerçekleşmesinde en önemli basamaklardan biri olan vize, Euroasia Global Visa Services sayesinde artık bir zahmet olmaktan çıkıyor. Bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizin takibi için size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi aracılığıyla yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak; Araban,İslahiye,Karkamış,Nizip,Nurdağı,Şahinbey,Şehitkamil… gibi ilçelerimiz başta olmak üzere sizlere gerekli hizmeti sunuyoruz. İlgili ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz Gaziantep ofisimize +90 (342) 255 50 63 numaralı telefondan ulaşabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Lüksemburg Vize Zorunluluğu - Gaziantep

Schengen bölgesinde yer alan Lüksemburg, 90 güne kadar konaklamalı Lüksemburg gezilerinde kısa süreli vize, 90 günü geçecek konaklamalı gezilerde ise uzun süreli vize imkanı sunar. Eğer bu vizelerden birine sahipseniz Lüksemburg’a giriş yapabilirsiniz. Lüksemburg kısa süreli seyahat vizesi, Schengen vizesi dahilindedir.

 • NOT: Lüksemburg Schengen Vizesi (Visa C – Tek Tip Vize), Schengen bölgesinde 180 günlük süreç içerisinde en çok 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Multi olarak düzenlenen Schengen vizeleri için de 180 gün dahilinde  90 güne kadar kalış süresi geçerlidir.
 • Schengen bölgesi,Norveç, Belçika, Çek Cumhuriyeti,İsveç, Estonya, Finlandiya,İtalya, Almanya, Malta,Polonya, İzlanda, Fransa, Letonya, Slovakya, Litvanya, Lüksemburg,Yunanistan, Hollanda, Avusturya, Macaristan, Portekiz,Lihtenştayn, Slovenya, İspanya, Danimarka, İsviçre olmak üzere 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır.

Ziyaretinizin içeriği ve amacına göre değişiklik gösteren farklı vize tiplerine göre farklı prosedürler uygulanmaktadır. Lüksemburg seyahat ve konaklama başvuruları;

 • Visa A : Havaalanı Transit Vize
 • Visa C: Kısa Süreli Vize 
 • Visa D: Uzun Süreli Vize kategorileri esaslarına bağlı olarak sürdürülmektedir.

NOT: T.C. Vatandaşları için havaalanı transit vize (Visa A) zorunluluğu yoktur.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Gaziantep

Lüksemburg’a yapacağınız seyahatlerde, seyahatinizin amacına ve içeriğine göre uzun süreli ve kısa süreli vize gereklilikleri aranmaktadır.

Kısa süreli Lüksemburg seyahat vizeleri;

 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri buna dâhildir.
 • 90 gün ve altındaki konaklamalı Lüksemburg seyahatleri, Schengen vizesine girmektedir ve diğer Schengen üyesi Avrupa ülkelerine turizm amaçlı geçiş hakkınız bulunmaktadır.

NOT : İlk defa kısa süreli Lüksemburg vizesi üzerinden Schengen Vizesi ’ne başvuran başvuru sahipleri, ilk yurtdışı seyahatlerini Lüksemburg’a gerçekleştirmek zorundadırlar.

 • Lüksemburg Schengen vize başvurularında 25 Eylül 2014 yılından itibaren geçerli olan “VIS” kayıt sistemi, başvuran kişilerin biyometrik verileri ve parmak izlerinin Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları tarafından incelenip kayıt edilmesini gerektirmektedir. Bu nedenle, Schengen vize başvurusunu ilk defa yapacak başvuru sahipleri, biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını Schengen üyesi ülkelerin konsolosluk departmanları ile paylaşması önemli bir husustur.
 • Schengen dâhilindeki ülkelerin konsolosluk departmanları, başvuru sahiplerinin biyometrik veri ve parmak izi kayıtlarını 5 yıla kadar kayıt altına alabildiğinden, son 5 yıl dahilinde konsolosluk tarafından istenilen veri gerekliliklerini sorunsuz biçimde gerçekleştirenlerin doğrudan konsolosluğa gitme gibi bir şartı olmayacaktır.

NOT: Lüksemburg Konsolosluğu' nun gerek duyması durumunda  vize başvuru sahibini konsolosluğa davet etme hakkı bulunmaktadır.

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Fiziksel olarak parmak izi alınması mümkün olmayan bireyler
 • Hükümdar ve kraliyet aile üyeleri
 • Resmi seyahatte bulunan devlet ve hükümet başkanları parmak izi kayıt işleminden muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Vizesi Nereden Alınır ? - Gaziantep

Lüksemburg Schengen vizesi, ilgili ülkenin konsolosluğunun tam yetki verdiği vize başvuru merkezlerinden alınır. Bu merkezlerden biri olan Euroasia Global Visa Services olarak sizlerin başvuru sürecinizi yönetmekteyiz. Eğer bu süreci yakından izlemek ve detaylarını öğrenmek isterseniz lütfen Euroasia Global Visa Services ekibimizle iletişime geçiniz.

Lüksemburg Vize Başvurusu Yaparken Gerekli Belgeler - Gaziantep

Lüksemburg Schengen vize başvuruları için;

 • Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli, en az 2 boş sayfası olacak ve son 10 içinde düzenlenmiş pasaport,
 • 1 adet yeni çekilmiş, beyaz fonlu, pasaport gereksinimlerine uygun fotoğraf
 • Vize kanununa uygun düzenlenmiş sağlık sigortası belgesi ve 

Lüksemburg ziyareti kapsamına uygun vize tiplerinden 

Gibi durumların gerektireceği ekstra belgelerin sorunsuz bir şekilde düzenlenip teslim edilmesi gerekilmektedir.

Lüksemburg ziyaretinizde vizenizin tipinin belirlenmesi en önemli hususlardan biridir. Bu konuda Euroasia Global Visa Services profesyonel ekibi olarak sizlere en kaliteli hizmeti sunup bu konuda tüm detayları tarafınıza iletiyoruz. Aklınıza takılan her soru için Euroasia Global Visa Services teknik ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

NOT: Lüksemburg seyahat süresinin tamamını kapsayan ve Schengen sınırları dâhilinde yaşanabilecek

 • Acil tıbbi müdahale
 • Hastane yatış işlemleri
 • Tıbbı sebeplerden geri gönderilme ve
 • Ölüm

Gibi başınıza gelebilecek talihsiz durumlarda tüm masrafları karşılayacak sağlık sigortanızın bulunması, başvuru sürecinin önemli kısımlarındandır. Minimum 30.000 Euro teminat tutarlı sağlık sigortası işlemleri, seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuz durumları garanti altına almalıdır.

Lüksemburg Vize Ücreti 2023 - Gaziantep

Lüksemburg vize başvurularında talep edilen vize ücreti, yaş, amaç ve içeriğe göre farklılık gösterebilmektedir.

Lüksemburg Vizesine başvuru yapan;

 • Erişkin kişiler ve 
 • 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için gereken ücret bedeli farklılık göstermektedir.

Vize başvuru sürecinde ücret talebinde bulunulmayan başvurular;

 • Altı yaş ve altı yaşın altındaki çocuklar
 • Temel eğitim, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile aynı amaçla öğrenciye eşlik eden eğiticilerin, eğitim veya eğitim kapsamlı programlara katılım nedeniyle gerçekleştirdikleri seyahatler
 • Kar amacı gütmeden düzenlenen seminer, konferans, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılacak olan ve yine kar amacı gütmeyen kuruluş üyesi 25 yaş altı başvuru sahiplerinin seyahatleri
 • Bilimsel araştırma nedeniyle seyahatler ve
 • AB/ AET/ İsviçre vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin seyahatlerini kapsamaktadır.

NOT: Başvuru sonucu olumsuz olan  başvuru sahipleri ile vize başvurularının geri alınması gibi durumlarda vize ücretleri iade edilmemektedir.

Lüksemburg Vize Reddi - Gaziantep

Lüksemburg vizesinden olumsuz yanıt almanız durumunda hakkınızda görülen bu red kararına bir avukat yardımıyla karşı çıkabilir ve kararı idari mahkemeye kadar götürebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olan bir yasal haktır.

Lüksemburg vizesi hakkında aklınızı kurcalayan tüm soruların yanıtı help@eagvs.com mail adresi veya Euroasia Global Services +90 (342) 255 50 63 irtibat numaralarındadır. Lütfen bizimle irtibat halinde olunuz.

Lüksemburg ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';